Opět jsem sloučil čtyři vaše příspěvky, milé čtenářky. Poraďte čtenářce Mamině30 s mikrovlnkou pro rodiče, čtenářce Verče27 s pekárnou chleba, nebo čtenářce Jitulince s kávovarem...

Kávovar, to je evergreen dnešního vydání. V této novince jsem sloučil opět čtyři příspěvky a proto vás, milé čtenářky, poprosím, pokud budete v diskuzi radit, nadepište vždy radu nickem čtenářky, jíž je směřována...


Dobrý den všichni!
Do předmětu tohoto příspěvku jsem sice uvedla „Doma mi chybí“, ale spíše jak mne chybí-chybí mé mamince v kuchyni. Chybí ji mikrovlnná trouba. Před týdnem ji po 15 letech mikrovlnka definitivně odsloužila. Celých 15.let sloužila a zažila ještě moji tehdejší puberťáckou éru, ale bohužel už dosloužila. Proto jsem se s manželem rozhodla mým rodičům pořídit novou mikrovlnou troubu k Vánocům. Dostanou ji, ale od nás už samozřejmě dříve, protože mikrovlnka je pro mé rodiče nesdílnou součástí jejich každodenního života. Já sama mám zhruba asi rok novou kuchyn i se spotřebiči, takže já nic nepotřebuji... zatím... a doufám, že dlouho nebudu!! Ale chci svým rodičům pomoci a zároveň udělat jim radost. V životě mi sami tolikrát pomohli, tolikrát si odřekli, abych měla já, tak koupit rodičům novou mikrovlnou troubu... je jen malinkým činem oproti jejich činům. Doufám, že se jim nová mikrovlnka bude líbit a bude jim pomocníkem na dalších x...let?!!

S přáním hezkého zbytku dne přeje,
Mamina30


Přemýšlím o domácí pekárně. Představa vůně čerstvě upečeného chleba, která mě ráno vytáhne z postele, je pro mě moc lákavá. Domácí pekárna umí i vymíchat kynuté těsto, což se mi obvykle nedaří. A některé umějí i uvařit marmeládu, to by se hodilo - máme velikou zahradu a o ovoce není nouze. Co mě odrazuje je fakt, že se jedná o přístroj poměrně velký. Na lince nemáme moc místa a nevím, jestli bych nebyla líná pekárnu vždy vydolovat odněkud z přeplněné skříňky, podobně jako nerada doluji kuchyňského robota. Pořizovací cena taky není malá. A hotové směsi nejsou zadarmo. Takže to mám tři čárky ve sloupci pro a tři ve sloupci proti. Radou mi nepřispěly ani známé, protože všechny mají přístroj krátkou dobu, takže jsou ve fázi prvotního nadšení. Tuhle fázi jsme doma prodělali u jogurtovače a skončila v době, kdy jogurty zlevnily a sušené mléko tak podražilo, že se výroba domácích jogurtů přestala vyplácet. Takže prosím o zkušenosti těch, které mají přístroj doma už delší dobu. Koupit, či nekoupit? A když koupit, podle čeho vybírat?

Verča27


Zdravím všechny ženy-in!
Já bych si pořídila spoustu perfektních spotřebičů, kdyby uměly to, co auto na tomhle videu:

Například vysavač, který by se vlezl do šuplíku, supermoderní elektrická trouba, taky do šuplíku, sada nerezového nádobí, která by se vlezla do mojí prťavé linky, šicí stroj do kabelky, sušička prádla, která by stála na poličce v koupelně a podobné...
Zatím si o tom musím v mém miniaturním 2+1 jen nechat zdát, protože mám pocit, že za chvíli praskne.
Ovšem neodpustila jsem si zakoupení myčky nádobí, sice té menší velikosti, ale bez ní bych si už život nedovedla představit, i když není skládací.

Bonda


Co mi doma v mé kuchyni ještě chybí? Myčku tu jsem si přála, když jsme pořizovala novou kuchyň a je to pomocník číslo 1 Mixér jsem si nedávno koupila a též mi ulehčí spoustu práce. Robotický vysavač používám zřídka. Rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, no tak to jsou taky pomocníci. Fritovací hrnec jsem kdysi pořizovala v Německu. Ten se ale doma moc neohřál. I přesto, že byl s filtrem, tak mi stejně vadil zápach při fritování. Elektrický nůž, tak to byl hodně velký omyl a zbytečně vyhozené peníze.
Po čem už ale delší dobu pokukuji je kávovar. Dnes je široký výběr a já nemám potuchy, čeho se mám při výběru držet. Jsem milovnice kávy, ať už espressa, latté, cappuccina nebo ledové kávy frappé. A tak bych chtěla poprosit ž-in o radu a třeba i tip.
A protože i ten můj Ježíšek občas bývá připojen na ž-in ,tak bych mu chtěla dát touto cestou tip na letošní Vánoce.

Hezký den přeje,
Jitulinka

Pozn. red.: Texty neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne 17. října 2011: Co vám doma chybí?

Toužíte po nějakém spotřebiči, kusu nábytku či třeba kuchyňském vybavení? Šetříte na něj, ale vlastně si ani nejste jistá, že o něj stojíte? Svěřte se ostatním čtenářkám magazínu a nechte si poradit od lidí, kteří tento kousek již mají!

Své přání a důvody proč po tomto kousku toužíte, napište jako příspěvek k tématu dne 17. 10. 2011. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku (viz níže). Příspěvky posílejte nejpozději 17. 10. 2011 do 15.00 hodin. Čekám je v redakční e-mailové schránce. A jaký že dárek můžete za svůj příspěvek vyhrát? Luxusní termokonvici Tchibo.

A pokud po ničem netoužíte, přijďte alespoň ostatním čtenářkám poradit a předat jim své zkušenosti!

tchibo

konvice

Reklama