Opravdu s velkou bezohledností se setkala čtenářka Janina, když vystupovala ze svojí dcerkou Verunkou z autobusu. Více v prvním tematickém příspěvku.

Dobrý den,
S velkou bezohledností jsem se setkala zrovna teď nedávno. Čekala jsem na autobus, jely jsme s šestiletou dcerkou Verunkou k doktorovi na kontrolu. Auto neřídím a manžel byl v práci, tak jsme musely jet autobusem. Pršelo a byla velká zima, autobus měl navíc zpoždění, vyhlížela jsem ho nedočkavě společně s dalšími lidmi, kteří stáli na zastávce. Na zastávce stál také takový velký, robustní pán, který pořád nadával, že autobus nejede. Jak jsme později zjistili od řidiče druhého autobusu, který přijel po něm, ten na který jsme čekali, měl poruchu.
Autobus konečně přijel, ale byl narvaný k prasknutí a další jel až za ¾ hodiny, to už bychom nestihly doktora, tak jsme se musely s dcerkou nějak prorvat dovnitř. Stály jsme na zastávce skoro první a tak jsem šly první i ke dvřím, vtom se však přihnal ten tlustý pán a prudce nás odstrčil. Dcreka upadla a začala plakat. Jak pršelo, tak byla chudinka celá špinavá. Tomu chlapovi to však bylo jedno, překročil ji, mě odsunoval loktem, ještě do ní málem kopl, když se zvedala.

Viděl to ale řidič autobusu a ten se zachoval velice krásně. Vstal ze sedadla a oběma nám pomohl. Tomu chlapovi pak řekl, že za pět minut jede náhradní autobus za ten s poruchou, ať na něj počká.
Verunku i mě pak pustila sednout paní na sedadle vepředu a očistili jsme ji.

V jeden den jsem se tak setkala nejen s bezohledností, ale také se slušností. Ráda bych touto cestou jen tak symbolicky poděkovala panu řidiči, který se nás zastal a pomohl nám. Škoda, že nečte ženu-in :)
Verunka má jít ještě na jednu kontrolu, ale to už si radši manžel vezme volno v práci, aby nestál na autobusové zastávce zase nějaký bezohledný člověk.

Janina

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Já to píšu i v dnešním tematickém článku, že nesnáším bezohlednost vůči dětem. Vidět dítě na zemi, ještě ho překročit a málem do něj kopnout, to je bezohlednost nejvyššího kalibru.
Děkuji, že jste napsala a moc Verunku pozdravujte. Doufám,že už je zdravá a v pořádku.
Saša

Téma dnešního dne: Bezohlednost

  • Setkáváte se ve svém okolí s bezohledností?
  • Byl někdo bezohledný vůči vám samotným?
  • Byla jste i Vy sama někdy bezohledná?
    (a pak jste toho třeba litovala)
  • Napište nám nějaký příběh, který se vás dotkl.
  • Myslíte, že bezohledné chování společnosti je v dnešní době větší, než dejme tomu, v době našich babiček?
  • Co považujete za největší lidskou bezohlednost?
    Vůči komu? Vůči čemu?

Jsou to jen záchytné body, o bezohlednosti můžete psát samozřejmě svými vlastními slovy. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: luxusní dámskou kosmetikou Planet spa / pleťovým mlékem na obličej, krk a dekolt, a na ruce.

darek

Reklama