Bulvár

Jana Kratochvílová: Piju a jím jen vodu

Přečtěte si nevšední rozhovor se zpěvačkou Janou Kratochvílovou. Povídali jsme si o jejím novém albu, tvorbě, obrazech a hlavně o Spiritech, které spatřuje za vlastní prací i podstatou světa...

Když jsem plánoval rozhovor se zpěvačkou Janou Kratochvílovou, tušil jsem, že to nebude zrovna snadné. Jana emigrovala a její projevy na veřejnosti jsou odjakživa poněkud bláznivé. No, šel jsem do toho odvážně a s vervou. Myslím, že se podařil skutečně zajímavý a nevšední rozhovor - můj zážitek ze spolupráce s Janou takový rozhodně byl...

Vydáváte teď u Supraphonu dvojalbum No a co!, co byste o něm řekla?
Neustále s Jirkou tvoříme novou muziku, to se nedá zastavit! Máme obrovské množství krásných písní, Jirka Hrubeš to vše nahrává ve studiu, bubny, kytary, klávesy, dechy... Je už nejenom fenomenální bubeník, ale i virtuóz na kytary a basy! (směje se) Já pak píšu lyrics, rovnou ve dvou řečech, česky i anglicky, a přímo jdeme načisto zpívat! Bez zastavování a nastavování a opravování, aby to mělo ten pravý feeling; pokud to neprojde u Jirkových superuší (směje se) tak to musím udělat celé znovu, bez přerušení a úlevy. Pochybuji, že takovou drezuru mají zpěváci u jiných producentu ve studiích! Ale já to chápu a vím, že to tak funguje nejlíp a zni nejživěji a nejpřirozeněji, neztratí se spontaneita!

Takže za tím vším stojí Jirka?
Jirku coby umělce opravdu obdivuji, mám veliké štěstí, že můžu téměř denně být svědkem této jeho geniality... jaké to asi bylo, žít třeba s Mozartem, coby partner? Máme obrovské množství krásných originálních písní v dobách, kdy víme, že mnoho interpretů a jejich „firem“ zoufale hledá nové písně ke zpívání...! Tento problém u nás rozhodně nikdy nenajdete! Jen škoda, ze místní nahrávací společnosti jsou jak budovy nakažené nějakou vše-živé-hubící chorobou a jsou jak v karanténě! Žádní zdraví do nich nesmí, jen ti, co už mají tu jejich chorobu...! Snad na to bude někdy v budoucnu lék!!!

jana

To vůči nim nezní moc lichotivě...
Supraphon je skvělý, hlavně na gurmánské kompilační hostiny, se všemi hvězdičkami Michelinu: Ale už nedělá sólové výlety - sólová alba, jak to vypadá momentálně. Se sólovými se musíme obrátit jinam, pokud se tato situace nezmění... je to ohromná škoda! Presto jsme na toto dvojalbum propašovali pár super nových skvostů a po domluvě přidali též několik písní z období 2010 až 2011. No, nechte se překvapit!
Moc bychom chtěli poděkovat krásné Supraphonské blonďaté víle - paní Janičce Helgové, která měla tu trpělivost s námi jednat a genialitu najít ideální společné řešení, jak udělat kompilaci a zároveň supernovinky! Jinak by asi dvojalbum No a co! aneb Songy nad prostorem a časem nebylo!

Vy jste to album chtěli původně jinak, než jak ho udělal Supraphon?
My jsme chtěli sólové album! Aspoň se znovu vydalo naše první album pod dříve zakázaným názvem No a co! v podobě, v jaké mělo původně, bez negativních tehdejších zásahů být. A vedle super hitů, které si neustále fanoušci žádají, se představí nové songy, které vyjadřují naše cítění teď a tady. Výsledkem je dvojalbum, které překvapilo i nás svým magnetickým a addiktivním dopadem. Jak tvrdí naši známí: Je to jako když zažijete něco tak neobvyklého a smysly stimulujícího, že to chcete pořád opakovat.
To nám řekli přátelé, kteří měli možnost slyšet část dvojalba dřív než my samotní.

jana

Zeptám se prostě: Jak tvoříte?
Věříme, že vše, nám při naší tvorbě dělá radost, přichází z centra našich vlastních Spiritů. To je ta pravá realita existence. Fyzická těla jsou pouze něco jako bio-computery, ketré má každý Spirit na Zemi k dispozici, abychom mohli všichni společně účinkovat se svými avatary, tedy osobnostmi v tomto iluzorním hologramickém virtuálním divadle, zvaném svět.
Jsme inspirování vlastními Spirity, protože svět je zaplněn těmi, co neustále dělají, říkají, podnikají, myslí si, cítí, věří v to, co jim říkají ostatní Spoluspiriti. Je na čase nějak prozkoumat, co je vlastně ve světě pravda a co ne. Co je vlastně pro Spirit dobré a co ne, a následovat dráhu vlastního Spiritu, ne být neustálou hříčkou, hračkou, otrokem, rozmarem, sluhou Spiritu jiných. To prostě není fér! Všichni jsme si rovni. I když ti, co chtějí ostatní nachytat a podvádět, říkají: „Ano, všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovni víc než ostatní.“ A tam je vidět počátek veškerých problémů na zemi...
Závěrečná píseň nového alba Spiritica Angelica se zabývá právě tématem Spiritu a jeho opravdové síly v manifestaci světů vlastních, i těch oficiálně vlastních (směje se).
Shodou okolností jsme ji tvořili přesně v den královské svatby prince Williama s Kate, kdy královská rodina poprvé po staletích opět přijímala do svého aristokratického kruhu ne princeznu, ale obyčejnou holku, dceru letušky, do které se kdysi princ zamiloval, několikrát se s ní pohádal, rozešel, opět dal dohromady a asi zjistil, že se opravdu mají rádi. No, dopsali a natočili jsme tento song přesně na prvního máje 2011, kdy Vatikán korunoval svého minulého, všemi tak oblíbeného Karolka na královsky svatého! Život na zemi je někdy opravdu úchvatný...

Co děláte, když zrovna neděláte hudbu?
V minulém měsíci jsme malovali obrazy.

jana

Vy oba, tedy vy i Jirka?
Ano. Totiž: Před časem jsme se seznámili s lady Christiane Kubrick. Je to vdova po úžasném režisérovi Stanley Kubrickovi, herečka a unikátní umělkyně-malířka. Velice nedávno jsme se ocitli v jejím ohromném a impozantním sídle nedaleko St. Albans a společně jsme vytvářeli olejomalby, a zároveň srovnávali jednotlivé barvy s vybranými tóny muziky alias Pythagoras, jeho music of the spheres plus Cymatics plus Inspirace Spiritu. Prostě mega DaDa Art (směje se)! Lady Christiane (které jsme dali přezdívku a nové umělecké jméno Lady DaDa a napsali pro ni píseň Lady DaDa Song, do které nazpívala DaDa vokály) se moc líbil Jirkův obraz a kupodivu byla překvapena i mým, tak jsem jí ho věnovala, přesto že to byl můj první pokus o opravdovou olejomalbu! A to by nikdo, ve svém vlastním zájmu, neměl vidět (smích)!

Určitě to není tak zlé...
I Lady DaDa jsem nejdřív musela vysvětlit, že ten centrální motiv není vytlačená zubní pasta na plátně, že takové věci nedělám, ale že je to šíp bělostného spiritu Inspirace s křídly Harmonie; no, ta křídla se mi podařilo nějak zamazat do sebe, barvy mne prostě zachvátily a já nevěděla jak se jich zbavit a utéct před jejich pronásledováním. Výsledkem bylo něco, čemu se lady Kubrick velice podivovala, a protože je velice slušně vychovaná - opravdová Lady! - tak mně po té barevné apokalypse ještě povzbudila a řekla geniálně: „Plátno se nedá nikdy zkazit!“ No, není to nádhera? Kdyby to takhle fungovalo všude, třeba i v životě: „Život se nedá nikdy zkazit!“ tak by život byl opravdu krásný...
Ale možná, kdybychom si vzali příklad z Lady DaDa Kubrick a aplikovali toto malířské plátno na své životy, a odvážně vzali barvy života do rukou, beze strachu, bez obav a úzkosti, tak by ta naše plátna života byla sice plná všelijakých barev, občas vymazávaná, přemalovávaná a vůbec... ale nikdy by se nedala zkazit! A každý život by byl unikátním obrazem své originální a neopakovatelné krásy...

Rád bych se vás zeptal také na vaši emigraci...
Prosím, abychom byli já i fanoušci v rozhovoru ušetřeni všelijakých „bio“, ID-dat, včetně obligátních a banálních dat narození, dat a informací o emigraci a minulosti před emigrací, která je většinou neustále zkreslována. A hlavně je v souvislosti s tvořivostí Nad prostorem a časem absolutně nepodstatná, neříkající nic o tom, co, jak a proč vlastně s Jirkou tvoříme, jak při tom cítíme a myslíme; prostě neříká absolutně nic o tom, jací vlastně jsme! Díky.

Dobře, vynecháme tedy „bio“ data, ale jak vypadá váš všední den? Musí být jistě nevšední...
Každé ráno se probouzíme s tím, že se pokusíme konečně dělat zázraky! A že se nám konečně podaří změnit mnoho našich návyků, a že konečně vylepšíme životy, sami sebe, myšlení, intuici i cítění, a taky celý svět (smích)! A každý večer před upadnutím do spánku si slibujeme, že až se zase probudíme, tak se to konečně musí podařit! Jak všichni víme, život v lunaparku zábavy zvaném svět není procházka růžovým sadem. I když jsme už pár rozkvetlých jabloní v životě zažili. Všichni pořád bojujeme s tou prokletou hmotou, co obaluje náš Spirit jak něco, co vypadá jak cukrová vata na povrchu, ale lepí se to na člověka jak tér - že by od toho byl název planety Terra...? A když na to život někdy posměšně nahází husí peří, tak asi chce, aby to nešlo už vůbec smýt!
Dřív se to prý dělalo některým nešťastníkům na vesnicích za trest. Pak takhle museli běhat kolem; ale na planetě Terra takhle vypadáme asi všichni! Co jsme komu co udělali, že nás něco tak trestá? Nebo, že by to byla nějaká hra, kterou my Spiriti společně hrajeme na Zemi, a ze by se to proste nějak vymklo z rukou? To je asi otázka pro filozofy nebo pro ženy v domácnosti, či ženy vůbec!

Proč pro ženy?
V tomto mužském světě mají ženy asi největší šanci, stát se a být opravdovými filozofy! Jenom kdyby tomu dal tento macho-svět konečně opravdovou šanci!

Vy jste si prošla různými dietami, jak to máte dnes?
Momentálně jsem liquidator neboli tekutarián a Jirka je stále vegan s příležitostnými výlety do vegetariánství, hlavně když jsme v Česku (smích); Miluje nejvíc tak zvanou veganskou svíčkovou, což je veganský guláš na svíčkách, či při svíčkách a jiných svítidlech po ruce...

Pojem tekutarián neznám...
Co znamená vodarián? No, to neznamená, že jsem vodník, i když už mě kdysi takhle někdo častoval na ulici, když jsem si vyšla s plnou hlavou mokrých ale nádherně barevných copánků... Vodarián alias tekutarián je ten, co jí jenom vodu, či nápoje, ale zásadně nealkoholické - třeba čaje, džusy a tak... Ideální je pít pouze čistou vodu: tam se dostanu snad už zítra, dnes stále mám ještě chuť třeba na broskvový čaj nebo i na kafe. Ale to by se raději ve vodariánské dietě nemělo pít...

To nezní moc zdravě. Proč držíte takovou dietu?
Proč? No tak se mne neustále ptá i moje maminka, a nutí mě napsat i poslední vůli a vždy mít superčisté a náhradní prádlo po ruce, prý kdyby se něco stalo... maminky! Zajímalo by mě, jestli má každá dcera podobné zážitky? Prostě jsem liquidator pouze z principu! Protože to chci prostě vyzkoušet, jako podobní dobrodruhové zkouší vše možné, třeba surf a rogalo křídlo na vlnách tsunami. To musí úchvatný zážitek! A taky chci dokázat aspoň jednou jeden z těch planetových zázraků: Proměnit fyzickou hmotu v nějaký přijatelnější materiál na hraní pro Spirity na Zemi.

jana

Musím říct, že mám z rozhovoru zvláštní pocit, asi trochu podobný, jako bych se setkal s dobrotivým Ufonem. Jana mě ještě poprosila, abych vás, milé čtenářky, pozval na její pražský koncert. Ten proběhne 9. října 2011 v paláci Akropolis. Chcete-li tuto pozoruhodnou dámu spatřit osobně - neváhejte a přijďte!

 • Fotografie: Archiv Jany Kratochvílové a G. Hermes©2011

Čtěte také...

   
07.06.2011 - Rozhovory - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [44] Žofie [*]

  Pěkně praštěná Sml15

  superkarma: 0 07.12.2012, 07:20:28
 2. [43] holčice [*]

  Zpívala pěkně,ale teď je jak z jiný planety Sml23

  superkarma: 0 13.08.2012, 20:51:10
 3. [42] babočka12 [*]

  znám jen pár písniček.obličej mi nic neříká.

  superkarma: 0 29.07.2012, 17:57:43
 4. avatar
  [41] tajnostii [*]

  Moc nepamatujiSml23

  superkarma: 0 21.07.2012, 08:56:27
 5. avatar
  [40] ekleinovka [*]

  Pamatuji si ji a její písničky ještě před emigrací,hlas má opravdu nevšední a její životní styl je poněkud také nevšední a to z ní dělá osobnost

  superkarma: 0 03.03.2012, 19:46:58
 6. avatar
  [39] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  A když byl rozhovor u konce, típli špeka a smáli se a smáli se a smáli se a smáli se a smáli se Sml57

  superkarma: 0 21.06.2011, 13:19:16
 7. [38] rak177 [*]

  Hlas se mi líbil a líbí.Asi takhle,je hodně jiná a hodně jinde.Sml16

  superkarma: 0 09.06.2011, 18:24:08
 8. [37] Anai [*]

  Někdy v létech 1976 až 1978  zpívala s jednou později hodně populární skupinou (nevzpomenu si na název) v Kulturním domě na Smíchově na Praze 5 na kursech disko tanců s názvem "Tančení v texaskách", nebo tak nějak podobně se to jmenoval, chodili jsme tam s ex... To ještě vypadala, chovala se a zpívala normálně, líbila se mi. Zajímalo by mě, Jakube, jak vypadá teď - stejně jako na fotkách v článku?  Ty mně přijdou retušované.. jestli jako když nic nejí, tak opravdu nestárne, zda má vrásky a tak...

  superkarma: 0 08.06.2011, 15:39:14
 9. avatar
  [36] kobližka [*]

  Tak já poctivě přečetla rozhovor až do konce a asi jsem blbá - vůbec nevím o čem byl.Jistě,že každý chce být originál a vybočovat ze šedi,ale tlachat bláboloviny a udělat z toho filozofii,mě přijde víc než ujeté.Skoro jako by byla z nějaké planety.Vzhled mi nevadí,ať si nosí co chce,hlas má taky slušný,jen mi vadí,že se vyjadřuje,jako by byla nějaká spasitelka Sml80

  superkarma: 2 07.06.2011, 20:18:48
 10. avatar
  [35] Suzanne [*]

  Jo jo, každý je jiný a svět je díky tomu barevnýSml30Sml67 Na mě trochu moc filozofieSml57 Ale hlas má krásně nakřáplý a staré písničky, které znám, jsou úžasné.

  superkarma: 0 07.06.2011, 19:07:57
 11. avatar
  [34] Léthé [*]

  myslím si, že při plánované zdražování všeho se těmi liquidátoři staneme všichni. Ona to má z předstihem. Miluji její hlas a podle mě je jen nevšední a SVÁSml59

  superkarma: 0 07.06.2011, 18:47:08
 12. avatar
  [33] RenataP [*]

  Lukáš Čejka — #29 jo promiň, jsem asi už taky blázen Sml52

  superkarma: 0 07.06.2011, 18:20:50
 13. avatar
  [32] Altamora [*]

  Je starší než já, tvář má hlaďoučkou, výraz čtrnáctileté... Že bych taky zrušila jídlo a přešla na pití? Sml32

  superkarma: 1 07.06.2011, 15:53:47
 14. avatar
  [31] špíta [*]

  Tak tenhle rozhovor fakt úlet, bohužel nebo bohudík, v půlce jsem to vzdala. Mrkla jsem spíš ze zvědavosti, zpěv této podivné paní mně vždy odpuzoval a vzhled je ještě děsivější než dřív. Sml68 Desku si fáákt nekoupím a na konecrt ani kdyby mně platili. Možná kdybych se někomu chtěla hodně pomstít, zakoupím mu lístek Sml24

  superkarma: 3 07.06.2011, 15:25:01

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] enka1 [*]

  http://www.youtube.com/watch?v=NeDnvBSAB_o

  superkarma: 0 07.06.2011, 13:24:27
 2. avatar
  [29] Lukáš Čejka [*]

  RenataP — #28 to je preci jenom jinymi slovy napsane, ze blazen nevi, ze je blazen Sml54

  1. na komentář reaguje RenataP — #33
  superkarma: 2 07.06.2011, 13:16:44
 3. avatar
  [28] RenataP [*]

  Lukáš Čejka — #27 Sml52

  a není blázen i ten, kdo si o sobě nemyslí, že je blázen a přitom jím je?Sml24

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #29
  superkarma: 0 07.06.2011, 13:10:56
 4. avatar
  [27] Lukáš Čejka [*]

  blazen, ktery vi ze je blazen, je simulant Sml57Sml54

  1. na komentář reaguje RenataP — #28
  superkarma: 1 07.06.2011, 13:08:48
 5. [26] Klára Křížová [*]

  Mám ráda ty její starý písničky. Ve stínu kapradiny stál si vždycky propojím s jednou žhavou letní nocí Sml29 hmmm... to bylo krásné a pomíjivé stejně tak jako dohrála ta písnička

  superkarma: 1 07.06.2011, 13:03:05
 6. avatar
  [25] enka1 [*]

  Lukáš Čejka — #22 to jsem z toho blázenSml54

  superkarma: 0 07.06.2011, 12:57:30
 7. avatar
  [24] OlgaMarie [*]

  RenataP — #15 Včera jsem byla na přednášce jednoho docenta na téma kreativní myšlení. Bylo to dost zábavné.Sml30Udělalo na mě dojem, když starší bělovlasý kultivovaný pán s ohromným zápalem hovořil o tom, že se máme snažit dělat věci, problémy apod., jinak než je obvyklé. Tak mi rozhovor s Janou Kratochvílovou po ránu sednul.Sml30

  superkarma: 0 07.06.2011, 12:55:51
 8. avatar
  [23] OlgaMarie [*]

  Lukáš Čejka — #16 Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 07.06.2011, 12:47:36
 9. avatar
  [22] Lukáš Čejka [*]

  enka1 — #19 potom neni blazen Sml80

  1. na komentář reaguje enka1 — #25
  superkarma: 0 07.06.2011, 12:30:17
 10. [21] pinokio [*]

  Její starší písničky mám ráda,ale ty novější nic moc.Jinak je mi vcelku jedno co má na sobě,některé věci se mi líbí.Sml16

  superkarma: 0 07.06.2011, 12:26:22
 11. [20] jastura [*]

  enka1 — #19 informovaný blázen ?

  superkarma: 0 07.06.2011, 12:25:18
 12. avatar
  [19] enka1 [*]

  Lukáš Čejka — #17  a když to některej ví, tak co potom jeSml80Sml57

  1. na komentář reaguje jastura — #20
  2. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #22
  superkarma: 0 07.06.2011, 12:19:24
 13. avatar
  [18] ToraToraTora [*]

  Zřejmě hulí jinej matroš než já. Sml54

  superkarma: 1 07.06.2011, 12:17:06
 14. avatar
  [17] Lukáš Čejka [*]

  RenataP — #15 blazen nevi, ze je blazen

  1. na komentář reaguje enka1 — #19
  superkarma: 0 07.06.2011, 12:04:34
 15. avatar
  [16] Lukáš Čejka [*]

  OlgaMarie — #6 ja bych to spis nazval nekonformni nebo expresivni chovani Sml80

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #23
  superkarma: 1 07.06.2011, 11:55:36
 16. avatar
  [15] RenataP [*]

  Je možná blázen... ale...

  nejsme blázni my? Jak to je?

  Kdo je a kdo není blázen? Mají v tom blázni v blázinci vůbec jasno? víte, jak se říká, že blázni si za mřížema myslí, že blázni jsou právě mimo ten barák a oni jediný jsou normální.

  Tudíž mi nepřisluší říkat, je-li nebo není normální. Pro mě je jiná a pořád normální, zajímavá a lze si z jejího konání a činění vzít mnoho do přemýšlení....Sml67

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #17
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #24
  superkarma: 0 07.06.2011, 11:01:45
 17. avatar
  [14] Žábina [*]

  nevadí mi a s některými jejími názory souhlasím Sml67

  superkarma: 0 07.06.2011, 10:46:07
 18. [13] hot [*]

  její prastaré LP nemělo chybu. ovšem dneska je z ní zoufalá baba. kdo viděl její vystoupení poslední dobou asi dost zíral Sml30Sml68

  superkarma: 0 07.06.2011, 10:45:21
 19. avatar
  [12] Zázvorka [*]

  Sml31 ?? nerozumím, nechápu..........Sml28 Sml68

  superkarma: 0 07.06.2011, 10:14:31
 20. avatar
  [11] enka1 [*]

  CityCat — #10 Sml67My na klasickém LP - nemá chybu

  superkarma: 0 07.06.2011, 09:52:03
 21. [10] CityCat [*]

  ...dobrá baba :-) hlas s žiletkou ve výškách a šmirglpapírem v nižších polohách. Její první album mám na černém vinylu a písničku "V stínu kapradiny" můžu kdykoliv. Ta písnička jí zajistila už před 30 lety vstup do hudebního nebe.

  1. na komentář reaguje enka1 — #11
  superkarma: 0 07.06.2011, 09:37:14
 22. avatar
  [9] enka1 [*]

  Docela dobře ujetá, nevadí mi. Já bych si ale do té vody musela vymáčknout aspoň trochu šťávy z uherákuSml24

  superkarma: 0 07.06.2011, 09:30:24
 23. avatar
  [8] átéčko [*]

  selinka — #5 nádhernejSml57

  superkarma: 0 07.06.2011, 08:25:37
 24. [7] cornysek [*]

  Někdy bych chtěla být jako ona - mít na vše skutečně jen ten svůj názor a žít si život, který si vysním ....a ze všeho ostatního si dělat jen a jen ten vítr :-)

  superkarma: 0 07.06.2011, 08:24:27
 25. avatar
  [6] OlgaMarie [*]

  maje — #3 Člověk je přizpůsoben za určité životosprávy k věku 120 - 130 let. Ona je přibližně v polovině. Nezdá se mi tedy stará. Ona ten svůj stín překročila a mám ji ráda i pro to její nekonfortní vystupování. Čeří stojaté vody.Sml67

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #16
  superkarma: 0 07.06.2011, 07:56:17
 26. avatar
  [5] selinka [*]

   Lady DaDa existuje nebo to je překlep?

  átéčko — #4 který?

  1. na komentář reaguje átéčko — #8
  superkarma: 0 07.06.2011, 07:29:34
 27. avatar
  [4] átéčko [*]

  vypustila bych jedno slůvko

  1. na komentář reaguje selinka — #5
  superkarma: 0 07.06.2011, 07:21:53
 28. avatar
  [3] maje [*]

  já z ní mám pocit, že tenkrát chtěla být jiná a od té doby pořád přitvrzuje, protože neumí uznat, že už je na to staráSml24Sml24Sml24

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #6
  superkarma: 1 07.06.2011, 07:01:06
 29. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Je jiná! Možná má pravdu, že by svět byl lepší, kdyby se nám všem podařilo překročit vlastní stín...Sml7

  superkarma: 1 07.06.2011, 06:01:17
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Sml30 Ona je nadhernej blazen.

  superkarma: 0 07.06.2011, 00:58:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme