Zdraví

Jana, 120 kg - bude hubnout s magazínem Žena-in!


Janě je 28 let, váží 120 kilogramů a svůj čtyřiadvacetihodinový pracovní den tráví v baru již osmý rok. Okolo má pořád tytéž lidi a stále sedí. Má rozhozenou imunitu, protože ji ze dne na den přepadl žlučník, ucpané žlučovody a zánět slinivky břišní. Najednou přišel zlom. Rozhodla se tuto kapitolu uzavřít a začít jinak. Přistoupila na hubnutí pod odborným vedením a za asistence magazínu Žena-in. V průběhu následujících měsíců budeme Janu sledovat, fotografovat a ptát se na pokroky. Držme jí palce, možná že bude motivací a příkladem dalším.

A jaké že má vlastně pocity teď, na startovní čáře?

 

Obdivuji vás, že do toho jdete před publikem.

Já se také obdivuji.

 

Co vás k tomu vedlo a co si myslíte, že to přinese?

Já jsem člověk, který rád riskuje. Ale mám strach. Dlouho jsem přemýšlela, jestli do toho vůbec půjdu, ale pak jsem si řekla: „Když chceš něco dokázat, musíš riskovat víc!“

A motivací je také člověk, který sedí vedle mě (instruktor-poradce, pozn. redakce). Ten mě nakop. Sama bych do toho rozhodně nešla před diváky. Je to můj andílek.

 

Pro ženy-in budete rozhodně velkou motivací. Pokud vydržíte a zhubnete, ony určitě také. Můžete se vzájemně podpořit.

 

Hodilo se vám někdy, že jste silná? Třeba členství v klubu XXXL...?

Nikdy jsem se nijak nestýkala se silnějšími. Ani na internetu. (Tam jsem byla spíš v jiných místnostech.)

 

Já, když přiberu pár kilo, udělají se mi faldíčky, a pak se je snažím schovat pod oblečení. Schováváte je také?

I když jsem byla hubená, tak jsem nenosila upnuté oblečení. Já se v něm necítím. Vždycky raději volnější, sportovnější. Mám soudnost, takže bych určitě nešla se svým tělem s tričkem do pasu. Fakt ne, není to můj styl.

 

Jak jste se dopracovala ke své váze? Vždycky jste vypadala takhle?

Já vůbec nevím. Šla jsem na operaci slepého střeva asi se šedesáti osmi kily a odešla jsem až za půl roku se sto dvaceti. Dostala jsem hnisavou angínu, měla jsem dlouhou dobu horečky, málem jsem umřela. Při operaci došlo k zástavě srdce, a kdybych se nepídila, tak by mi to vůbec neřekli. Od té doby vůbec nevěřím doktorům. Léky nepoužívám, všechno léčím zásadně bylinkami.

Dřív jsem hodně sportovala, plavala. Za školu jsem závodila v běhu na dlouhé tratě. Jezdila jsem do práce na kole. Pak přišla nemoc.

 

Byla v tom jen ta nemoc?

Také to, že jsem se přestěhovala do Prahy. Tady se mi na kole jezdit nechce. K tomu se  přidala lenost. Když je člověk líný, tak jen nabírá, nabírá, nabírá... A taky trošku papání. Hlavně sladké. Hodně. Byla to droga. Když jsem si nedala aspoň jednu sušenku k snídani, tak jsem byla vzteklá. Vždycky jsem si říkala: Tak co! Na světě jsou ještě silnější než já! A pak jsem viděla v televizi ještě tlustší dámu, kterou zrovna operovali, a já si řekla, že takhle teda dopadnout nechci.

 

Jak se na vás dívá okolí?

Občas na mě byl někdo sprostý, ale mě rozházejí jen inteligentní lidé. Myslím si, že váha sice hraje roli, ale důležitější je charisma člověka, se kterým dokáže okouzlit každého. Já se umím probojovat. Mnohá hubená ženská to má těžší než já. Je drobná a neumí se prosadit.

Existuje tu trochu diskriminace, silnější ženy nemají tak dobře placenou práci, nemohou dělat všechno. Já chci ale v životě dokázat víc, než sedět za barem. Chci uzavřít tuhle kapitolu a začít novou, úplně od začátku.

 

Co se s tou změnou, o které mluvíte, všechno pojí?

Udělám něco se svou váhou, to je základ. Pak bych chtěla mít něco svého. Vydělat si peníze a otevřít si svůj bar nebo hernu, ale abych tam já nemusela celý den sedět.
V první řadě se teď ale musím věnovat sama sobě. Na to jsem nikdy neměla moc času.

 

Jak se změní váš jídelníček?

Já jsem paličatá, a když mi někdo řekne, že nesmím pít, kouřit, tak já to všechno udělám obráceně. Já jsem kouřila, ale vůbec mi to nechutnalo.

 

A proč jste to dělala?

Kouřili všichni, tak já taky. Pak mi bylo špatně. Vždycky jsem tím kompenzovala to sladké. A teď jsem přestala i kouřit, po deseti letech.

 

Gratuluji.

No, snad mi to vydrží.

 

Co v tom startu bude největší boj?

Doporučili mi chodit. Jsem líná chodit! Nebaví mě to. Jinak na to, že jsem silná, jsem dost hyperaktivní. Když jdu na diskotéku, tak ji celou protancuji – třeba šest hodin v kuse. Jako mladá jsem tančila maratóny a na učilišti jsem měla taneční školu. Až zhubnu, možná si ji znovu otevřu. Kdo ví.

 

Chcete vzkázat na závěr, Jano, něco ženám, které také chtějí zhubnout a být in?

Zkuste to a mějte pevnou vůli! Já se zase budu snažit vás nezklamat.

 

 


 

Teď bych se zeptala pana poradce Jaroslava Žabky, kterého máte s sebou – jak bude hubnutí probíhat a co všechno Jana změní?

Pohyb. Je dobře, že ráda skáče, ale s touto váhou nemůže. Vydrží to chvíli, ale odnesou to klouby, kosti, srdce. Takže zpočátku hlavně chodit, jezdit na kole, plavat. Nic, co bude zatěžovat klouby.

Pitný režim. Jana říkala, že vypije i šest litrů, což je dobře. Bez doplňků to nejde, takže dáváme nějaké koktejly, aby tělo dostalo k hubnutí vše, co potřebuje. Také přidáváme tabletky, léky, přesnídávky, ovoce, zeleninu. Jana může zhubnout 10 kilo za měsíc, to není problém. Záleží na tom, jaké má tělo pro hubnutí podmínky – živiny, minerály, vitaminy. Má-li to být ale trvale, je potřeba změnit stravovací návyky, a celý proces hubnutí tak může u Jany trvat i rok.

Osmdesát procent hubnutí leží ve stravě, 20 procent je pohyb a psychologie.

 

Jak se díváte na její celodenní sezení v baru?

Musí chodit. Já jsem jí to tam změřil. Má to jedenáct metrů tam a zpátky. Za den může ujít 2 kilometry.

 

Až se uvidíme za dva měsíce, v jakém bude Jana stadiu hubnutí? Jistě jste si dávali nějaké postupné cíle.

Nikdy nejde říct, že za dva týdny bude dole sedm a půl kila. Problém u Jany jsou zdravotní problémy. Musíme se zaměřit na vnitřek, odkud všechno začíná. Dodáme všechny potřebné a chybějící látky, které organismus nastartují a vyčistí. Teprve pak přijde na řadu váha. Měl jsem klientku, která se tři měsíce nehnula, ale pak spadla během dalších tří měsíců o 25 kilo. Nikdo neví, co se tam uvnitř řeší.

 

Co byste poradil čtenářkám, které mají podobnou váhu jako Jana, vy?

Zcela upřímně: Když něco Jana nezmění teď, v osmadvaceti, co bude v pětatřiceti? Srdce tolik vagónů neutáhne, klouby a kloubní prostory – to se všechno vymačká. Musí zhubnout tak, aby to byl stabilní stav. Klidně rok práce, ale natrvalo.

Jednou jsem slyšel větu: „Pokud se nestanou doktoři odborníky přes výživu, stanou se odborníci přes výživu doktory.“


Chcete-li snížit váhu a pracovat na sobě, běžte za někým, kdo tomu rozumí. Rozbité auto také nedáváte opravit do pekárny, ne?

 

JANA LISKOVÁ

narozena: 30. 5. 1977
výška:     174 cm
váha:       120 kg
obvod krku :    39 cm
          prsa:    120 cm 
          pas :    122 cm
          boky:   145 cm
      stehno:      76 cm

   
19.01.2006 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [103] leny2607 [*]

  držím palce Jani to zvládneš

  superkarma: 0 30.01.2006, 11:32:38
 2. avatar
  [102] colombo [*]

  Jani držím palce, všechny, které mám.

  superkarma: 0 26.01.2006, 11:18:38
 3. [101] variel [*]

  všechno jde, když se chce, já jsem zhubla z 87 na 66,5

  superkarma: 0 24.01.2006, 10:02:08
 4. avatar
  [100] Vivian [*]

  100

  superkarma: 0 23.01.2006, 19:55:14
 5. [96] rozina [*]

  hM, DOCELA JÍ ZÁVIDÍM, JÁ BYCH TAKÉ POTŘEBOVALA OSOBNÍHO PORADCE, JELIKOŽ MÉHO LÉKAŘE TO NEZAJÉMÁ. tady uváděla Mičuda problém s klouby, a po lécéch mi váha jde nahoru- to dělají kortikoidy. Tak ráda bych shodila, moc nejím, ale váha letí stále nahorů. To se tak někdo má, když má při ruce pomoc. Asi je to VAše kolegině- ne? I tak jí držím palce a prosím někoho kdo mi poradí - nebo redahce ? kam se mám obrátit! Děkuji předem - jo zaujala mne ta akupunkura - nemohla by redakce pro nás zjistit kdo a kde ji dělá ? Slyšela jsem něco o MUDr. Jonášovi, ale nemám kontakt. Tak páčko všem Rozárka

  superkarma: 0 21.01.2006, 19:08:28
 6. avatar
  [95] Vivian [*]

  mirik: http://www.zena-in.cz/auditoria/auditorium_osobni.asp?stranka=1&id=22

  superkarma: 0 21.01.2006, 11:58:23
 7. avatar
  [90] Janulina [*]

  Ztloustla v nemocnici? Řekla bych, že spíš 10 let jenom jedla .

  superkarma: 0 20.01.2006, 13:41:13
 8. avatar
  [86] Deafina [*]

  Gwyn: Tak si koupíš velikost 40. Ta nadměrná není. Nebo něčemu nerozumím?

  superkarma: 0 19.01.2006, 23:53:13
 9. avatar
  [84] Vivian [*]

  Gwyn: a proč by se o nás mělo mluvit?

  superkarma: 0 19.01.2006, 21:35:08
 10. avatar
  [82] Vivian [*]

  Tanzánie: tak tak... nejlépe kdyby přišla rovnou sem: http://www.zena-in.cz/auditoria/auditorium_osobni.asp?stranka=1&id=22

  superkarma: 0 19.01.2006, 20:57:45
 11. avatar
  [81] Tanzi [*]

  Bobša: tak tak a znova položím svůj dotaz ze zdola
  40.
  19.1. 2006 10:24:34
  Tanzánie (Odpovědět) (Poslat vzkaz)
  zajímalo by mně...zda sem za námi někdy Jana přijde..a nebo budeme o jejím snažení pořád jen informováni pomocí redakčního článku.

  superkarma: 0 19.01.2006, 20:52:02
 12. avatar
  [80] Bobša [*]

  Tak ale když veřejně, tak opravdu na rovinu. Ráda bych věděla o jaké léky, koktejly jde a co vlastně jí a jaké pohybové aktivity dělá. Pokud nám tady budete prezentovat jen váhové úb ytky, tak to je povídání o ničem!!!!!! A nevymlouvejte se na obchodní tajemství a reklamu!!!!!! Tu si můžete prezentovat a zaplatit v televizi, nebude vám to tak dlouho trvat a nebudete ztrácet čas a my vám u toho nemusíme asistovat a dělat vám obecenstvo.

  Jinak samozřejmě přeji Janě hodně zdaru a pevné vůle! Je paličatá, tak ať tu svou vlastnost řádně využije ve svůj prospěch. Bude to hodně potřebovat, protože zhubnout zhubne, ale váhu si udržet, to bude oříšek větší.

  superkarma: 0 19.01.2006, 20:45:30
 13. avatar
  [79] Vivian [*]

  Ťapina: a jaká doba je nevhodná např. ke konzumaci toho zmíněnýho sójovýho mlíka?

  superkarma: 0 19.01.2006, 20:42:47
 14. avatar
  [77] Ťapina [*]

  Vivian: Jedině tak, že ji budeš konzumovat v nevhodnou dobu.

  superkarma: 0 19.01.2006, 20:24:58
 15. avatar
  [76] Vivian [*]

  Ťapina: no však jo... nemůžeš si uhnat alergii tak, že budeš tu určitou potravinou konzumovat...

  superkarma: 0 19.01.2006, 19:46:51
 16. avatar
  [75] Ťapina [*]

  Vivian: Potravinová alergie se ale fakt dá vypěstovat I když nezřízeným pojídáním alergenní potraviny to není, tak jednoduše zas ne

  superkarma: 0 19.01.2006, 19:26:46
 17. avatar
  [74] Lilinka [*]

  Vivian:

  superkarma: 0 19.01.2006, 19:09:39
 18. avatar
  [73] Vivian [*]

  Lilinka: a co mu zpíváš? Róózvííjej se, aléérgijéé...

  superkarma: 0 19.01.2006, 18:50:09
 19. avatar
  [72] Lilinka [*]

  Vivian: no jak? Zasadíš semínko, zaléváš ho a zpíváš mu, až ti vyroste pořádná alergie

  superkarma: 0 19.01.2006, 18:38:45
 20. avatar
  [71] Vivian [*]

  terkabaterka: jak se pěstuje alergie?

  superkarma: 0 19.01.2006, 18:27:05
 21. avatar
  [64] jiti [*]

  Držím palce, ať se už brzy nemusíte tahat s padesáti kily navíc

  superkarma: 0 19.01.2006, 13:54:25
 22. avatar
  [61] Vivian [*]

  jitomi: není to samozřejmě nic špatného, ale pokud tady chceš mít reklamu, musíš si ji zaplatit jako všichni ostatní inzerenti

  superkarma: 0 19.01.2006, 13:02:06
 23. avatar
  [56] Vivian [*]

  carlo: spotřeba tekutin se opravdu liší podle hmotnosti těla...
  Pít, když je žízeň, je dobrá myšlenka, ale u člověka civilizovaného se na pocit žízně bohužel nedá vůbec spoléhat, protože je bohužel hodně potlačen - člověk musí hodně pracovat, takže nemůže pořád pít a lítat na záchod, takže pocit žízně postupně 'zakrňuje', podobně jako u starých lidí, kteří žízeň téměř nevnímají a dehydratují... Kdybych pila jen když cítím žízeň, nevypila bych za den o moc víc než dva hrnky kafe. Což rozhodně nestačí ke zdravému fungování organismu, natož k hubnutí .

  A mlíko nepijeme, nejsme kojenci

  superkarma: 0 19.01.2006, 12:41:35
 24. avatar
  [53] marcellina* [*]

  tak Vam pani Jano drzim palce

  superkarma: 0 19.01.2006, 12:34:19
 25. avatar
  [52] Vivian [*]

  10 kg za měsíc, proces může trvat rok... to máme akorát 120 kg, dobře to má pan expert spočítaný
  Jsem opravdu zvědavá, jak si Jana pod vedením tohoto pána povede. Držím palce

  superkarma: 0 19.01.2006, 12:34:16
 26. avatar
  [51] Vivian [*]

  co je to za experta, ten pan Žabka?

  superkarma: 0 19.01.2006, 12:31:38
 27. [50] Evalota [*]

  Bezva žena-in.Držím palce !

  superkarma: 0 19.01.2006, 12:06:36
 28. avatar
  [49] Leberin [*]

  Majucha: prosim te, co to bylo za kylu, takhle vysoko?

  superkarma: 0 19.01.2006, 12:04:52

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [48] závislá na čokoládě [*]

  Jani jen vydrž, ten pocit potom stojí za to.
  Majucha:

  superkarma: 0 19.01.2006, 11:56:16
 2. [47] janoušek [*]

  Jani, také moc a moc držím palečky!!!!

  superkarma: 0 19.01.2006, 11:43:01
 3. avatar
  [45] Julča [*]

  Majucha: to je ale smutné

  superkarma: 0 19.01.2006, 11:31:08
 4. avatar
  [43] Muška [*]

  Jano,držím ti palce.

  superkarma: 0 19.01.2006, 10:56:34
 5. avatar
  [40] Tanzi [*]

  zajímalo by mně...zda sem za námi někdy Jana přijde..a nebo budeme o jejím snažení pořád jen informováni pomocí redakčního článku.

  superkarma: 0 19.01.2006, 10:24:33
 6. avatar
  [39] Lucie25 [*]

  zrovna tu chroupu papriku, Jano vydrž, nejsi v tom sama:)

  superkarma: 0 19.01.2006, 10:19:29
 7. avatar
  [34] Tanousek [*]

  Majucha:

  superkarma: 0 19.01.2006, 10:03:54
 8. avatar
  [32] Ťapina [*]

  money: 6 litrů na 120 kilo není moc, přepočítej si to třeba na svoji váhu. Potřeba tekutin je na váze přímo úměrná.

  superkarma: 0 19.01.2006, 09:57:08
 9. [31] mamoutek [*]

  Tak klobouk dolů, takhle veřejně?, držím palce, hlavně asi vydržet!

  superkarma: 0 19.01.2006, 09:54:03
 10. avatar
  [29] vifina [*]

  Přidávám se taky ke gratulaci k odhodlání shodit kila a tím si změnit život .
  Chce to hodně síly a sebevědomí a potom to půjde snáze.

  superkarma: 0 19.01.2006, 09:41:35
 11. avatar
  [26] Kelly [*]

  Žuža: ... já tak jím normálně
  Nepracuji s lopatou, tak tenhle příjem energie je adekvátní s výdejem ...
  K článku ... 6 litrů??? To je moc ... ne? Nechcete ji náhodou utopit?
  Janě držím

  superkarma: 0 19.01.2006, 09:08:21
 12. avatar
  [25] Aja [*]

  Držím

  superkarma: 0 19.01.2006, 09:06:18
 13. avatar
  [24] Julča [*]

  Přidávám se a držím Janě všechny

  superkarma: 0 19.01.2006, 08:58:26
 14. avatar
  [23] Mateřídouška [*]

  Strašně moc držím palce

  superkarma: 0 19.01.2006, 08:56:34
 15. [22] Anai [*]

  pozn.: 15-20 = viz let!

  superkarma: 0 19.01.2006, 08:48:21
 16. [21] Anai [*]

  Já jí moc fandím! Asi stejné parametry má moje kamarádka, už asi 15-20 se snaží zhubnout - marně. Nemá vůbec vůli, miluje sladké, i když pořádně najíst jsem ji nikdy neviděla... dokonce i třeba lyžuje, věnuje se hodně pěší turistice a neříká, že by teď, v 50, měla problémy s klouby a srdcem apod. větší, než já, která vážím přesně polovic, ač jsem menší.

  superkarma: 0 19.01.2006, 08:47:30
 17. [17] kat [*]

  HOlka držím ti palce, ono není zase takový problém začít a něco zhubnout, je problém vydržet když se to zastaví a nehne se to a nehne Držím ti palce, je to už celoživotní boj a musíš překopat celý svůj život abys to dotáhla do konce.Držím palce, ten pocit za to stojí!!!

  superkarma: 0 19.01.2006, 08:23:35
 18. [16] Žuža [*]

  svetluszka: Kolegyně chodila do Opavy na akupunkturu na hubnutí. 10 sezení v průběhu 3 měsíců, při výšce 164 cm zhubla z 72kg na 57, je to dva roky a váhu si pořád drží aniž by se nějak výrazně omezovala v jídle. Ovšem jídelníček v pruběhu hubnutí : v 9 hod půl krajíce chlaba postrašný nízkotučným sýrem, oběd - dvě malé vařené brambory s 5-10 dkg libového masa, nejlépe ryby a večeře bílý jogurt k tomu minimálně 3 litry čisté vody

  superkarma: 0 19.01.2006, 08:11:20
 19. avatar
  [14] Ivuš [*]

  každopádně ti Jano držím palce!!!!!! Ať se to podaří aspoň o kousek

  superkarma: 0 19.01.2006, 08:00:27
 20. avatar
  [13] Ivuš [*]

  myslím, že pokud bude hubnout pod dozorem odborníka, tak 10kg za měsíc je v pohodě, ono to pak na chvíli přestane klesat a větší problém bude to udržet. I těch prvních 10kg. Myslím, že je fajn, že bude mít nad sebou dozor. Já bych to potřebovala jako sůl!!!

  superkarma: 0 19.01.2006, 07:57:18
 21. [11] 1anicka [*]

  To je prima.Taky bych ráda zhubla,ale nemám vůli.A všude mi nabízejí jen samé doplňky za tisíce.ale na to nemám.Tak co mám dělat?

  superkarma: 0 19.01.2006, 07:48:44
 22. [10] Hanule [*]

  Já jí držím palce. Protože mít v 28 letech 120 kg to nejde !!

  superkarma: 0 19.01.2006, 07:47:32
 23. avatar
  [9] Tanzi [*]

  Žížala: já si nemyslím, že se jí bude někdo vysmívat..nevidím totiž důvod proč.
  A naopak si myslím, že to bude dost lidí i zajímat jak se ji povede a bude ji fandit.
  Není legrace zhubnout a vím, že já sama bych tu odvahu - hubnout veřejně- neměla.

  Fandím jí.

  superkarma: 0 19.01.2006, 07:20:49
 24. avatar
  [8] Žížala [*]

  No hubnout veřejně, a ještě k tomu na pranýři jakým je žena-in....ví Jana co ji tady čeká nebo je to zatím zdejších poměrů neznalá oběť ?

  superkarma: 0 19.01.2006, 07:08:58
 25. avatar
  [7] money [*]

  cituju pana poradce:
  ....Jana říkala, že vypije i šest litrů, což je dobře. Bez doplňků to nejde, takže dáváme nějaké koktejly, aby tělo dostalo k hubnutí vše, co potřebuje. Také přidáváme tabletky, léky, přesnídávky, ovoce, zeleninu. Jana může zhubnout 10 kilo za měsíc, to není problém. ....
  6litrů?? není to nějak moc
  koktejly, tabletky...léky tomu také nerozumím..to jako myslí Adipex a spol?

  superkarma: 0 19.01.2006, 06:40:13
 26. avatar
  [6] money [*]

  svetluszka: ano, známá také byla na jehličkách..2x.
  Jednou kvůli kouření a podruhé kvůli nadváze..ani 1x ji to nepomohlo.

  superkarma: 0 19.01.2006, 06:38:00
 27. avatar
  [5] svetluszka [*]

  ..já včera vyslechla//samozřejmě nechtěně// rozhovor sestřičky s pacientem.... .....Ptala se ho, jak to dělá, že tak krásně hubme a on jí řekl, že od srpna jezdí se ženou do Opavy na akupunkturu a za těch 10 "lekcí" zhubl o víc jak 40kg....a jeho žena 30. ...prej u toho nemají vůbec hlad......
  Zkoušela jste to některá...

  superkarma: 0 19.01.2006, 05:06:02
 28. avatar
  [4] Léthé [*]

  hm.....

  superkarma: 0 19.01.2006, 04:22:14
 29. avatar
  [3] páťa [*]

  Beruška Elliah: třeba to první měsíc zvládne,ale

  superkarma: 0 19.01.2006, 00:42:02
 30. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  No - kolikata to uz bude, co tady bude verejne hubnout?

  Ale hodne stesti.

  superkarma: 0 19.01.2006, 00:39:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme