Bulvár

Jana Doleželová: „Sedm státnic na fakultě bohatě stačilo…“


Začátek školního roku se blíží. Ovšem Miss ČR 2004, modelky, moderátorky i herečky Jany Doleželové (27) se škola už netýká. Je docela ráda!  „Přestože byl studentský život krásný, nechtěla bych znovu opakovat sedm státních zkoušek, které jsem skládala na fakultě,“ usmála se štíhlá černovláska. S určitou nostalgií vzpomíná i na své první milostné vzplanutí. Jak jinak - stalo se to ve škole!

Jana, dnes doktorka farmacie, měla vždy ráda přírodní vědy, matematiku, chemii, fyziku a biologii.  „Naopak mě nebavilo učit se zpaměti spisovatele a seznamy jejich děl. Knihy ale čtu ráda, a tak nemohu říct, že bych měla k literatuře jako k předmětu antipatie. A jestli jsem někdy dostala pětku? Na to byste se museli zeptat mých rodičů, ti si to určitě pamatují lépe,“ řekla Jana se smíchem.Jedno ví zcela jistě: „Dvojku z chování jsem neměla nikdy. I když často jsem ve škole slušnou formou a taktně říkala svůj názor, což se nesetkávalo ze strany některých učitelů zrovna s pochopením.“
Jana v září místo školy zamíří „na plac". Bude totiž pokračovat v natáčení pohádky Peklo s princeznou, kde hraje čertici Arkanu. „Ve scénáři mám jet na koni, takže nyní navštěvuji lekce jízdy. Loni jsem se zase díky roli francouzské dívky Claire učila francouzsky. Jsem ráda, že moje práce s sebou nese i tyto aktivity, člověk si může příjemně rozšířit obzory,“ pochvaluje si Doleželová.
Kromě toho, jak podotkla, ji v září čeká moderování několika společenských akcí, focení v Německu a křest jejích kalendářů z Mexika a Seychel.

   
26.08.2008 - Společnost - autor: Korzo

Komentáře:

 1. [7] gentiana [*]

  Ťapina: u doktorů to funguje jinak, to se mi doneslo:D

  superkarma: 0 26.08.2008, 16:58:11
 2. avatar
  [6] Ťapina [*]

  gentiana: No, já jsem taky doktorka se státnicema

  superkarma: 0 26.08.2008, 16:42:25
 3. [5] gentiana [*]

  Ťapina: Takovejch znám docela dost. Mimochodem, já končila v osmadvaceti.

  Solei: Jak to chodí na farmacii, netuším - akorát se o týhle paní psalo už několikrát, jak je v pětadvaceti nebo v kolika doktorkou a teďka že doktorka má státnice. A nějak mi to nesedělo. Ovšem, je mi jedno, čím ta ženská je, spíš to bylo myšlené jako rýpanec na pisálky, kteří evidentně nerozlišují, že po státnicích je jeden magistrem a po rigu doktorem, nikoli naopak. Ještě štěstí, že jí teda ten doktorát nepřiřkli za maturitu:D

  superkarma: 0 26.08.2008, 16:24:23
 4. avatar
  [4] Solei [*]

  gentiana: z mého pohledu taky není doktorka, jenže zrovna doktrát z farmacie není o doktorské studiu ale o tom že trochu rozšíříš diplomku. Není to klasická doktorantura, nedostane za jméno PhD ale před jméno myslím Dr či tak něco.
  Nejkratší doktoráty se dělají ve španělsku tam to trvá jen dva roky.

  superkarma: 0 26.08.2008, 16:20:58
 5. avatar
  [3] Petunie [*]

  gentiana: dle informací veřejně dostupných v IS má rígo, ukončené 2005. Magistra dodělala rok předtím.

  superkarma: 0 26.08.2008, 15:36:19
 6. avatar
  [2] Ťapina [*]

  gentiana: Odkdy magistři končí v sedmadvaceti letech?

  superkarma: 0 26.08.2008, 15:04:49
 7. [1] gentiana [*]

  Takže tohle pometlo není doktorka, ale magistra farmacie. Kdyby byla doktorka, nedělala by státnice, ale rígo.

  superkarma: 0 26.08.2008, 14:52:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme