Čtenářka s nickem janny199 ve svém příspěvku hezky zmapovala dobu, po kterou ji seriály provází. A jaký má názor na ty „novodobé“? To je vlastně zmíněno už v titulku.

Dobrý den všem v redakci!

Oblíbené či neoblíbené seriály - asi diskuse na dlouho. Sto lidí - sto názorů. Tohle téma v práci řešíme snad denně. Každý z nás sleduje něco jiného, každý má jiný názor. Mnohdy tahle diskuse vyústí v hádku - i tak to totiž někteří dokáží prožívat. A světe div se, jsou to většinou chlapi!! A pak, že taková Esmeralda  nebo Šeherezáda  jsou babské seriály? Kdepak!! Mí kolegové jsou toho živým důkazem, že chlap zažraný do Šeherezády propásne i pauzu na večeři :-) Oči přilepené až na obrazovce a pak se diví, jak ten čas utíká, že se nemá ani kdy najíst.
Já sama jakž takž pravidelně sleduji jen Ulici a Ordinaci v růžové zahradě. Ovšem taky na nich můj život nestojí. Když mi nějaký díl unikne, svět se nezboří. Už tam taky začínají být ty vztahy nějak zvláštně propletené. Trvá to už dlouho a člověk pomalu ani neví, čím to tenkrát začínalo. Ale podívám se ráda, to ano.

Seriály typu Comeback, Hospoda - probůh - jen to ne!! Teenegery oblíbená postava Ozáka mi rozpumpuje snad všechny tepny v těle. Doslova tenhle seriál nesnáším. Pomalu, ale jistě začíná být u mě spouštěčem migrény :-D Neodsuzuji ty, kteří je sledují. Protože právě tak, jako já vyrůstala na Majce z Gurunu nebo na Gorovi, tak dnešní mládež miluje právě Ozáka. Ale já ho nemusím, fakt ne. Stejně tak různé mexické telenovely. Uječené seriály, kdy člověk po třech dílech ztrácí přehled o tom, kdo s kým a kde....

Měla jsem ráda Nemocnici na kraji města , tu první. Pokračování už mě tolik nenadchlo. Dá se na to podívat, ale už to není ono. Nesmím opomenout seriál Sanitka - naprosto famózní seriál! A kromě toho - doplněný o úžasnou hudbu, hudbu mého mládí. Nevím proč, ale když slyším úvodní píseň ze Sanitky( Můj čas), běhá mi mráz mi po zádech a naježí se mi chlupy snad i tam, kde je nemám :)

Pak také Synové a dcery Jakuba Skláře, Rodáci, Chlapci a chlapi ....jo, tohle všechno už jsou víceméně vzpomínky, ale moje mládí!. Pravda, jsou to tak nějak komunistické seriály, ale já na nich vyrůstala, proto si je pamatuju a mám je ráda. Takových seriálů už je opravdu málo. Novodobým seriálům něco chybí. Něco, co diváka k té televizi připoutá. Věřte mi, kdyby např. o vánočních svátcích začali v televizi vysílat všechny ty staré seriály( hlavně české), měly by určitě větší sledovanost než ty estrády, které vidíme během vánočních svátků a na Silvestra každý rok, jen malinko upravené a doplněné o další nesmysly.

Je tolik starých a krásných seriálů, je z čeho vybírat, přesto se dává přednost těm novým. Nejsem televizním maniakem. Když už si „ustelu“ u TV, většinou je pořad v ní tak „ zajímavý“, že u toho usnu. Lehnu na sedačku, zakutám se pod deku, na stůl si dám hrníček horkého čaje a holky mi řeknou :“ Mami, dáváme ti tak pět minut a je po tobě, jak po žabě.“ Přiznávám, že většinou mi stačí tak tři minuty a nevím o světě. Proč u TV usínám? Nevím, prostě se tam není na co dívat. To už raději vezmu do ruky knihu a čtu. U ní taky někdy usnu, ale čtení mi vydrží podstatně déle. A v práci ve vhodné pauze? Tam televizi ani nezapínám . Když už tam musím trčet, je čas strávený u TV pro mě zbytečně drahý, tam tu knihu vytáhnu vždycky....a neusnu, protože vím, že nesmím.

Tak jen houšť starým českým seriálům.....

janny199

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

__________________

Jani, hezky jsi to napsala. A u té Sanitky to máme stejně, ta úvodní znělka opravdu navodí vzpomínky na spoustu věcí. A co teprve Chlapci a chlapi, viď ? :))
Pěkný den a pozdravuj doma
Saša

 

Tématem dnešního dne 16. listopadu jsou: Televizní seriály
Téma pro dlouhé podzimní a zimní večery jako stvořené.

  • Který televizní seriál patří k vašim nejoblíbenějším?
  • Srovnáváte kvalitu současných seriálů s těmi minulými?
  • Máte radši naše televizní seriály nebo zahraniční?
  • Sledujete i animované seriály?
  • Vzpomene si ještě některá z vás na Majku z Gurunu :)
  • A co takový F. L. Věk?
  • Anebo Okresní přebor anebo Comeback?
  • Jé, a teď jsem si vzpomněla i na moji milovanou Takovou normální rodinku, podle mě pokračování po x letech už byl pěkný prů…
  • Mělo by se vůbec pokračovat v natáčení dalších sérií?
  • Nemusíme chodit daleko, např. taková Nemocnice na kraji města.

Na mysl se mi derou desítky, ba stovky seriálů.

Nenechávejte mě v tom a pište.
Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním malým dárkem. Co si dáme k televizi? Kávičku v hrníčku. A když nás nebude seriál bavit, vypneme ho a přečteme si knížku. Pro jistotu posílám dvě.

darecekk

 

 

Reklama