U čtenářky s nickem janny199 probíhá boj mezi jejich dvěma dcerami. Stromeček pravý nebo umělý? Nakonec budou mít asi stromečky dva. I to je řešení :)

Krásný den vám všem v redakci....

Vánoční stromek - tak to je zatím u nás pasé. Neboli zatím probíhá boj. Máme krásný umělý, ale bohužel je UMĚLÝ. Jak známo - neopadá, ale ani nevoní. Pak mi doma tak nějak schází to kouzlo vánoc. Protože nejen vánoční cukroví, nýbrž i živý stromeček provoní domov vánocemi. Jsem přizpůsobivá, tudíž jsme se vždycky řídili tím, co chtějí naše dcery. Většinou to vyhrál živý - takže borovička. Smrček jsme měli jen jednou.Výhoda?Žádná. Vlastně ano - jedna. Rychle se dá uklidit. Asi po týdnu jsem jej chtěla přesunout na jiné místo a nechtěně jsem ho „uklidila“ do popelnice. Jak se něco takového může stát? Jednoduše. Chytla jsem ho za kmen, že ho přenesu a jakmile jsem ho i se stojanem postavila na zem, rázem zbyly jen holé větve s ozdobami a na zemi hromada jehličí. Tudíž už nemělo smysl ho někam přesouvat.

Čím jsou dcery starší, tím míň se dokáží na něčem shodnout. Téma „Stromek“ jsme řešili minulý týden. Mladší dcera je zásadně proti živému, protože to prý bude zase nějaké koště...A starší dcera zase protestuje proti umělému, protože když ho vidí na půdě v igelitu, není to prý stromek ale plastová náhražka, která slouží po celý rok na půdě pavoukům. No pravda, musel by se trochu oprášit a načáchat nějakým tím sprejíčkem s vůní jehličí...ale to stejně není ono. Ta vůně jí prý připomíná ty malé kulaté Vietnamské mastičky - a to je tedy síla!!! Tak nevím, přitom je to originál sprej na umělé stromky.

No a kromě toho, že se nemůžeme shodnout na „materiálu“, nemůžeme se shodnout ani na tom , kde bude ten chudák stromek stát. Po tom, co jsme přestěhovali a zrekonstruovali některé místnosti, prostě stromek zatím nemá místo. Tak se snad začnu i modlit, aby se ještě 24. ráno u nás nebojovalo o to, kde a jaký ten stromek vlastně bude. Už padnul i takový návrh, že mladší dcera si tam nazdobí umělý a starší dcera si dá do pokoje živý. Včera jsem zjistila, že už má nakoupené fialovo - stříbrné ozdoby, lamety, řetězy, krásnou špici...jen ten stromek zatím nemá, tedy zda - li vůbec bude.

Chudák Ježíšek - dva stromečky v domě, to aby se šel snad raději zastřelit. Nebo jak to podělí, to nevím....A jestli se budou ty naše dvě komtesy ještě na Štědrý den dohadovat mezi živým a umělým, nechám jim ty dárky naložit pod vrbu na dvorku....

Přeji všem pohodové a kouzelné Vánoce, pod stromečkem dárků dosti, no a v krku - žádné kosti ! 

janny199

PS : Na fotce je naše loňské koště - neforemná a ne příliš pravidelná borovička. Jo, je to koště, ale krásně vonělo - to byly ty pravé Vánoce.

poz.red.:Text nebyl redakčně upraven

strome

________________

Jéé, a těch dárků! Tolik by bylo případně pod jedním i druhým stromečkem? To by se Ježíšek asi prohnul. Já bych ten boj mezi holkami raději co nejdřívě vyřešila :)
Jani, celé tvé rodině krásné Vánoce - a hlavně ZDRAVÍ
Saša

Téma dnešního dne: Vánoční stromeček pravý, nebo umělý?

Tak jak je to u vás, milé Ženy-in?

  • Chystáte se ke koupi pravého vánočního stromečku? Ať už do stojanu, nebo toho v květináči. A už ho máte doma?
  • Anebo žádný stromeček kupovat nemusíte, poněvadž máte toho svého krasavce ve skříni a jen ho každý rok oblečete do jiného kabátku, k němuž přidáte pro vůni pár větviček jehličí.
  • Anebo máte jenom to jehličí?
  • A taky třeba taky vůbec nic. Jako zpěvačka Marta Kubišová, která kvůli zvířátkům zavěsí u stropu jen vánoční věnec.

Jak jste na tom u vás doma s vánočním stromečkem, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Můžete posílat i fotografie loňských stromečků, než nazdobíte ten letošní – ať už pravý, či umělý :)

Jednu pisatelku odměním krásným vánočním dárkem: dámským parfémem od firmy AVON -  INTENSE

parfem

Reklama