Na říjen už se těší další pisatelka, maminka s nickem  Janaa1. Není se čemu divit, vzhledem k jejímu počtu dětí, vlastně už studentů, je to vždycky v září pěkná finanční pálka.  

Hezký den všem.

Nemám už sice ve škole prvňáčky, takže pastelkovné se mě už netýká, děti mi do školy ještě chodí...Sice na střední, ale výdaje se tím nezmenšují, ba naopak.
Protože mám 4 již velké děti, vidím, jak se výdaje mění postupem času. Proto si myslím, že pastelkovné pro prvňáčky bylo možná fajn gesto, ale výdaje ve vyšších ročnících se mi zdály vždycky vyšší. Rostly tak nějak s věkem dítěte a teď občas jen koukám s otevřenou pusou. Například syn když přede dvěma lety nastupoval na střední školu, chtěli po nás 4500,- kč za učebnice s tím, že je má na celé čtyři roky..Stejně ale na začátku každého školního roku kupujeme další, protože každý učitel má trochu jiné požadavky, a pracovní sešity na jazyky -ty také nejsou nejlevnější, a jsou na jedno použití.. A protože mám na střední škole dvojčata, připadám si občas jak Alenka v říši divů..

Nejvíc mě rozesmálo, když dcera přišla s tím, že SRPŠ už nevybírá svých obvyklých 700 Kč, ale máme je „dobrovolně“ poslat jako sponzorský dar...Nejvíc mě zlobí, že všichni učitelé trvají na tom, že vše musí být zaplaceno a přineseno do školy hned. Přitom sama z doby, kdy jsem krátkodobě učila, že na základní škole jde nosit a nakupovat některé pomůcky postupně. Já sama jsem na výtvarnou výchovu s dětmi vždy kreslila první měsíc pastelkami,. Tempery a podobné dražší věci si děti nosily až další měsíc, tak se rodičům trochu ulevilo, když si mohli nákup rozložit na dva měsíce..

Dnes je opravdu vzdělání drahá věc. Starší dvě dcery nedávno odmaturovaly, dvojčata to čeká za rok a já se opravdu těším, až mi odpadnou starosti s placením učebnic, sešitů, nesmyslných poplatků a výletů, které děti na střední škole moc nebaví (to co by je bavilo nebaví učitelku, tak proč by je tam brala)..I když se snažím nakupovat už v srpnu, je září na výdaje velmi špatný měsíc-občas mám pocit, že až vše zaplatím, nezbyde už na jídlo...O oblečení ani nemluvím (jak bych uvítala školní uniformy, aby odpadlo ohrnování nosu nad některým oblečením :))).

Tak hezký den všem, dík za trpělivost při čtení a moc se těším na říjen..

Ahoj Janaa1

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Jestli jste krátkodobě učila, tak opravdu nejlépe víte, jak se situace mění. Děkuji, že jste napsala a Vám zase přeji hodně trpělivosti se studenty.
P.S. Ale stejně, mít dvojčata, je krásné :) Po tom jsem vždycky toužila…
Pěkný, i když poněkud deštivý den
Saša

Téma dnešního dne: Ta škola nás zruinuje

Ať už máte školou povinné děti nebo vnuky, vyjádřete se k tomuto aktuálnímu tématu.
A napište i vy, které třeba právě studujete.

  • Zdají se vám výdaje za školní pomůcky vysoké?
  • Nebo je zvládáte?
  • Pomáhají například babičky a dědečkové?
  • Nosí aktovku s předstihem už Ježíšek?
  • Nakupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
  • Za co jste utratily nejvíc?
  • Využijí vaše děti všechno, co dostanou ve škole na seznamu?
  • Kolik vás stojí zájmové kroužky?
  • Štve vás, že zrušili „pastelkovné“, proč myslíte, že to udělali?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním krásným dárkem, na který už by ji asi po nákupu nezbylo – parfémem Slip Daring od firmy Avon

parfem

Reklama