Bulvár

Januše: Na brigádu? NIKAM!

Po skončení základní devítileté školy jsem nastoupila na střední školu. Po čase se utvořila z naší třídy výborná parta, a tak jsme se těšili na společné „pracovní“ brigády.

Na ty jsme měli začít jezdit ve třetím ročníku. Nastal podzim a na obzoru se začala rýsovat brigáda na sběr brambor. Konečně nám ve škole oznámili termín a já radostně  nesla papír na podpis od rodičů,že souhlasí s mojí brigádou.

Doma jsem ale narazila. „Nikam!“

To bylo první, co mi mamka řekla a víc se o tom nechtěla bavit. Šla jsem tedy za tátou. Ten mě ale odbyl stejným slovem. Nechápala jsem to!

Z mamky i taťky jsem nemohla dostat vysvětlení,proč zrovna já nemohu jet! Mamka mi napsala omluvenku a doplnila ji lékařskou zprávou od známé lékařky. Já a ještě několik opravdových „marodů jsme tedy nejeli a museli jsme 14 dní chodit do nižších ročníků se učit. Bylo to ponižující.

Teprve po čase jsem z našich „vydolovala“ důvod, proč jsem na brigády nesměla. Oni totiž se na jedné takové chmelové seznámili, zamilovali a výsledkem jejich lásky jsem byla JÁ.

A toho se oni báli, abych nedopadla stejně. Moc mě mrzelo, že mi tehdy nevěřili a já přišla o nezapomenutelné zážitky, které mi po všech brigádách vyprávěli spolužáci.

Zdraví Januše.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


No to je bezvadný a předpokládám, že měli ošéfované dovolené, tábory a všechny podchody a parky, prostě všechna místa, kde by ses mohla ocitnout ve smíšené společnosti. :)) M

   
07.05.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [5] molly [*]

  moji rodiče se seznámili na spartakiádě, byli každý z opačného konce kraje.přesto rok seznámení se ani zdaleka nekryje s rokem narození bráchySml58

  superkarma: 0 09.05.2010, 12:34:38
 2. [4] Radka.Radecka [*]

  Taky jsem začala "chodit" se svým mužem na chmelové brigádě. Dnes jsme spolu již 36 let. Máme dvě krásné a chytré dcery a 3 nádherné vnučky.

  A stále se máme rádi.

  superkarma: 0 08.05.2010, 08:52:21
 3. avatar
  [3] balerina [*]

  Sml16 na chmelové brigádě se potkal můj děda s mojí babičkou...nebýt toho nikdy bych tu nebyla, neb každý byl z jiného konce republiky. Prožili spolu celý život a první mimi se jim narodilo až 3 roky po svatbě:). Dříve brigády nahrazovaly současný chaty a internetové seznamkySml22

  superkarma: 0 07.05.2010, 23:04:19
 4. avatar
  [2] ahoi [*]

  magdulali — #1 Mě je 24 a taky jsem byla dvakrát na střední škole na bramborové brigádě Sml22

  superkarma: 0 07.05.2010, 15:39:47
 5. [1] magdulali [*]

  všechny děti přece nemusí se pomamit či potatit. Já jezdila na bramborový brigády a dodnes na ně vzpomínám. Krásné vzpomínky. To dnes už naše děti takové situace nezažijí.Sml59Sml59Sml59Sml58

  1. na komentář reaguje ahoi — #2
  superkarma: 0 07.05.2010, 14:59:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme