Zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu přišel také od čtenářky s nickem janulaostrava. Mimo jiné se v něm pozastavuje i nad nelehkou prací gynekologů, když... ... a více už si přečtěte samy.

Když jsem byla mladší, byl pevně dán lékař nejen praktický, ale také ženský  nebo-li gynekolog.

Podle toho, kde člověk bydlel, měl přiděleného lékaře. Chodila jsem k němu pravidelně, i když nerada. Byl to statný chlap, kudrnatý, děsně se potící. Vždy, když pacientku vyšetřoval, potil se tak, že mu tekly kapky po nose. Na konci se kapka zastavila a zůstala viset. Já vždy měla strach, kdy mi kápne do mých intimních míst. Skřípala jsem zuby, kdykoli jsem musela jít na pravidelnou prohlídku.

Vrcholem bylo, když jsem šla rodit svou první dceru a on právě sloužil v nemocnici. Den po porodu přišel na vizitu. Poslouchal mě, a pak řekl: „Slyším ozvy miminka.“ Připomínám, že má již témě 24 hodin stará dcera dávno spinkala na novorozeneckém oddělení, protože tenkrát nebyla miminka s maminkou na jednom pokoji. Ale pan doktor byl nakloněn mateřství tak, že mé kamarádce tvrdil měsíc, že je těhotná, jen na základě vyšetření. Nevzal jí ani krev. Po měsíci zjistila, že má cystu, a musela na operaci. Těhotná nebyla.

 Ihned, když jsem si mohla vybrat svého lékaře, jsem si vybrala spolehlivou gynekoložku, ke které chodím pravidelně dodnes. Není to sice příjemné vyšetření, ale rakovina a jiné nemoci jsou mnohem horší. A tak si tu chvilku v ordinaci odtrpím a jdu domů klidná, že mám zase na nějaký čas pokoj.

 Jednou přišla osmiletá vnučka domů, a řekla své mamince, mé dceři: „Maminko, my jsme si hrály s Klárkou na gynekology.“ Dcera zbystřela a dostala strach, co holky prováděly. A tak se na to rovnou zeptala. Naštěstí se jí dostalo odpovědi, že si hrály na to, že jedna z nich čeká miminko a druhá, která byla „paní doktorkou“, jí jen povídala, jak se o miminko bude potom starat. „Mami, já jsem si dala pod tričko míč a s paní doktorkou jsme si povídaly, jaký budu mít kočárek a jak se na miminko těším.“

Vnuk naopak, když byl maličký, říkal každému silnému člověku, že čeká miminko. Jeli např. ve vlaku nebo autobusu, a on na celé kolo křičel: „Maminko, ten pán bude mít miminko!“ To ale dělá víc dětí. Horší je dítě, které se rozkřikne, že maminka je zlá, protože miminko spolkla :)

Osobně lituji malých děvčátek, která mají již v útlém věku gynekologické problémy. Osobně jsem byla svědkem, jak asi sedmiletá holčička musela podstoupit gynekologickou prohlídku. Tato byla provedena sice na sesterně, ale až do čekárny šlo slyšet, jak se děvčátko vzpouzí a křičí, ať se jí tam paní doktorka nedívá. Ale i takové případy jsou a ve Františkových Lázních jsou také dětské lázně pro tyto děti. Je to smutné, ale vzhledem k tomu, že víc a víc žen dnes nemůže mít dítě přirozenou cestou, je dobré, když se problém podchytí včas.

Osobně lituji některé gynekology, kteří musí ošetřovat „každou“ ženu. Také při jedné prohlídce jsem byla svědek toho, že do čekárny přišla nelibě páchnoucí tmavší žena v roztrhaném oblečení. Já pak slyšela až na chodbu, jak jí paní doktorka domlouvá, aby se příště umyla. Ještě, že dnes je většina náčiní jednorázových. Ten pocit, jít po takovéto pacientce na vyšetření, není vůbec příjemný.

Proto….někdy jsou gynekologové pořádní chudáci.

S pozdravem

janulaostrava

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

Ano, to je pravda. Jak to těm ženám říct - nezávidím. Děkuji za Váš obsáhlý příspěvek, včetně veselých dětských příhod :)
Pěkný den.
Saša

Tématem dnešního vydání 14. listopadu je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

  • Jaký je váš gynekolog?
  • Je to muž či žena?
  • Jste s ním spokojená?
  • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
  • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky nebo komisně?
  • Vyměnila jste více gynekologů?
  • Stydíte se před gynekologem?
  • Chodíte na pravidelné prohlídky?
  • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
  • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :) pošlu ji pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji .

darekk

Reklama