První, hodně upřímný příspěvek, přišel od čtenářky Janiny, která je bohužel sama nazývána černou ovcí rodiny. Přečtěte si, proč tomu tak je.

Milá redakce
To je téma jako stvořené pro mě. Černou ovcí rodiny jsem totiž já, alespoň v očích mamky, taťky, babičky, dědy, mojí sestry i pošťačky, prodavaček, sousedek a myslím i starosty.
Žiju totiž na malém městě s ženatým mužem, který je navíc o deset let starší , mně je 31. Nikoho však nezajímá, že se svojí ženou spolu žijí jen formálně a jejich dvacetiletý syn je soběstačný. Přítel by se rád rozvedl, jenomže jeho žena pracuje převážně v zahraničí a pořád „nemá čas“ se rozvést. Už čtyři roky. Přijde mi, že to dělá schválně, jako by čekala, že se k ní vrátí., ale ona byla ta, kdo odešel první. Pak ji ale  její milenec kopl do… a asi by se chtěla vrátit zpátky. Jenomže přítel už ji nechce.
Když se moji rodiče dozvěděli s kým chodím, tak se mnou přestali mluvit. Jeho ženu znají a prý jsem rozbila rodinu, jejich synovi bylo tehdy 16., ale já jsem nic nerozbila, rodina už rozbitá byla.

K rodičům domů občas chodím, ale oni k nám nechodí a ani můj přítel k nim nechodí. Nepřejí si to, prý mě nebudou podporovat v takovém vztahu, který nevydrží, za ty roky už mohli poznat, že vydrží.

Moc bychom také chtěli miminko, ale přítel chce být napřed rozvedený, držte nám palce, ať to jeho žena konečně přijede vyřešit a nevymlouvá se, že nemá čas . Třeba pak už nebudu brána za černou ovci rodiny, že žiju s ženatým mužem, i když na malém městě  je pořád něco, zase jim třeba bude vadit, že je o deset let starší.

Každý člověk se může stát černou ovcí, hodně záleží na tom, v jakém bydlíte prostředí. Tady, kde bydlíme, si všichni vidí do talíře a každý může být černou ovcí

Janina

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________

To je pravda. Na malém městě nebo vesnici může těch černých ovcí běhat hodně, ale přitom jsou třeba bílé jako padlý sníh.
Nicméně černou ovcí by měla být logicky vzato i manželka vašeho partnera…
Děkuji, že jste napsala a držím palce, ať se vše brzy vyřeší.
Saša

Téma dnešního dne: Černá ovce rodiny aneb v každé rodině je něco

Napište nám, ať už pod svým nickem, nebo anonymně, zda máte v rodině také nějakou takovou černou ovci.

  • A proč je černou ovcí?
  • Je ještě naděje na záchranu?
  • Mrzí vás to?
  • Kdy se to stalo?

Svěřte se, ať už se svými vlastními problémy, nebo s problémy své kamarádky, babičky, tety… věřte, že v tom nikdo není sám, ani vy…

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným „černým“ dárkem: černou kuchyňskou chňapkou s azbestovým vláknem a černou kávou Carte Noire.

chnapkaaaa

Reklama