Za nickem čtenářky Januše stojí její vlastní tatínek. Celou historii vám ale odvypráví čtenářka Januše sama v této novince. Tak tedy...

Další čtenářka, která se rozhodla přispět k dnešnímu tématu, je Januše.


Zdravím všechny, za moji přezdívkou je zapletený můj tatínek. Jmenuje se Jan. A protože jsem prvorozená dcera, dostala jsem jméno po něm. Z vyprávění maminky vím, že o mém jméně JANA vedli moji rodiče dlouhé debaty. Původně jsem se měla jmenoval Eliška (po prababičce z maminčiny strany). Ale taťka chtěl zachovat posloupnost jména Jan - Jana. Jmenovala se tak jeho babička i dědeček. A vyhrál. Ptáte se, ale proč teda JANUŠE? Když jsem byla malá, z legrace mi tatínek říkal - Januše - Venuše. Byla jsem (a doufám, že ještě dlouho budu) pro něho prvorozenou bohyní. A já jsem zachovala posloupnost jména Jana, a tak i moje dcera se tak jmenuje. A  dědeček Jan na ní od mala volá stejně jako na mě - JANUŠE, když jí chce poškádlit.
Januše

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

  • Jak jste přišla ke své přezdívce v magazínu ŽENA-IN.cz?

Své historky o přezdívkách mi zasílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději v pátek 9. listopadu 2012 do 15.00 hodin. Přijdou-li příspěvky později, hrozí, že nebudou uveřejněny. Stejně tak pravděpodobně nebudou uveřejněny, pokud budou kratší než tento odstavec textu. Pište mi tedy nejen strohé odpovědi, typu: „Vymyslel mi ji partner.“ ale rozviňte (v takovém případě) úvahu, proč ji asi vymyslel, jestli za tím byla nějaká konkrétní událost, nebo třeba nějaká vaše konkrétní vlastnost...? A abych neškudlil, odměním tentokrát všechny uveřejněné příspěvky. Podle jejich počtu mezi jejich autorky rovným dílem rozdělím celkem 321.123 extra bodů do listopadové části našíVěrnostní soutěže (zaokrouhlovat budu podle matematických pravidel na celé číslo). Vzhledem k tomu, že vítězka listopadové části VS získá 10.000 korun, je to slušná nabídka, co říkáte?

listopad.jpg

Reklama