Čtenářka s nickem Janina dárky nevyrábí, ale ráda je nakupuje. A letos se Ježíšek opravdu plácnul přes kapsu, i když děti to asi hned nepochopí.

Dobrý den,
posílám příspěvek k tématu dárky kupované nebo vyráběné.
Už odmalička jsem levá jak šavle a tak dárky nakupuji. Dělám to tak od té doby, co jsem přestala věřit na Ježíška. Za penízky od babiček a z kapesného jsem celý rok šetřila a na Vánoce pak nakupovala dárky. V dětství jen maličkosti, když jsem začala chodit na brigády a potom do práce, dárky už byly dražší.

Máme dvě děti a těm jsem nikdy nic nevyrobila, stačí že jsou vyrobeny ony :) Dárky jim kupuji moc ráda, ať už ke svátkům, k narozeninám nebo k Vánocům, k těm asi nejradši. Děti také nevyrábí dárky, syn je ještě malý a dcerka je po mně. Když ve školce něco vyrábí, paní učitelka ji radši nechá aby si malovala. Ale maluje celkem pěkně.

Letos bude Ježíšek na dárky přímo pod stromečkem chudobnější, protože chceme jet na hory, nevím, jestli děti pochopí, že ty hory jsou vlastně taky dárek od Ježíška. Musíme jim to nějak hezky podat. Jako celá rodina jedeme na hory úplně poprvé, a to něco stojí. Ale moc se těšíme.

Myslím, že nezáleží na tom, jestli je dárek kupovaný, vyrobený, přímo hmatatelný a nebo jako u nás v podobě pobytu na horách. Důležité je, že jeden na druhého nezapomeneme a že se máme rádi. A taky že jsme zdraví.
Janina

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

Milá Janino, tak dejte pod stromeček nějaký velký, třeba i zarámovaný obrázek hor a dětem řekněte, že na to místo jedete a co všechno si tam spolu užijete :) Já myslím, že to pochopí.
Děkuji za Váš příspěvek a přeji příjemný pobyt na horách.
Saša

Téma dnešního dne 9. prosince:  Dárky kupované i ručně vyráběné

  • Kdy jste dostala naposledy nějaký ručně vyrobený dárek?
  • Očekáváte ho i letos na Vánoce?
  • Vyrábíte sama dárky?
  • Vyplatí se dnes vyrábět dárky, když je v obchodech prakticky všechno?
  • Jaký je váš názor na ručně vyráběné dárky?
  • A jaký na obchodní?
  • Jaké dárky kupujete a dostáváte nejčastěji?
  • Už máte nakoupeny či vyrobeny letošní dárky pod stromeček?

Vše o vánočních dárcích pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i nějakou fotografii.

Jednu pisatelku odměním taktéž malým vánočním dárkem: mini mixerem Zespresso a CD Verner Collegium s krásnou hudbou Mozarta, Beethovena, Purcella ad.

darekk

Reklama