Kde byli lidé vůči sobě ohleduplnější? To se dozvíte v předvánočním příspěvku od čtenářky Janiny, který k nám docestoval ze zahraničí jako první.

Dobrý den
Zrovna tento víkend jsme navštívili Regensburg, který sice není tak známý jako Drážďany, ale možná právě proto tam ještě nejsou tak šílené davy lidí. Byla dost velká zima ale svařák měli dobrý a ne tak šizený jako tady.

Proč jsme tam jeli? Víceméně ze zvědavosti. Chtěli jsme poznat předvánoční atmosféru v jiné zemi, než u nás. Zboží bych řekla, že je hodně podobné, co mě ale překvapilo bylo, že lidi se tam hodně usmívají. Nejsou tak vystresovaní a nervózní jako tady.
Manžel to odůvodnil, že je to tím, že mají na rozdíl od nás plné peněženky a taky lepší vládu, která jim takové stresy nenavodí.

Něco na tom bude. U nás se lidi mračí, i když trhy jsou krásné. Byla jsem například na vánočních trzích v Plzni, protože bydlíme kousek odsud , a také se mi moc líbily, ale lidi se tolik neusmívaly.
Vloni jsme se jeli podívat do Prahy na Staroměstském náměstí, ale už nikdy. Na Staromák jedině po Vánocích. Nejenže nás ošidili, kamarádku v davu okradli , ale ještě jim ani nevadilo, že měla malé dítě, málem ji tam ušlapali.

V Regensburgu byla výzdoba podobná jako v Praze, ale lidé tam byli vůči sobě ohleduplnější, to je myslím ten rozdíl mezi našimi a zahraničními vánočními trhy.

Mějte krásný advent a buďte vůči sobě ohleduplní. Neberte Vánoce jako nutné zlo, ale dny, kdy bychom na sebe měli být hodnější.

Janina

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Janino, děkujeme za přání i za příspěvek. Budeme se snažit – i my, tady v Praze :)
P.S. Manžel má pravdu.
Saša

Téma dnešního dne: Vánoční nákupy v zahraničí

  • Jezdíte na vánoční trhy, potažmo vánoční nákupy, do zahraničí?
    do Drážďan, do Vídně, do Londýna, do … …
  • Pokud ano, napište proč. V čem jsou jiné a lepší, než ty naše?
  • Pokud nejezdíte, napište i důvod, proč ne.

Těším se na vaše předvánoční příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek (pisatelů) odměníme malým dárkem: výživnou maskou na vlasy Gliss Kur a suchým šamponem zn. Syoss. (obojí ze zahraničí:)

dsyoss

Reklama