Vztahy

Jakou pubertu měla redakce?


Zeptala jsem se pár lidí v redakci, jak prožívali svou pubertu.

Moc jich neodpovědělo.

Šéf Křižák se vymluvil na moc práce, že jindy by určitě přispěl, ale zrovna dneska ne a ne... A to ještě neviděl ten vtip.

redaktor Richard odpověděl velmi stručně: jezdil jsem bouřit jinam. Literárně k tomu.

Kačka grafička se poodhalila o něco víc: Fakt to chceš slyšet, jo? No dobře, no... V pubertě jsem byla hezky řečeno na zabití :). Stříhala si vlasy do prapodivných tvarů, barvila je, trhala oblečení, batikovala ho, malovala... začala jsem se tahat s partou a učila se mluvit sprostě... utekla jsem z domu do Španělska, pak jsem bydlela pár dní na Hlaváku v Praze a hrozně jsem trápila naše. Hlavne mámu.:)) Takže ve zkratce...


redaktorka Ivana se rozepsala hodně:  Pročtená puberta
Puberta bývá obvykle označována za období bouřlivé revolty vůči autoritám a hledání vlastního já. Ta moje byla ovšem zásadně poznamenána jednou skutečností - když mi bylo dvanáct, tedy v plném rozpuku hádek a třískání dveřmi, útěků ke koním, chození za školu (protože zrovna přivezli novou kobylu a já ji prostě musela vidět :)) došlo k události pro mě osobně v tu chvíli krajně nešťastné - k Sametové revoluci. A tak se naše rodina, poněkud nestandardně, ale o to úspěšněji se ukrývající před úskalími komunistického režimu v Rusku, rozhodla vrátit do Čech. Samozřejmě, aniž by se mě kdokoliv zeptal na názor! :) Přišla jsem o všechno - o kamarády (dopisování si v tomhle věku moc dlouho nevydrží), o koně (ve městě, kam jsme se přestěhovali, žádní nebyli) a hlavně o Rusko, které jsem milovala. A tahle láska mě v časně porevolučních letech stála hodně rvaček, rozbitých nosů a modřin (na obou stranách, prát jsem se uměla).
V kombinaci s pubertou to přineslo jednoznačný výsledek - prakticky naprosto jsem se uzavřela do světa knížek. Veškerý volný čas jsem trávila čtením. Nijak zvlášť jsem se nehádala, neutíkala (i když útěk zpátky do Ruska jsem plánovala, nikdy k němu nedošlo), nechodila pozdě domů... Nechodila jsem nikam. Četla jsem si a snila.
Ke konfliktům nedocházelo, protože rodiče mě povětšinou nechávali být - odpovídající výkon jsem ve škole podávala, a to stačilo. Občasnou drzost či odseknutí prostě přecházeli mlčením.
Takže taková vlastně byla má puberta - navenek, kromě vytrvalých rvaček se všemi, kterým vadilo, že jsem „rusák“ a že rozhodně nehodlám ani mlčet, ani couvnout, vcelku klidná - protože pročtená.

A já? No, já jsem měla takovou hooodně poklidnou, takže si to teď vynahrazuju :-).
Moje reprezentativní fotka na magazín:

 

 

 

 

 

 

 

 


Jaká byla Vaše puberta? Těšíme se na Vaše příspěvky na redakce@zena-in.cz a nejlepší příspěvek bohatě odměníme vitamíny!

   
22.11.2006 - Láska a vztahy - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] algidda [*]

  No opravdu, už je to šíleně dávno. A dneska jsem byla u zubaře, tak se mi ani nechce přemýšlet. Jsem ráda, že se můžu odreagovat.

  superkarma: 0 22.11.2006, 14:16:18
 2. avatar
  [6] marketa.brenikova [*]

  algidda: výmluva

  superkarma: 0 22.11.2006, 14:00:52
 3. avatar
  [5] vininka [*]

  algidda: To jde zapomenout?

  superkarma: 0 22.11.2006, 14:00:14
 4. avatar
  [4] algidda [*]

  Já si to už nepamatuju.

  superkarma: 0 22.11.2006, 13:51:14
 5. [3] mutka19 [*]

  já ,protože jsem chtěla být nejkrásnější jsem si ostříhala řasy,aby mi narostly ještě delší a byla tak za superhvězdu,pak jsem si kysličníkem odbarvovala vlasy ať mám blond no chtěla jsem být hvězda,co se týče povahy tak to jsem nestihala být vzpurná měla jsem přísné rodiče,jen jsem taky byla lítostivá a hned mě vše rozbrečelo.

  superkarma: 0 22.11.2006, 13:47:27
 6. [2] milsek [*]

  já měla typicky klasickou pubertu,všichni byli pitomci kteří mi nerozumí a navíc mi ještě se snaží radit,když já vše umím ,všemu rozumím a nikoho nepotřebuji.Naštěstí mi to nezůstalo.

  superkarma: 0 22.11.2006, 13:31:33
 7. avatar
  [1] vininka [*]

  Byla jsem klidná.Nebyla jsem konfliktní,spíš jsem si všechno snažila vybrečet. Brečela jsem prakticky pořád.Hlavně,když mě táta nepustil na diskotéku,tak jsem byla schopná probrečet noc...

  superkarma: 0 22.11.2006, 13:30:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme