Novinky

Jaký je sexuální život českých seniorů? Překvapivě akční

Zapomeňte na důchodcovskou nevinnost. Přestože by se zdálo, že senioři stojí v ústraní a nečinně přihlíží na dění kolem. Opak je pravdou. Alespoň co se sexuálních aktivit týče. Vyplývá to ze statistik společnosti Slevomat, která se zabývala sexuálním chováním Čechů. To potvrzují i lékaři.

seniori

„Přestože sexuální apetit s přibývajícím věkem klesá a tím i četnost pohlavního styku, není překvapující, že i senioři jsou sexuálně aktivní. Mezi lidmi všeobecně převládá názor, že oddávání se sexuálním hrátkám do věku seniorů již nepatří. Přestože různé statistiky dokazují pravý opak, daří se nám seniorský sex i nadále úspěšně ignorovat,” potvrdila gynekoložka MUDr. Alena Václavíková.

Podle prodejních statistik společnosti Slevomat čeští senioři oplývají nejrůznějšími chutěmi. Tak například kondomy nakupuje na internetu dlouhodobě 1 % uživatelů starších 65 let. „Přestože jedno procento se zdá být zanedbatelné, opak je pravdou. Předně velká část partnerů v tomto věku již kondomy vůbec nepoužívá, protože se většina mužů i žen mylně domnívá, že pravděpodobnost otěhotnění v menopause je nulová. Toto platí jednoznačně až po menopauze! Nezapomínejme ani na sexuálně přenosné choroby, které s přibývajícím věkem nemizí,” varovala Václavíková.

O něco pestřejší je statistika týkající se erotických pomůcek. V sexshopech nakupuje pomůcky či prádélko v průměru 3 procenta lidí starších 65 let.

Kdo má ve stáří větší sexuální apetit?

Rozhodně chuť na sex ve stáří převládá u lidí, kteří měli kladný vztah k sexu celý život. „Řada z nich přiznává, že sex ve stáří je dokonce lepší než kdykoliv předtím. Větší sexuální apetit mají ve vyšším věku přeci jen muži. Nejspíše je to dáno tím, že jejich schopnost reprodukce s přibývajícím věkem neklesá. U žen souvisí pokles libida s menopauzou a s poklesem produkce estrogenů, které mají mimo jiné za úkol i přirozené zvlhčování vaginy,“ vysvětlila MUDr. Václavíková.

Velkým tabu je provozování sexuálních aktivit důchodců v domovech pro seniory. Jak upozornila doktorka Václavíková, tak většina ošetřovatelů se mylně domnívá, že v jejich pečovatelském domě se něco takového vůbec neděje. Chybí bohužel dostatečné proškolení personálu, jak se v takové situaci zachovat.

 

   
29.07.2015 - Redakční novinky - autor: tisková zpráva

Komentáře:

 1. avatar
  [7] LudPa [*]

  proč překvapivěSml80

  superkarma: 0 30.07.2015, 22:00:32
 2. avatar
  [6] Dudlajlama [*]

  postolkapet — #5Ja ziju v cizine, tady je to trochu jinak.

  superkarma: 0 30.07.2015, 08:57:30
 3. [5] postolkapet [*]

  Myslim si, ze osetrovatele vi co se deje v domovech duchodcu, jenom to nerekli panum doktorum a taktne o tom mlci Sml30

  Dudlajlama — #4 dvouluzkace jsou bezne i pro nelezici pacienty, tak jak vzdy je to o penezich

  1. na komentář reaguje Dudlajlama — #6
  superkarma: 0 30.07.2015, 08:30:12
 4. avatar
  [4] Dudlajlama [*]

  gerda — #3Tady maji vetsinou sve pokoje i moznost vlastniho zarizeni, neslysela jsem o DD, kde by jich bylo vic na pokoji, leda tak mozna, kdyz jsou lezici pacienti se zvlastni peci.

  Je to ale smutne, kdyz jsou to duchodci jeste k svetu a fyzicky celkem v cajku a nemuzou si vrznout, kdyz maji chutSml80.

  1. na komentář reaguje postolkapet — #5
  superkarma: 1 30.07.2015, 07:55:57
 5. avatar
  [3] gerda [*]

  Dudlajlama — #2ono je to v tom prostředí dost těžké. Když si představíš klasický domov důchodců, kde jsou dvojlůžkové pokoje, zvlášť pro ženy a pro muže, pak je to skutečně asi lepší kopnout do autu, než se usilovně snažit najít místečko, kde by to šlo....Sml80 Je fakt, že se tím člověk vrací do let, kdy taky nebylo kdeSml30

  1. na komentář reaguje Dudlajlama — #4
  superkarma: 0 30.07.2015, 06:57:54
 6. avatar
  [2] Dudlajlama [*]

  Ale jo, znam dost senioru s neutuchajici chuti na sex, ale predstavit si 65 lete telo v erotickem pradelku si jaksi nedokazuSml16. Je mi jasne, ze sex neni vysada jen mladych a krasnych, ale clovek by nemel vzbuzovat soucit, rozpaky nebo zachvaty smichu.

  A taky nechapu, proc by obyvatele domova duchodcu nesmeli mit sex? To jako kdyz prijdou o domov maji prijit i o nej? Naopak, zridila bych jim tam smajchl kabinety.

  1. na komentář reaguje gerda — #3
  superkarma: 1 30.07.2015, 00:52:40
 7. avatar
  [1] risina [*]

  Chybí mi tu anketa Sml58.

  superkarma: 3 29.07.2015, 20:29:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme