Mám skoro 6- ti letého synka  a přiznám se, že pravidelné kapesné mu nedávám. Občas něco podstrčí babičky a dědečkové, tak to dáme do pokladničky.  Občas nějakou kačku vyndám a řeknu malému, ať si sám něco vybere, např. žvýkačky, zmrzlinu a bonbóny. Má vždycky velkou radost.

Při týdeních nákupech vždy přihodím nějakou dobrotu, jakou si vybere, ale jen jednu, aby věděl, že nemůže mít vždycky všechno.Už je naučený, že když se bude v obchodě vztekat, že něco chce, tak nedostne nic a tak je hodný. Nedávno jsme kontrolovali obsah pokladničky a zjistili jsme, že tam má docela dost peněz, tak jsem mu navrhla, zda si za to nechce pořídit nějakou lepší hračku např. Transformera za asi 800,-, tak byl nadšený.

Běžně takovéto hračky nekupujeme a potom si takovéto hračky hýčká jako poklad, protože ví, že to bylo koupeno z jeho penízků. Myslím si, že už můj syn ví, že peníze nerostou na stromě a že nemůže mít všechno. Vysvětluji mu, že buď zaplatíme nájem a jídlo, nebo si koupíme spoustu hloupostí a pak budeme mít hlad a budeme bydlet pod mostem a myslím si, že už to pochopil a peněz si začíná vážit.

jar1

Text nebyl redakcí upraven.

A jak to máte s kapesným vy?

redakce@zena-in.cz

 

Reklama