Bulvár

Jana Fabiánová: Navrhuji šaty, ale nikam se necpu!

 

Jazzová zpěvačka a herečka Jana Fabiánová (29) se věnuje navrhování šatů. Sice teprve krátce, přesto však sklízí úspěchy. Absolvovala už tři veřejné přehlídky, a kdyby se jí podařilo prosadit se v zahraničí, rozhodně by nebyla proti.

„Navrhování šatů mě velmi baví. Kdybych v budoucnu dosáhla světové úrovně, bylo by to určitě příjemné, ale já se nikam necpu. Mě zajímá především vývoj, kdy člověk pracuje, něco ho napadá, tvoří. Když moje návrhy budou mít kvalitu a budou se líbit nejenom v Česku, budu samozřejmě ráda. Můj prioritní cíl to ale není,“ řekla dcera slavné zpěvačky Nadi Urbánkové, která si své původní jméno Linda nechala přepsat na Janu - Linda se jí prostě nelíbila.

Při studiích na Filozofické fakultě přičichla Jana k práci vizážistky a odtud byl jen malý krůček k módě.

„Začala jsem prakticky navrhovat ze dne na den. Nejprve to byly jen šaty pro kamarádku na maturitní ples, teď už mám za sebou tři módní přehlídky. Přesto se pořád považuji za začátečnici. Za svoji hlavní práci považuji muzikál. Naštěstí se to dá dobře skloubit dohromady, takže se můžu věnovat oběma aktivitám naplno,“ vysvětlila Jana.

Každého návrháře obvykle inspiruje něco jiného. Někdo rád tvoří v noci, jinému stačí poslechnout si oblíbenou desku a nápad je na světě. I Jana má na navrhování svůj recept.

„Já buď mám nápad, a pak jen hledám vhodnou látku, a nebo vidím látku, a pak mě něco napadne. A co je hlavní, nenavrhuji šaty pro sebe, ale pro ostatní. Vždycky si v nich musím někoho představit. Všechny šaty mám ráda a mám k nim určitý vztah, ale ne všechny mi sluší,“ shrnula mladá návrhářka závěrem.

   
27.08.2008 - Společnost - autor: Korzo

Komentáře:

 1. avatar
  [4] olafka [*]

  MOžná se jí jméno Linda nelíbilo kvůli vztahům s matkou, ačkoliv to může být nepochopitelné já jsem stylem "jednapanipovídala" pochopila, že ty dvě dámy na fotce spolu neměly zrovna ideální vztah

  superkarma: 0 27.08.2008, 22:55:12
 2. avatar
  [3] Meander [*]

  Evikus: Linda se jí nelíbila, jakkoliv je to nepochopitelné
  Tuším, že jsem někde její modely viděla a nelíbily se mi. Taky jsem ji slyšela zpívat a to bylo o moc lepší

  superkarma: 0 27.08.2008, 11:37:58
 3. avatar
  [2] Evikus [*]

  Změnit si neobvyklé jméno Linda na úplně obyčejné Jana teda nechápu

  superkarma: 0 27.08.2008, 09:50:53
 4. [1] Pavla_b [*]

  Proč tu není nějaká fotka šatů?

  superkarma: 0 27.08.2008, 09:34:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme