Zdraví

Jana Doleželová: Zázračné pilulky ke zhubnutí nepomůžou

Krásná Miss 2004 s titulem doktorky farmacie Jana Doleželová (26) si stále udržuje štíhlou linii, i když občas zahřeší. „Zatím ale naštěstí bez následků, protože mám dostatek aktivního pohybu. Jíme s mým přítelem relativně zdravě. Pokud ujedeme, tak já na dortících a on třeba na kachně s knedlíkem a zelím. České kuchyni však moc neholdujeme a dáme si ji jen výjimečně. Potrpíme si na středomořskou, a ta je naštěstí zdravá."

A co říká sličná lékárnice na to, že někteří lidé jsou ochotni zaplatit horentní sumy za nelegálně získané tabletky na hubnutí?

„Myslím si, že takzvané zázračné pilulky stejně nefungují, pokud dotyčný nedodržuje zdravou životosprávu. Zní to jako klišé, ale pravidelný sport a zdravá a vyvážená strava jsou základním předpokladem pro vyvarování se obezity. Problém této rady však spočívá v tom, že třikrát týdně sportovat a změnit své stravovací návyky vyžaduje větší vůli než pouhé spolknutí tabletky,“ svěřila se Jana se svými názory Korzu. „Někteří lidé jsou tak radikální, že zkouší hubnout pomocí různých laxativ a diuretik. Toho by se však měli vyvarovat úplně. Nebezpečí totiž spočívá v tom, že si na ně tělo snadno zvykne. Pak vzniká problém. Velký pozor by si každý měl dát na některé léky koupené přes internet, jako např. Adipex retard, který působí na nervovou soustavu a pro nezasvěceného uživatele může být hodně nebezpečný. Je trestuhodné hazardovat se svým zdravím,“ myslí si půvabná modelka a lékárnice.

Zároveň prozradila svůj speciální a velmi jednoduchý recept, který spočívá pouze ve střídmosti v jídle a pohybu.
„Doporučuji všem rychlou chůzi místo MHD či auta ve městě. Mnohdy budete na místě dřív a ještě přitom uděláte hodně pro své zdraví," řekla.

Jana se sama, pokud jí to čas dovolí, věnuje sportu. Především plave, jezdí na běžkách, na lyžích, in-line i klasických bruslích. Občas vyrazí ven i na kole.

Zdroj: Korzo

Chodíte po schodech, nebo jezdíte výtahem? A raději pěšky nebo MHD? Nebo vlastním autem? Nebo na kole? Je u vás dost míst, kam se dá vyrazit na procházku?

   
17.10.2007 - Zdraví - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [9] Tobbi [*]

  princezna23: čau sousedko

  superkarma: 0 17.10.2007, 21:39:20
 2. avatar
  [8] Vivian [*]

  Meander: já už tam byla dvakrát a furt nic. Ale brala bych to

  superkarma: 0 17.10.2007, 19:54:49
 3. avatar
  [7] Meander [*]

  Vivian: Kámoška šla na kontrolu a vrátila se za týden ve dvou kusech.

  superkarma: 0 17.10.2007, 17:49:57
 4. avatar
  [6] Vivian [*]

  Manx: jo. Ale jen na kontrolu, rodit ještě ne.

  superkarma: 0 17.10.2007, 16:35:13
 5. avatar
  [4] lightblue [*]

  Solei: taky je mi nesympatická

  superkarma: 0 17.10.2007, 16:20:51
 6. avatar
  [3] Vivian [*]

  MHD používám jen na delší vzdálenosti, které bych rozhodně pěšky nedala Kdybych se ve svém stavu vydala pěšky třeba ze Střížkova do Podolí (což mě čeká zítra), tak bych asi chcípla!

  superkarma: 0 17.10.2007, 16:14:57
 7. avatar
  [2] Solei [*]

  když mně je ta slečna děěěěěěsně nesympatická

  superkarma: 0 17.10.2007, 16:05:02
 8. [1] princezna23 [*]

  Bydlím ve 3 patře, střídám to. Občas výtah, občas schody. S taškama z nákupu se mi fakt po schodech moc nechce.
  Používám MHD i auto, podle toho kam jedu, pěšky chodím když je to cca do 3-4 zastávek tramvají.
  Na procházku se u nás dá vyrazit docela dobře, bydlím v Kobylisích a les (Ďáblický háj) mám cca 10min. od bytu.
  No a k tomu, co píše Miss - rychlou chůzi místo MHD...už se vidím jak běžím ráno z Kobylis na Pankrác v podpatkách a v kostýmu.
  Stačí mi 2-3x denně procházka se psem, ráno kratší, odpoledne po práci zhruba na hodinku do lesa a večer už jen obejít blok. Nevím, kde bych s prací, domácností, psem a koněm za kterým dojíždím 3x v týdnu 50km ještě vzala čas na brusle, plavání a spol.

  Na kolečkové brusle jdu tak 2x do měsíce přes léto, když je čas, ale baví mě to, to zas jo. Se psem se to nedá, zkoušela jsem a je to o ústa.

  Pohybu mám dost, ale děsně žeru a proto nehubnu :-) takže já bych pilulky po kterých by mě přešel hlad klidně sem tam slupla

  superkarma: 0 17.10.2007, 15:55:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme