Zabýváme se významem laktobacilů, co mohou přinést našemu zdraví.  Aktuálně venku panuje období chladných dní, které přinášejí virózy, stres a nachlazení. Jak se onemocněním bránit? Pokud máte silnou obranyschopnost, vaše tělo jen tak něco neskolí. A pro posílení imunity jsou dobré například laktobacily.

Určitě jste se setkali  s pojmem „probiotika“. Výrazy  „pro“ a „bios“ v překladu z řečtiny znamená „pro život“. Je to výstižný název, protože o pozitivním vlivu probiotik na zdraví dnes již lékařská věda nepochybuje.  Výzkum potvrzuje, že právě probiotika jsou jednou z cest, jak si uchovat kvalitní  zdraví. Zejména pravidelná konzumace probiotických potravin a  doplňků stravy přinášejí našemu tělu potřebné látky.

O tom, jak laktobacily působí v našich střevech, jsme psali v předchozím článku. Zajímalo nás, s čím nám mohou tyto zdraví prospěšné látky pomoci a jak je správně vybrat při nákupu v lékárně.

Oslovili jsme tedy odborníka – MUDr. Karla Metyše, aby nám odpověděl na několik otázek:

Jaký mají význam laktobacily pro zdraví – s jakými zdravotními problémy nám mohou pomoci? Kde všude se promítá jejich vliv?
Laktobacily jsou životu prospěšné bakterie, které kolonizují náš trávicí trakt. Svým účinkem eliminují patogenní neboli škodlivé mikroorganismy, které by za určitých okolností mohly našemu zdraví škodit. Laktobacily, patřící mezi probiotika, zdraví prospěšné baktérie, mají za úkol toto eliminovat. Navozují tak v trávicím traktu rovnováhu důležitou pro správné fungování trávicího ústrojí.

Stačí se zaměřit na potraviny, které tyto složky obsahují, nebo doporučujete pro větší efekt posílit jejich účinnost doplňky stravy s laktobacily?
Vždy je dobré vědět jaké množství laktobacilů v denní dávce, např. v kapsli nebo kapkách do svého těla dostáváme. Aby mohly laktobacily plnit funkci, kterou jsem výše zmínil, musí jich být dostatečný počet. U kvalitních doplňků stravy výrobce udává, jaké množství probiotik obsahuje jeho přípravek v denní dávce. Navíc musí být technologicky připraveny a skladovány tak, aby byl v průběhu času úbytek živých laktobacilů v kapsli minimální.

Jestliže jdeme do lékárny a chceme si koupit doplňky stravy s laktobacily, na co si máme dát při výběru pozor?
U některých přípravků s laktobacily doporučují jejich výrobci skladování v chladničce. To je velmi důležité. Pokud jsou laktobacily ukládány na místě, kde je běžná pokojová teplota, dochází k jejich postupnému úbytku. Z toho důvodu je důležité jejich skladování v chladničce. Rovněž důležité je zajímat se o počet laktobacilů v kapsli nebo jiné podané formě, tabletě, kapkách atd. Počet laktobacilů by měl být dostatečně vysoký, řádově v desítkách miliard. Musíme vzít také na vědomí to, že i když mají laktobacily nějakou formu ochrany proti trávicím šťávám,  dochází při jejich transportu přes žaludek k jejich úbytku.

Čtěte také článek:

Tip redakce:

GS Laktobacily FORTE 20 - Komplex 9 kmenů laktobacilů a bifidobakterií - doplněk stravy

Lactobacily Přípravek GS Laktobacily FORTE 20 přináší unikátní komplex 9 kmenů bakterií mléčného kvašení a navíc vlákninu inulin.

Denní dávka (1 kapsle) obsahuje minimálně 20 miliard životaschopných mikroorganismů* a 150 mg inulinu. Přípravek je bezpečný a vhodný i pro dlouhodobé užívání. Doporučená doba užívání je alespoň 2 týdny.

Výhody přípravku:

  • Obsažené laktobacily a bifidobakterie se v lidských střevech přirozeně vyskytují, a jsou proto lidskému tělu zcela vlastní.
  • 20 miliard životaschopných mikroorganismů* v 1 kapsli.
  • Vynikající farmaceutická kvalita.

GS Laktobacily Antibio 40 Jedinečná intenzivní síla laktobacilů - doplněk stravy

Lactobacily Přípravek GS Laktobacily Antibio 40 přináší kombinaci vynikající farmaceutické kvality a mimořádné síly v denní dávce. Díky obsahu 40 miliard životaschopných bakterií v denní dávce* je přípravek GS Laktobacily Antibio 40 jedinečný na českém trhu.

Výhody přípravku:

  • vhodný při a po užívání antibiotik
  • 40 miliard životaschopných mikroorganismů* v denní dávce (2 kapsle)
  • jedinečná síla v ČR
  • vynikající farmaceutická kvalita

Více najdete na stránce www.gsklub.cz/laktobacily

Reklama