Hezky se o televizoru rozepsala čtenářka Janaa1, pro niž je tato bedýnka dobrým společníkem. Ne už tak pro jejího přítele, který je v tom však nevinně.

Hezký den, milé ženy - in.
Televize je pro mě dobrý společník. Mám sice jen jednu a ani ne moc velkou a není to žádný technický zázrak, ale hraje a to je důležité. Protože jsem rozvedená, mám 4 děti a dnes už i jednoho vnuka, s přítelem spolu nebydlíme - značí to jednu jedinou věc... Večer bývám utahaná jak kotě, takže na nějaké ruční práce už nemám sílu, takže si pustím často televizi.

U seriálu nemusím moc přemýšlet, a v klidu si odpočinu, pokud chci vidět celý díl, je jisté, že mě na hodinu přiková do křesla, takže přestanu pobíhat a vyhledávat další a další věci, co jsou potřeba udělat. Jistě, u počítače taky sedím, ale tam pokud něco tvořím, musím být neustále koncentrovaná. Takže pro mě je televize velmi uklidňující… Ne tak už ale pro mého přítele.

Ten bydlí nyní v garsonce a dámy pod ním i nad ním jsou trochu zvláštní. Jedna je poměrně mladá - tipuji dolem 30 let, je sama a ráda nahlas zapíná zpravodajský kanál. Nemáme nic proti zprávám, ani proti tomu, že jí dělá společnost televize, ale je to často tak nahlas, že neslyšíme přítelovu televizi..

 A druhá sousedka - o patro níž -  je stará nahluchlá paní, která je taky sama, ráda zajde navečer na skleničku, a přesně ve 21.30 si pustí televizi. Nahlas... Přítel, který špatně spí a ráno vstává brzy do práce, už je z babči na nervy. Je mu jí líto, takže vynadat a domluvit jí nepůjde - vždyť ona má jen tu televizi... A tak polovinu noci probdí. Tady je televize spíš nepřítel.

Já jsem ale ráda. Vždyť u sledování pro někoho přihlouplých seriálů a filmů dokážeme občas zapomenout i na vlastní starosti.  Třeba Rozmarné léto já mohu koukat kdykoliv ho dávají a skvěle se bavím. A jsou i další filmy co se mi neokoukají - Popelkou a hříšným tancem počínaje a Statečným srdcem konče. Takže pro mě: pochválena buď televize :-).  

Janaa1

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_______________________________

Děkuji za vaši upřímnost. Ano, určitě je nás hodně, které si televizi rádi pustíme. Takové Vánoce bez pohádek, nebo dlouhé, zimní večery bez… letního Rozmarného léta, to snad ani nejde.
Mějte pěkný den a Váš přítel hodně trpělivosti se sousedkami (anebo ať se nastěhuje k vám :)
Saša

Tématem dnešního dne je „Televizor: společník v samotě nebo zvuková kulisa?“

 • Většina z vás asi televizor doma má, napište nám, jak často ho zapínáte.
 • Pouze na vybrané pořady?
 • Nebo ho máte puštěný celý den jako zvukovou kulisu?
 • Podléháte i vy nové technologii a pořídili jste si nový (např. LCD televizor), nebo vám stačí a slouží už léta ten starý?
 • Máte ve své domácnosti více televizorů?
 • Zastáváte názor, že televizor je dobrý společník v samotě?
 • Nebo naopak, vůbec ne.
 • Myslíte, že televizor narušil vzájemnou komunikaci mezi rodinnými příslušníky?
 • Umíte si představit svůj život bez televize?
 • Kdo se u vás v rodině na ni dívá nejčastěji?
 • A na co se vy sama díváte nejraději?

Tolik pár záchytných bodů, ale jinak pište samozřejmě podle sebe, ať už za zvuku televize nebo při televizi vypnuté.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek čeká pěkný dárek: parfém od AVONU / little gold dress

parfem

Reklama