Novinky

Janina: Celý po tátovi

První pololetní příspěvek přišel od maminky Janiny, jejichž syn přinesl vcelku pěkné pololetní vysvědčení, až na tu… …, více již v příspěvku.

Milá redakce a ŽenyIn
Mám to čerstvě na stole, to synkovo pololetní vysvědčení. Mám se smát, nebo ho chválit, vždyť je celý po tátovi.
Náš syn chodí do šesté třídy a učí se celkem dobře. Nejvíc ho baví matematika a tělocvik. A právě ten tělocvik je možná i důvod toho že chvilku neposedí.

Učitel tělocviku ho má rád, hraje dobře hokej i fotbal, reprezentoval školu v běhu a ve skocích do dálky.
Můj manžel je taky velký sportovec, tak to má po něm. Já mám radost, že syn nesedí jen u počítače a má hodně pohybu, jejich třídní učitelka má ale jiný názor. Učí je český jazyk a předmět zvaný Svět práce, kde se učí pracovat s pokojovými rostlinami a podobně. To syna vůbec nebaví, zahradnice z něj nikdy nebude, sní o kariéře fotbalisty, a tak v tomto předmětu vyrušuje a nebaví ho to, už několikrát donesl poznámku, že vysypal schválně hlínu , zlomil kytky apod. Domluvy nepomáhají, do toho ještě manžel hlasitě nadává, co je to za blbý předmět apod.

Zkrátím to. Syn přinesl sice pěkné vysvědčení, jedničky, dvojky, ale třídní důtku za chování, teda za zničení několika sazenic.
Tak nevím, mám se smát nebo mu nadávat :), vztah jejich třídní učitelky se tím stejně nezmění, jedině že by ji řekl, že chce jít po škole na zahradníka , ale to by byla škoda, když je tak pohybově nadaný. A také manžel by to asi nestrávil, protože ve sportu je na něho moc hrdý.

Janina

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Svět práce? To slyším poprvé.
Ale divím se té třídní učitelce. Syn prezentuje jejich školu ve sportu a ona mu dá třídní důtku za zničené sazeničky.
Děkuji, že jste napsala a pozdravujte budoucího fotbalistu / hokejistu / případně zahradníka :)
Saša

Téma dnešního dne: Pololetní vysvědčení

 • Jaké bylo pololetní vysvědčení vašich dětí (vnuků)?
 • Pokládáte pololetní vysvědčení za stejně důležité jako to na konci školního roku?
 • Je (byl) pro vás včerejší den jako každý jiný?
 • A co říkáte na volno, které děti ve škole mají? Nezdá se vám, že je ho každým rokem čím dál víc?
  (uvítám i příspěvek od nějaké paní učitelky)

Tematické vzpomínky i příběhy ze současnosti pište na redakční e-mail:redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dvěma pěknými knihami: z nakladatelství JOTA: románem Vyvolená a z nakladatelství MOBA: historickými povídkami: Msta písecké panny

knihyyyyyyyyyyy

   
31.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] moula [*]

  Altamora — #5 I kdyz jsem puvodne taky ucitelka, takze dle maminky na te spatne strane, souhlasim s tim, ze takhle velky kluk by se mel umet ovladat. Je hezke, ze je sportovne nadany a nedrepi u pocitace, to ma ale znamenat, ze jinak si muze delat co zrovna chce? Co bude delat na stredni skole? Jak se bude chovat v zamestnani, az mu sef rekne udelat neco, co se mlademu panovi nebude prave chtit? Fotbalova kariera s vydelkem v radu milionu je krasny sen, znam osobne kluka, kteremu se to povedlo a jeho maminku. On ale neni a nikdy nebyl zpovykany rozmazleny spratek, ktery nicil veci, aby si ziskal pozornost a maminka je svadlena, ktera ho vychovala sama jako spravneho a hodneho kluka, na ktereho muze byt pravem pysna. A co kdyz si ten "urcite brzo slavny" sportovec tim sportem nebo jinak nahodou ublizi a nebude moct hrat? Aby nebyl jeste rad, kdyz ho prijmou v zahradnictvi zametat podlahu...

  superkarma: 0 02.02.2014, 17:59:20
 2. [6] Rikina [*]

  Altamora — #5 Sml22 taky si myslím. Pokud mládenec dělá schválnosti a ničí věci, tak ho naprosto neomlouvá, že je dobrý ve sportu. Sml80 Naopak by mu někdo měl říct, že přístup "já jsem fotbalista a kdo je víc" není to pravé. Jinak to s ním třeba poroste a rodiče se časem nebudou stačit divit.

  superkarma: 0 01.02.2014, 18:26:48
 3. avatar
  [5] Altamora [*]

  Sportovci mají povoleno chovat se špatně a být zlomyslní? To jsou mi věci ... Neměl by dvanáctiletý kluk být schopný udržet svůj temperament na uzdě? Nejsou mu přece čtyři, kdy se to ještě dá tolerovat.

  1. na komentář reaguje Rikina — #6
  2. na komentář reaguje moula — #7
  superkarma: 1 31.01.2014, 11:45:47
 4. [4] Boros [*]

  Souhlasím, příšerný předmět- něco jako za nás Pracovní vyučování, ale tam to mělo jakýsi řád- v šestce pozemky (za slušného počasí fakt venku, záhonky a pod a to v Praze) a dílny, v sedmičce ruční práce a pozemky, v osmičce vaření a etiketa stolování a v devítce péče o dítě. Kluci měli pořád dílny a pozemky. Teď?? děs, chaotické vyučování, nekoncepce, no hrůza- chápu, že na podzim učitel vyžene žáky hrabat listí kolem školy a v zimě hrabat sníh před školou, ale jinak hrůza.

  superkarma: 0 31.01.2014, 11:01:26
 5. avatar
  [3] Hanula [*]

  Sml80Sml80také jsem nikdy neslyšela

  superkarma: 0 31.01.2014, 09:48:19
 6. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml16Jsem sice ze školy skoro pět let, ale o tomhle předmětu slyším poprvé.

  superkarma: 0 31.01.2014, 09:15:04
 7. avatar
  [1] glady [*]

  za zničení sazenic třídní důtku ???? Sml23Sml23Sml23 každopádně chválit....stejně byly určitě nahnilé Sml30Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 31.01.2014, 09:10:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme