Čtenářka  Janaa1 mi mluví z duše. Vyznává se z obdivu k humoru Divadla Járy Cimrmana, tak, že bych to lépe nezvládla. Tak Vám Janoo1 děkuji a přidávám se k Vám.  A tu odvahu seberte.  Jistě uděláte radost.

Hezký den,
a velký dík za téma Cimrmani..Jsem z generace, která vyrostla na Cimrmanovském humoru.Už na střední škole jsme si rádi poslechli LP desky s povídkami..

Tehdy bezkonkurenčně vedl Dlouhý, Široký a Krátkozraký a Dobytí severního polu čechem Karlem Němcem.. Omlouvám se mému tatínkovi - tehdy mu bylo zhruba tolik co mě ted a já ho považovala za starce.Tedy lépe řečeno obdivovala jsem, že stařec jako on dokáže pochopit a milovat humor cimrmanovský..

Když jsem přišla na vysokou školu  (doba totality) překvapilo mě, jak mezi studenty tento humor letí.Drze pronesené na schůzi SSM : „Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno co proti tomu můžeme dělat..“ katapultovalo spolužáka mezi hrdiny..

Cimrmanovský humor jsme milovali, četli povídky, poslouchali gramodesky ,učili se nazpaměť a pak deklamovali..a bylo nám fajn. Jako s každým inteligentním humorem. Generace před námi měly rády humor pana Wericha (mimochodem jeho Čochtan oslovil i mě..), pana Suchého, Šimka s Grossmannem a my měli Járu Cimrmana.

Pánům z divadla Járy Cimrmana se povedlo něco, v co možná ani nedoufali..Oslovili najednou víc generací, lidé se královsky bavili a všem bylo příjemně. Jejich mystifikace se staly součástí našich životů a dej jim za to Pánbůh České nebe...Já lásku k jejich humoru přenesla i na své děti.

A jestli mají ženy smysl pro humor? Někdo má a někdo nemá.Tak jako je to se vším..Já bych bez humoru nemohla být. Bavím se ráda a ráda se směju...Občas mi v životě moc do smíchu nebylo, ale i v těch chvílích pomohly staré LP desky.Ten laskavý a inteligentní nenásilný humor mě vždycky vtáhne do své moci a všechno je míň černé..

Vím ,že herci DJC nemládnou - bydlím ve stejném městě jako pan Brukner a občas ho potkávám, a vždycky mě napadne:jak já vám chlapi (myslím tím herce DJC) děkuju.

Jednou možná překonám i ostych a řeknu mu to nahlas..a nebude to mystifikace.
Janaa1
Text nebyl redakčně upraven


Pomalu končí téma dne: Jaký je váš vztah k mystifikacím? 

Jednu z vás dnes kolem 16. hodiny odměním za příspěvek krásnou květinou.

Reklama