Čtenářka Janina zažila mikrospánek na jednom z nejnebezpečnějších míst, na sedadle za volantem svého automobilu. Naštěstí to dopadlo dobře.

Téma mikrospánek mi připomnělo nedávnou příhodu, když jsem vezla přítele a kamarádku s přítelem z letního festivalu, protože jsem byla jediná , kdo nepije. Jeli jsme asi v půl třetí v noci, muselo se vyjet z polní cesty na normální silnici. Vesnice, kde bydlíme je vzdálena asi 40 kilometrů. Moji spolucestující samozřejmě usnuli. Na silnici byla tma, ticho, tak jsem si pustila CD, ale kamarádka mě prosila ať ho vypnu, že je ji špatně. To jsem neměla dělat, jak nastalo ticho a všichni kolem pochrupávali, kolem jen ty tmavé stromy, znáte to mezi vesnicemi žádné osvětlení, tak jsem najednou cítila, jak se mi zavírají oči, byl to opravdu jenom mžik, ale nechybělo moc a měla bych bradu dole. Najednou přede mnou svítil nápis naší vesnice, naštěstí je tu samá rovina, žádné zatáčky, ale úplně se mě udělalo špatně od žaludku a bouchla jsem do přítele, ať nespí.

Kamarádku i s přítelem jsme vysadili u baráku a já jsem pak řekla, co se mi stalo, že jsem málem usnula. Přítel byl opilý, tak moc nereagoval, ale ráno jsem mu to řekla znovu a že už je takto v noci vozit nebudu. Až bude zase nějaká akce tak buď pojedeme dřív nebo počkáme na vlak, Za to riziko to rozhodně nestojí, tak dobrá řidička nejsem. Řídím teprve rok. Nechci ani myslet na to, co by se stalo, kdybych se najednou zničehonic nevzpamatovala. Já věřím, že nás někdo nahoře ochraňoval.

Nejezděte pokud se na to necítíte, i kdybyste měli spát v autě.
Janina

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

__________________________

Měli jste velké štěstí. A na to noční taxikaření se opravdu vykašlete, jestli Vás má přítel rád, tak to pochopí. Ne vždy lze spoléhat na „někoho nahoře“.
Pěkný den a děkuji za příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne 1. srpna: Mikrospánek

Mikrospánkem se dá nazvat i náš stav nevědomí, nevnímání, „hledění do blba“.

  • Měly jste tento stav někdy?
  • A kdy a kde nejčastěji?
  • Zažila jste vy sama nebo někdo z blízkého okolí i mikrospánek za volantem?
  • Napište, i když tyto stavy nemáte, jak to děláte, že jste svěží, bdělé a odpočaté?
  • V čem je podle vás mikrospánek nejnebezpečnější a nejzákeřnější?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek, knihu od nakladatelství ARGO Něžnost (psali jsme o ní zde) a krém na ruce od AVONU.

darek

Reklama