Jan Budař představil nové album při koncertu v tramvajiV pátek 21. září proběhl netradiční akustický koncert Jana Budaře a kapely Eliščin Band v pražské tramvaji č. 12. Veřejnost tak měla možnost poprvé slyšet písně z nového alba Lehce probuzený.

Jan Budař

Krátce po 15. hodině vyjela ze zastávky Sídliště Barrandov téměř plně naložená tramvaj č.12 s fanoušky Jana Budaře a jeho kapely Eliščin Band. Přesně v tuto hodinu totiž odstartoval netradiční akustický koncert Z konečné na konečnou, který až do cílové stanice Palmovka sklidil nevídaný úspěch a ohlas. „Nikdo z nás netušil, jak bude naše téměř hodinová jízda tramvají vypadat a zda se vůbec dočkáme konce,“ říká Jan Budař a dodává: „Reakce našich stálých fanoušků byla úžasná a ještě o to úžasnější bylo pozorovat nově přistupující, kteří netušili, co je na cestě tramvají potkalo. Jejich spontánní reakce a úsměvy na tvářích nás ujistily v tom, že nás nikdo nebude chtít z tramvaje vyhodit a že snad na konečnou vážně dojedem.“ V rámci téměř hodinového koncertu zazněly nejen nové skladby z právě vydaného alba Lehce probuzený, ale i „přelomové hity“ z dvou alb předchozích. „Vždy se snažíme, aby naše alba byla svým způsobem přelomová…,“ dodává Jan Budař.

Jan Budař

Během koncertu bylo i dvaadvacet cestujících obdarováno novým albem. V jednom z nich byl i šťastný klíček pro odemčení dveří k večeři s Janem Budařem v restauraci Oliva v Praze. Na dalších pět šťastlivců čekají klíčky ukryté v některém z tisícovky CD určených k prodeji. Večeře se bude skládat ze tří chodů báječného jídla a lehké konverzace k albu Lehce probuzený s Janem Budařem.Jan Budař

Jan BudařNa úspěšné datum 21. září bude navazovat další 21. Po zahájení prodeje alba Lehce probuzený a akustickém koncertu v tramvaji číslo 12 (číslo čtěte i zprava doleva) přijde 21. říjen. To bude den křtu alba a koncertu v Divadle Husa na Provázku v Brně, o měsíc později 21. listopadu si obě akce zopakujeme v Praze v Klubu Roxy. Magickou jedenadvacítku naruší jen Benefiční koncert proti konci světa. Protože 21. prosince je rezervován pro konec světa, bude se koncert konat o den dříve – 20. prosince v Praze, Brně a v Ostravě. Jan Budař zde bude s Eliščiným Bandem nejen vystupovat, ale celou akci bude i moderovat.

Album Lehce probuzený je stejně jako předchozí desky Jana Budaře jakousi osobní zpovědí. „Když člověk pozorně poslouchá moje písničky, dozví se toho o mně více, než kdyby se mnou strávil týden. U této desky to ovšem platí dvojnásob,“ přiznává hudebník a herec. Na vydání třetího alba Jana Budaře spolupracovali kromě Eliščina Bandu také talentovaný skladatel David Smečka a zpěvačky Elena Sonenshine, Emma Smetana, Andrea Buršová a Zuzana Gamboa.

Foto, zdroj: Kateřina Průšová

Reklama