Čtenářka s nickem janny199 nemá s posunem času absolutně žádné problémy. Problémy má akorát s mobilem :) Více se již dočtete v dalším tematickém příspěvku.

Dobré ráno, milá redakce....
Změna času na mě nepůsobí nijak zvláštně. Ani přechod na letní čas, ani na zimní. Tedy, mám-li být upřímná, nebýt televize, rádia nebo tisku, ani bych tuto změnu nezpozorovala. Na citlivější lidi může mít tento posun ručiček, ať už dopředu nebo zpátky, nepříjemný vliv. U někoho je to otázka pár hodin, u jiného pár dnů ,než se s posunem srovná. Nevěřím však tomu, že u některých lidí to má dokonce vliv na zdraví. To už je dle mého otázka sugesce. Přechod na letní čas prý představuje razantní zásah do biorytmů, organismus se se stresem vyrovnává několik týdnů. Jak na tohle někdo přišel? Že udělali anketu mezi několika lidmi? Pak zřejmě natrefili na lidi, se kterými to zamává a jsou z toho tzv. vyšinutí. Já dělala „průzkum“ v naší rodině a mohu potvrdit, že jen babička s tím má trochu problémy, protože prý nemůže usnout. Ale taky si myslím, že to až tak moc s posunem nesouvisí, spíš je to už věkem.....Zarazila mě loni v novinách tahle věta :“ Dle posledních výzkumů vzrůstá počet infarktů v tomto období až o 5%.“ Může mi někdo vysvětlit proč?? Já to vážně nějak nechápu. Možná ti „starší“ lidé si to více berou, ale já na sobě vážně nepozoruju absolutně žádnou změnu, deprese, stres, podrážděnost, žádný náznak infarktu myokardu....Ani já, ani nikdo z mých blízkých či příbuzných.

Že bych po takovém posunu ručiček zpět byla nějak podrážděná, nevrlá, protivná, že by se mnou několik týdnů cloumal stres - NE, to opravdu ne! Že bych odmítala připravit doma snídani o hodinu dříve, to taky ne :)
Zkrátka vstávám, až se mi chce, neřeším, kolik je hodin. Řeším to jen v případě, že musím někam vstávat. Ono je zdravé si pospat, ale není dobré někam zaspat :)

Jediný problém, který řeším v souvislosti se změnou času, je právě onen rozhodný okamžik - přechod ze tří na dvě hodiny( nebo opačně) právě tehdy, když jsem v práci. Měla jsem mobil, na kterém se mi čas sám nenastavil, což byla nevýhoda. Teď mám jiný a docela zvláštní - jednou se mi nastaví, podruhé ne...no a pak má na to člověk spoléhat! Právě tuhle sobotu mi to opět vyjde tak, že mám noční. No a tak jediný stres budu mít z toho, zda vstanu tak, jak mám vstát. Aby to nedopadlo jako minule, kdy na mě dispečer  ráno  vyzváněl, jestli jsem zaspala přechod na letní čas :)No, nezaspala! Vím o něm, jasně, že jo! Ale copak můžu za to, že mobil stávkuje??!  Pravda, na počítači se čas upraví sám, jenže počítač mě holt nevzbudí. V tomhle směru musím spoléhat na mobil.

Ráno už mi bude fajn. Zas pojedeme dál, za tmy do práce, za tmy z práce. No a co? Vždyť je to jedno. I kdyby bylo déle světlo, stejně už by se mi večer nic dělat nechtělo, protože je zima. No a pak ještě ráno zvládnout pár cestujících, kteří přijdou na vlak dřív, protože na to možná zapomenou. Ale zas na druhou stranu - raději dřív než později. Některým se už nechce jít zpátky, tak jim uvařím čajíček a hodinku si počkají, vždyť ono jim nic neuteče :)

Jestli tuhle změnu času zrušit či nikoliv - to je mi celkem jedno. Klidně ať to zruší, alespoň si na to nemusíme myslet. Ale když nezruší, taky to přežiju. Nijak s tím nebojuju. A ještě jednu nevýhodu to má - posouvat všechny hodiny v domě. Jen jedny máme řízeny družicí, ostatní se musí nastavit ručně. Není to dřina a netrvá to půl dne, ale je to otrava. Takže - klidně to zrušte, bude o jednu starost míň.....
Přeji všem krásný den a těm, co s posunem ručiček bojují, pevné nervy.....
janny199

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

Jani, Ty jsi v podstatě šťastný člověk :) Děkuji za pohodový příspěvek a pozdravuj doma !
Saša

Téma dnešního dne 26. října zní: Změna letního času na zimní – a naopak

 • Dělá vám posouvání času problémy?
  Ať už ze zimního času na letní, nebo z letního na zimní.
 • Zapomněla jste si někdy na hodinách a hodinkách přetočit změnu času?
 • Působí tato změna na vaši psychiku?
 • Máte raději letní čas, nebo zimní čas?
 • Byly byste pro, aby zůstal jen jeden čas?
 • Jste skřivan, nebo sova?
 • Máte raději východ slunce, nebo západ slunce?
 • Zaspala jste někdy?
 • A zaspala jste něco důležitého?
 • Když máte někam daleko cestovat, umíte si bez problému přivstat?

Vaše veselé historky i příspěvky ohledně času pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem.

Pokud jste ranní ptáče – hrr do práce, možná oceníte pracovní elektronickou myšku k počítači od firmy Microsoft. A pokud se nemůžete probrat, doporučuji šálek čaje Pickwick - směs květů, bylin a ovoce.

darecekk

Reklama