Za více než dvěstětřicet let, co irská whiskey Jameson spatřila světlo světa, se u nás i ve světě vystřídalo mnoho uměleckých slohů podléhajících vkusu, ale časem prověřená kvalita této irské whiskey, je tu s námi dodnes. Víte, jak získává své nezaměnitelné chutě a vůně, a proč je tolik oblíbená? Objevte svět, kde čas dotváří to, co člověk začal.

Irské zlato, jak je také nazývána pravá irská whiskey Jameson, píše svou historii už od roku 1780 a Irové jsou na svůj národní poklad patřičně hrdí. Mnozí z nich dokonce zapomněli, že John Jameson nebyl ve skutečnosti Ir, ale Skot. Svou poctivou prací dosáhl toho, že jeho whiskey milují nejenom Irové, ale také Američané, Japonci, Italové nebo my Češi. Zkrátka lidé po celém světě. Milióny fanoušků si tato jedinečná irská whiskey získala svojí pověstnou jemností, kterou získává trojitou destilací. Své charakteristické vlastnosti jí do vínku dává také kvalita půdy, příroda, klima a především ještě něco, co nemůžeme okem spatřit, čeho se nemůžeme dotknout, ale přesto to cítíme – irský duch. 

jamesPro opravdu vyjímečné chvíle, přichází Jameson s nabídkou whiskey z rodiny Reserves, stačí si jen vybrat. 

Jameson Select Reserve je vyráběna pouze jednou ročně zcela vyjímečným destilačním procesem, aby si uchovala svůj výběrový charakter.  Obsahuje vysoký podíl pot still whiskey, která zaručuje jemný tón. Chuť je plnější a sladší a vyniká především ovocnými tóny exotického ovoce.  Rozpoznáte v něm příchuť vanilky, která pochází ze zrání v bourbonovém sudu.

 

james1Jameson Gold Reserve ne nadarmo se traduje, že Jameson Gold Reserve je přípitkovou whiskey kritiků. Unikátní vlastnosti této whiskey jsou výsledkem zrání „ve třech dřevech“ – tedy v panenských sudech z amerického bílého dubu, v sudech po bourbonu a po cherry. Jameson Gold Reserve obsahuje významný podíl pure pot still whiskey a spojují se v ní desetileté a třináctileté whisky. Sklenka tohoto výjimečného destilátu voní po dřevě, ječném sladu a obilí, se stopami sladkého sherry a mentolu. Následně Vás překvapí medově sladká, vzápětí pak kořeněná chuť. Při důkladnějším vychutnávání můžete rozeznat dozvuk hrušek a malin.

james2Jameson Rarest Vintage Reserve 2007 představuje skutečný drahokam mezi irskými whiskey. Při prvním kontaktu s tímto opravdu skvělým destilátem vás osloví dokonalá vůně - zralého melounu, banánů a švestek, připomínající pot still whiskey s tóny melasy, skořice a lékořice. Při důkladné vychutnávání objevíte jemnou sladkost ovocných chutí, dotek smetany a tmavé čokolády.

Na jeho výrobě se podíleli všichni čtyři masters Midleton Single Distillery: Barry Crockett /Master Distiller/, Billy Leighton /Master Blender/, Brendan Monks /Master of Maturation/ a Dave Quinn/Master of Whiskey Science/. Obsah elegantní láhve je spojením starších obilných whiskey s charismatickými pot still whiskey. V závěru procesu zrání byla tato kombinace naplněna do pečlivě vybraných sudů po portském, které směsi předaly úžasně jemnou nasládlost a plný ovocný charakter.

Pokud chcete rodinu, známé nebo obchodní partnery překvapit něčím skutečně originálním a výjimečným, Jameson z rodiny Reserve zaručeně nezklame!

Reklama