Své zkušenosti s úřady má také čtyřnásobná maminka Janaa1. Ne vždy se k ní chovaly všechny úřednice slušně, naštěstí se situace obrátila.

Hezký den všem .
Na úřady chodím velmi nerada. Mám totiž s jednáním s „úředním šimlem „ bohaté zkušenosti...
Když jsem se rozváděla, měla jsem 4 malé děti, spoustu dluhů po manželovi gamblerovi a starosti jak uživit děti. Snažila jsem se seč mi síly stačily, přesto mi spousta nepříjemných zážitků na úřadech brala energii. Sociální pracovnice, která by mi měla být nápomocná ke mně zběsile lítala na kontroly a ječela na mě, že nevařím dětem teplé večeře.Jednou už jsem nevydržela a sdělila, že nevařím teplé večeře, protože mi exmanžel neplatí na děti a nemám tedy pořádně za co. Kdybych měla, nemusela bych žádat sociální odbor o pomoc.. Zarazilo jí to a myslím, že tehdy jí došlo, že se nechová příliš fér..Později jsem zjistila, že exmanžel si s ní chodil „popovídat“ .

Místo aby byl zticha lhal a lhal a ona mu věřila. Až když si promluvila s dětmi a sousedy, otočila o 360 stupňů. Pak teprve se začala chovat normálně,ale věřte,že mi ubrala pořádnou dávku sebevědomí a energie.
Naopak jiná úřednice se snažila pomoct mi  sehnat práci, když mě jako samoživitelku se 4 dětmi nechtěli nikde přijmout do zaměstnání.

Je pravda ,že úřady jsou hodně o lidech. Je vidět, koho práce baví a kdo je otrávený,jen otevře přepážku. Nejvíc mě ale dostává byrokracie, kdy na každý papír musíte mít razítko,a potvrzení že máte papír...Častokrát jsem potvrzení sháněla na několikrát,protože každá úřednice podávala jiné informace a vyžadovala jiná potvrzení.Často jsem doma seděla nad kupou papírů a lejster a třídila a tekly mi slzy..Postupně jsem se obrnila netečností.Na úřady chodím když je to nezbytně nutné, nechám si vše zopakovat 2x a neustále se úřednic ptám, zda opravdu nepotřebuji další potvrzení.Většinou znejistí a poradí se s kolegyní a já mám jistotu, že se nebudu vracet několikrát...většinou...Přesto ale musím uznat, že stále jsou (naštěstí) i úředníci, které práce baví, poradí, pomůžou a je škoda že je jich tak málo.

Na úřadech jsem strávila spoustu času, proto na druhou stranu musím říct, že se lidé občas chovají k úředníkům neurvale, jsou sprostí a arogantní. To asi vezme chuť do práce po čase každému.Na hrubý pytel hrubá záplata...Přesto nechápu, proč,když já se chovám slušně,mám snášet povýšené chování.

Takže pro mě úřady - ať městský, sociální, pracovní,finanční, katastrální,bytový nebo jakýkoliv další je nepříjemné místo a chodím tam opravdu velmi nerada.

Pokud máte jiné zážitky, tak buďte rádi... :)
Janaa1

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

____________________

No, řeknu Vám, nic záviděníhodného, užila jste si svoje. Smekám před Vámi, jako před čtyřnásobnou matkou samoživitelkou a obdivuji Vaši sílu a trpělivost.
Děkuji, že jste napsala k dnešnímu tématu.
Mějte se moc hezky.  
Saša

Téma dnešního dne 25. 7.: Úřady a úředníci

  • Jaké máte zkušenosti s jednáním na úřadech?
  • Jste vy sama úřednice?
  • Už jste se někdy u přepážky pohádala?
  • S jakého důvodu nejčastěji?
  • Pokládáte nějaká úřednická místa za úplně zbytečná?
  • Anebo naopak, některá chybí?

O úřadech a úřednících (doufám, že přijde i příspěvek přímo „od stolu“ )
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek: parfém od Avonu BOND GIRL FOREVER (aby při vyřizování na úřadech hezky voněla).

parfem

Reklama