Čtenářka s nickem janny199 barevnou typologii nezatracuje, ale ani se jí neřídí. Barvy ji nijak zvlášť neovlivňují. Obléká se podle toho, v čem se cítí dobře. Ale zárověň obdivuje ty, co mají barevné cítění a umí toho využít ve svůj prostěch

Přeji hezký den všem, které zaujalo tohle barevné téma. Nemám tuhle knihu a nikdy jsem ji ani nečetla. Ano, vím, že se typy lidí dělí do čtyř skupin podle ročních období. Určitě toho využívají hlavně vizážisté a stylisté.

Já? Ne. Co se mi chce, to na sebe prostě hodím. Když někam jdu, nepřemýšlím nad tím, jak se cítím, jestli jsem unavená, zda mi chybí energie, jestli budu či nebudu v tom či onom ohozu přitažlivá. Prostě jdu v tom, v čem se cítím dobře. Někdy se snažím sladit barevně oblečení a k tomu případné doplňky, ale spíš proto, aby to šlo tak nějak k sobě, abych nevypadala jako z cirkusu. Ne proto, aby to vystihlo moji momentální náladu.

Navíc - pokud jsem koukala už dřív do oněch tabulek, tak se vlastně ani neumím zařadit, kam patřím. Dalo by se říct, že mám z každého něco, ale jelikož jsou jen čtyři roční období a já dodnes nevím, kam patřím,t ak se dle toho ani neřídím. Odhaduju se tak na první tři, ale jak říkám - z každého kousíček.

Říká  se, že barvy mají kouzelnou moc. Já, ať vyjdu ven v černém triku nebo v bílém společenském ohozu, připadám si naprosto stejně. Tudíž se nesnažím kombinovat nemožné a zkoušet se měnit podle barev a podle nějakých tabulek. Dokonce nedám ani na rady ostatních. Když mi někdo řekne: „Ta černá ti sluší...“,neznamená to, že vyměním kompletně celý šatník a začnu chodit jen v černé. Ono platí - 10 lidí = 10 jiných názorů. To, co mi jeden pochválí, může jiný vzápětí zkritizovat. No a pak si má člověk vybrat.

Co se týká líčení, tak s tímhle neexperimentuju už vůbec. Černá tužka a řasenka to jistí, to je veškerý můj make-up. Nesnažím se k modrému triku patlat modré stíny nebo k fialové halence shánět fialové náušnice....Nemám doma jedinou rtěnku ani lak na nehty....a věřte, vážně mi to nechybí.

Možná tak v létě využívám spíše teplejších barev. Přece jen v létě má člověk působit tak nějak veseleji, takže v šatníku převládají barvy jako je žlutá, bílá...a v zimě spíš černá, šedá, modrá...ale rozhodně to není pravidlo.

A i kdybych dala na rady odborníka, stejně bych jako hvězda nezářila, tudíž se budu i nadále řídit tím, co mi sedne a na co jsem zvyklá. Razím heslo, že „z opice kanára neuděláš“ a nezmění to ani barvy. A moji ponurou náladu například žluté triko taky nezmění.Tedy v mém případě určitě ne.

Typ člověka se jinou barvou může zdůrzanit, to snad ano, ale nezmění se...je to pořád ten samý člověk. Znám lidi, kteří ať se obléknou či sladí do teplých tónů nebo do studených tónů, vypadají pořád fantasticky. Příkladem takového člověka je např. právě Blanka Matragi. Viděla jsem ji v tolika různých modelech snad všech možných barev a nikdy nevypadala unaveně, bez energie, nepůsobila ponurým dojmem-ba naopak. Fantasticky vypadá ve všem, obdivovala bych ji snad i v pytli od brambor, protože i ten by jí slušel :-) Je to prostě v ní.

Možná po přečtení knihy bych na barevnou typologii změnila názor a našla k tomu barevnému cítění cestu, ale z toho, co jsem zatím četla - moc moudrá nejsem. A smekám klobouk před tím, kdo se podle toho umí řídit. Rozhodně nezastávám názor, že barevná typologie je nesmysl. To ne! Jen člověk musí tohle kouzlo barev pochopit a vědět, kam patří, jinak prostě nemá smysl jen tak plácat barvami.

janny199

Milá janny199. Pokud si vybavuji vaše fotky, tipovala bych vás na léto. To ale neznamená, že byste měla nosit teplé barvy. Naopak. Lépe k vám půjdou tzv. studené. Ale nenechte se zmást i žlutá a červená mají své studené odstíny. Jenomže uznávám, že se to „laikovi“, který s barvami nikdy nepracoval, určuje těžko.

Jak jste na tom s barvami vy, milé ženy-in? Dokážete určit, jaký odstín je studený a jaký teplý, nebo je to pro vás španělská vesnice? Myslíte si také, že modrá barva je vždy jenom studená a žlutá teplá? Umíte se barvami bavit? Ráda experimentujete, nebo jste spíš konzervativní a bojíte se barev.Napište nám na dnešní barevné téma

redakce@zena-in.cz

Reklama