Za koho děkovala čtenářka Januše Ježíškovi? No přece za brášku. A hezké vztahy se mezi nimi udržují dodnes, a to přibyla ještě i sestřička :)

Pěkný den přeji, já osobně mám bratra i sestru. Oba jsou mladší než já. Když mi bylo pět let, oznámili mi naši, že o Vánocích nás bude o jednoho v rodině víc. Hned jsem v duchu děkovala Ježíškovi,že splní mé nejvroucnější přání – mít sourozence. Na Štědrý den ráno odvezla sanitka maminku do porodnice. Já s tatínkem jsme ten den trávili u babičky. Večer mi taťka radostně oznámil,že mám brášku. Skákala jsem radostí. Na Silvestra tatínek přivezl maminku i s bráškou. Mě přivedla babička a já hned letěla za maminkou. Ta seděla u stromečku a na gauči ležela „bílá houska“ – bráška. Podívala jsem se na něj a vykřikla: „Tati, podívej se, vypadá přesně tak, jak jsem ho Ježíškovi namalovala“. Od té doby nebylo lepší chůvičky.

Mamince jsem pomáhala, seč mi malé síly stačily. To ale trvalo do té doby, než jsem šla do školy. Pak mi brácha skoro „vadil“. Proto jsem byla ráda, když po dvou letech se nám narodila sestra. Už tehdy jsem se těšila, až povyroste a že bude „ženská“ převaha mezi sourozenci. Ale přesto jsme na sebe nedali dopustit, dokonce bráška nás jako „ženské“ bránil i proti školním vetřelcům. Dnes je z bratra dědeček a ze sestry babička a naše vztahy jsou stále báječné.

Januše.

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

___________________

Moc jste mi připomněla narození mojí sestry. Narodila se 17. prosince, tehdy byly maminky v porodnici týden, a tak ta moje s „malou bílou houskou“ přijela přesně na Štědrý večer a sestřičku mi pak položili přímo pod stromeček :)No, byl to pěkný dáreček.
Děkuji za milý příspěvek a ať vám krásné vztahy vydrží.
Saša

Téma dnešního dne: Vztahy mezi sourozenci

  • Cítíte mezi vašimi dětmi rivalitu?
  • Jak jste vysvětlily tomu staršímu, že mu přibude další sourozenec?
  • Myslíte si, že měříte oběma (nebo více) svým dětem stejným metrem?
  • A jak jste na tom byly ve vztahu ke svým sourozencům vy?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: pro maminku sprchový gel od Avonu a pro děti dva šampony od Garnieru.

darek

Reklama