Pozdrav ze slunné Provence, kde lidi trápí víc než déšť tzv. mistral, nám posílá prostřednictvím příspěvku i navrátivší se čtenářka Jala. A jestli jste zvědavé, co to ten mistral vlastně je, tak rozklikněte tento příspěvek.

Milá Sašo, milé ženy-in!

Přeji především krásný sluníčkový den. Tak krásný, jako byly všechny naše dny, které jsme teď strávili ve slunné Provence. Tam je prý podle statistiky 300 slunečných dní v roce.

100 dní v roce tu však fouká suchý, studený vítr zvaný mistrál dosahující rychlosti až 100 km/h, což prý je pomsta lidí ze severu Francie, kteří závidí jihu jinak ideální počasí.  Zažili jsme obojí a mohu potvrdit, že mistrál dokáže být velmi nepříjemný. Prý dohání lidi až k šílenství.

Ale abych se vrátila k dnešnímu tématu. Co já a déšť? Tak především mi déšť v poslední době nevadí tolik jako kdysi. Deštivé dny jsem prostě neměla ráda –  a to i když jsem pravidelně nosívala deštník. Většinou jsem se snažila opatřit deštník co nejmenší. A právě s těmi je největší potíž. Ty opravdu vydrží jen krátce. Aspoň ty moje. Většinou jsem si je koupila, když pršelo a neměla jsem čas obíhat obchody a příliš vybírat. Přesto jsem se snažila většinou – pokud to bylo možné – vybrat deštník jednobarevný. Takže jsem měla červený, zelený, černý.

Často jsme kupovali deštníky, když nás překvapil déšť v zahraničí. To byl také dost častý důvod k nákupu deštníku. Pochopitelně kde jinde, než většinou opět v nějakém obyčejném krámku.

Ale abyste si nemysleli, že kupuji jen samé šmejdy. Některé deštníky byly i dražší a tím pádem i déle vydržely. Jeden takový skládací – není ovšem úplně mini – mám už minimálně dvacet let. Nenosím ho často, protože v kabelce není příliš skladný, ale vejde se tam. Myslím, že tento mě nejspíš i přežije. Je opravdu kvalitní.

Jinak jsem si v posledních letech velice oblíbila bundy i kabáty s kapucí. Vlastně jsem je měla ráda vždycky, ale teď si je cíleně kupuji, abych právě v případě náhlého deště příliš nezmohla.

V poslední době déšť spíše vítám, nezlobím se, když prší. Kvůli zahrádce. Proto jsem ochotná mnohdy i zmoknout. Určitě mám déšť raději než vítr.

Aspoň ten provensálský nám stačil, i když jsme měli tu čest s ním strávit naštěstí „jen“ dva dny. Četla jsem, že dokonce i obvinění ze zločinu může být staženo, když se zjistí, že jste ho spáchali v době mistrálu.  No nevím …

V každém případě si přeji, aby se sluníčko a teplíčko ještě alespoň na pár dní vrátilo i k nám a deštíček, když už musí být, ať je jen mírný, zahradnický …

Jala

Text nebyl redakčně upraven

_________________________

A to já bych klidně vstřebala i ten mistral, hlavně se konečně podívat do vytoužené Francie. A díky Tobě bych teď už i věděla, v kterou dobu si dávat pozor na ty zločince :)
Děkuji za pěkný příspěvek, měj se moc hezky ))
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama