Je to asi měsíc, kdy jsme uveřejnili rozhovor s Janou vážící 120 kg. S poradcem panem Žabkou se Jana ozvala tak brzy zejména proto, že potřebovala uvést na pravou míru svou váhu. „Bude to znít trapně a někdo nám to nemusí věřit, ale údaje, které byly uveřejněny v prvním článku mi dávala Jana sama a nejsou pravdivé. Neověřoval jsem je, věřil jsem jí. Dnes jsem ji zvážil a váha ukázala 141 kg. Proto jsme tady, abychom startovali na druhý pokus,“ říká k tomu pan Žabka. Jana na můj dotaz, proč neuvedla reálnou váhu, řekla, že se za ni styděla. Ani při našem setkání neřekla, kolik ve skutečnosti na počátku vážila.

Osobně mě velmi mrzí, že jsme si Janu nezvážili sami hned před první schůzkou. Ale dokáži její pocity pochopit a držím jí palce. Ať už totiž vážila 120 nebo 140 kg, potřebuje se svou váhou nutně něco provést.
Jana také přinesla fotografie z dětství, abychom mimo jiné viděli, jestli měla (7)k nadváze předpoklady už tehdy.

 

Když jsme se setkali v kavárně, ptala jsem se hlavně na to, jak se Jana po měsíci změn cítí. Vypadala velmi dobře naladěna a slušelo jí to.

 

Jana: Vidíte tady tu halenku? Tu jsem měla ve skříni sedm let a nemohla jsem se do ní dostat. Teď už mi zase je.

 

Poradce p. Žabka: To je na tom to krásné! Jestliže měla Jana  problém s udáním váhy, dá se to pochopit, ale tenhle efekt, to je čistě pro radost. Pro ni.

 

Jaký máte denní režim? Pořád čtyřiadvacítky na baru?

Ne, já teď nepracuji. Mám volno a užívám si ho.

Ráno v sedm hodin vstávám, musím si vzít vitaminy, pak si udělám svůj koktejl, piji ho po dvaceti minutách, pak se jdu projít – tak 4 kilometry. Někdy přidám tancování doma. Tanec je pro mě víc než nějaké chození. Pořádné latinsko-americké tance! Pak si dám svačinku – například jablko. Obědvám kolem jedné hodiny. Zase vitaminy 20 minut před jídlem a tak pravidelně až do večera. Každý den.

 

Poradce p. Žabka:  Jana se musí také držet správných zásad při úpravě potravin. Když k ní přijdu, vidím, že se podle toho řídí. A jídla jsou výborná!


Co vaříte?
Hodně zeleniny, kuřecí maso. Vepřové a hovězí jsem nikdy nemusela. Ani uzeniny. Mně vlastně takové stravování problém nedělá. Svíčkovou uvařím rodině a sama si dám něco jiného. Ráda vařím cizokrajné kuchyně. Místo smetany zapékám jídlo s bílým jogurtem. Jím ryby, dietní polévky…

Poradce p. Žabka:  V koktejlech dostává Jana všechny potřebné bílkoviny, syrovátkový protein, minerály, vitaminy, které nedostane v dostatečném množství z běžné stravy. Pije hlavně čaj na pročištění celého organismu a aloe vera.

 

Přinesli jste fotky z bazénu - takže chodíte plavat?

Poradce p. Žabka:  No, ještě k tomu nedošlo. Zatím se jen převlékla do plavek.

 

Vy jste neplavala?

Ne, já se strašně stydím.

 

Takže vy jste šli s Janou jen k bazénu?

Ani jsme k němu nedošli...

 

Tak snad příště. Sledujete Jany zdravotní stav?

Poradce p. Žabka:  Nechali jsme si mezi tím, co jsme se neviděli, udělat lékařská vyšetření a ukázalo se, že na to, kolik Jana váží, zase takové zdravotní problémy nemá. (Pokud by některá čtenářka měla zájem se s Janou a p. Žabkou setkat, protože má podobný problém a zajímaly by ji lékařské výsledky, kontaktujte, prosím, redakci.)

J: Občas mě hodně bolí záda, někdy to jsou opravdu velké bolesti. Ale nechci na to moc myslet.

 

Poradce p. Žabka: Jana je velmi pohyblivá a klidně udělá provaz, ale pak se všechna ta kila musí zvednout! Já z toho vždycky šílím. Protože nemá zpevněná záda, často ji v nich loupne a pochopitelně ji to bolí.

 

Teď jsme se dostali daleko od vašeho zaměstnání. Co se vlastně chystáte dělat?

Asi bych šla dělat operátorku, provozní nebo vedoucí. Časem bych pak třeba měla i něco svého. Do baru bych už nešla. Jak jsem přestala kouřit, tak mě to prostředí ničí.

 

Ale operátorka znamená také sezení…

Sezení, ale ne v zakouřeném prostředí. Když budu dodržovat svůj režim a zacvičím si, než půjdu do práce, tak myslím, že mi kila nahoru nepůjdou.

 

Poradce p. Žabka:  Janě se teď všechno mění a to je dobře. Když se spravuje tělo, mění se i myšlení. Dostává hodně vlákniny, která jí chyběla. Občas měla výkyvy se stolicí, ale to se všechno právě úpravou vlákniny dá ovlivnit, takže teď už je to v pořádku a organismu se dále čistí.

 

Já si připadám pořád stejná. A když jdu kolem zrcadla, tak se na sebe nekoukám.

Ale jsem odpočatá. Dělala jsem v kuse bez přestávky celé dny a teď se můžu věnovat sama sobě. A já jim všem ukážu!

 

Otázka na závěr – možná takový malý cíl pro příště: Kdy půjdete plavat?

Určitě půjdu. Ale jedině brzy ráno, aby tam nikdo nebyl. Koupím si permanentku a až to bude možné, budu tam moci chodit také cvičit.

 

Aktuální míry v cm:

Krk 43

Prsa 136

Boky 152

Pas 129

Stehna 93

Lýtko 53

 

Váha: 142 kg

 

Pozn.: Vzhledem k tomu, že se Jana nyní oblékne do věcí, které 7 let nemohla nosit, musela její váha při našem prvním setkání být něco přes 150 kg…

Reklama