Knihy, peníze a vybavení na cestování, to jsou podle průzkumu tři nejpopulárnější vánoční dárky, které si lidé přejí najít pod vánočním stromečkem. V 11 z 18 evropských zemí, kde byl průzkum proveden, jsou knihy nejčastějším vánočním dárkem, v pěti dalších zemích jsou knihy na druhém místě.

Podle průzkumu společnosti Deloitte by na Vánoce chtělo dostat knihu 42 % lidí, zůstává tedy druhým nejoblíbenějším dárkem hned po peněžní hotovosti. Těsně za penězi a knihami jsou v žebříčku vánočních přání různé dárky pro cestovatele (vybavení, letenky, pobyty), vouchery do restaurací a počítač/laptop. Šperky jsou až na desátém místě. Z jiného průzkumu, který zveřejnil portál Statistam.com, vyplývá, že 69 % Britů dalo svým nejbližším k pod stromeček minulý rok knihu. Knihy tak o několik příček předběhly i oblečení, kosmetiku a dokonce i hračky. 

100 Kč na první objednávku

Každý, kdo použije v objednávce kód ZENAINCZ14, získá slevu 100 Kč na první nákup.

Sleva platí při nákupu nad 750 Kč do 21. 12. 2014.

Slevu uplatníte na www.martinus.cz

Knihy

Dárek pro všechny

Knížky neslaví takový úspěch náhodou. Staly se kvalitním dárkem, který potěší úplně každého, bez ohledu na pohlaví i věk. Podle průzkumu knihu ale ocení více ženy. Pouze 32 % mužů by rádo dostalo knihy, zatímco s tím samým dárkem potěšíte 51 % žen. Důležitý je pouze správný výběr knihy.

Kterou vybrat?

Na českém knižním trhu vychází několik tisíců knih ročně. I přesto se v knižních trendech dá lehce orientovat. „Mezi knihami jsou bestsellerové stálice, jako například severské detektivky nebo seberozvojové knihy. Stále populárnější jsou kuchařky,” říká Lucie Zelinková z internetového knihkupectví Martinus.cz. Hitem letošních Vánoc budou literární stálice jako například Paulo Coelho, Jo Nesbo, John Green, nebo George R.R. Martin. V kuchařské branži vede rozhodně Jana Florentýna Zatloukalová nebo Roman Vaněk

Ještě je nemáte? Zachrání vás internet

Podle průzkumu společnosti Deloitte více než polovina Evropanů nakupuje dárky až v prosinci.  V první polovině prosince pospíchá do obchodu pro dárky 30 % dotázaných nákupčích. Nákupy na internetu jsou v posledních letech velmi populární. Díky několika klikům si tak můžete všechny dárky objednat z pohodlí domova a vyhnout se tak frontám a přeplněným obchodním centrům. 

Knihy

Kde knihy koupit

Internetové knihkupectví Martinus.cz má v nabídce 175 000 různých titulů, a téměř všechny bestsellery drží skladem. To znamená, že jsou do 24 hodin již na cestě ke svému budoucímu majiteli. V Martinus.cz můžete využívat všech výhod nákupu online: široký výběr, rychlost dodání, poštovné zdarma nad 1490,- Kč, možnost vyzvednutí na více než 60 odběrních místech po celé ČR a dokonce i možnost nechat si knihy dárkově zabalit. Nevíte-li jakou knihu přesně koupit, můžete zde pořídit dárkové poukázky, nebo kontaktovat zaměstnance knihkupectví, kteří vám rádi poradí. Martinus.cz má své profily na Facebooku, Twitteru i Instagramu a všude rádi pomohou. Není tedy náhodou, že podle internetového serveru Heureka.cz toto knihkupectví doporučuje 9 z 10 zákazníků. 

100 Kč na první objednávku

Každý, kdo použije v objednávce kód ZENAINCZ14, získá slevu 100 Kč na první nákup.

Sleva platí při nákupu nad 750 Kč do 21. 12. 2014.

Slevu uplatníte na www.martinus.cz

Reklama