Domácnost

Jakou mikrovlnku, pekárnu na chleba a kávovar?

Opět jsem sloučil čtyři vaše příspěvky, milé čtenářky. Poraďte čtenářce Mamině30 s mikrovlnkou pro rodiče, čtenářce Verče27 s pekárnou chleba, nebo čtenářce Jitulince s kávovarem...

Kávovar, to je evergreen dnešního vydání. V této novince jsem sloučil opět čtyři příspěvky a proto vás, milé čtenářky, poprosím, pokud budete v diskuzi radit, nadepište vždy radu nickem čtenářky, jíž je směřována...


Dobrý den všichni!
Do předmětu tohoto příspěvku jsem sice uvedla „Doma mi chybí“, ale spíše jak mne chybí-chybí mé mamince v kuchyni. Chybí ji mikrovlnná trouba. Před týdnem ji po 15 letech mikrovlnka definitivně odsloužila. Celých 15.let sloužila a zažila ještě moji tehdejší puberťáckou éru, ale bohužel už dosloužila. Proto jsem se s manželem rozhodla mým rodičům pořídit novou mikrovlnou troubu k Vánocům. Dostanou ji, ale od nás už samozřejmě dříve, protože mikrovlnka je pro mé rodiče nesdílnou součástí jejich každodenního života. Já sama mám zhruba asi rok novou kuchyn i se spotřebiči, takže já nic nepotřebuji... zatím... a doufám, že dlouho nebudu!! Ale chci svým rodičům pomoci a zároveň udělat jim radost. V životě mi sami tolikrát pomohli, tolikrát si odřekli, abych měla já, tak koupit rodičům novou mikrovlnou troubu... je jen malinkým činem oproti jejich činům. Doufám, že se jim nová mikrovlnka bude líbit a bude jim pomocníkem na dalších x...let?!!

S přáním hezkého zbytku dne přeje,
Mamina30


Přemýšlím o domácí pekárně. Představa vůně čerstvě upečeného chleba, která mě ráno vytáhne z postele, je pro mě moc lákavá. Domácí pekárna umí i vymíchat kynuté těsto, což se mi obvykle nedaří. A některé umějí i uvařit marmeládu, to by se hodilo - máme velikou zahradu a o ovoce není nouze. Co mě odrazuje je fakt, že se jedná o přístroj poměrně velký. Na lince nemáme moc místa a nevím, jestli bych nebyla líná pekárnu vždy vydolovat odněkud z přeplněné skříňky, podobně jako nerada doluji kuchyňského robota. Pořizovací cena taky není malá. A hotové směsi nejsou zadarmo. Takže to mám tři čárky ve sloupci pro a tři ve sloupci proti. Radou mi nepřispěly ani známé, protože všechny mají přístroj krátkou dobu, takže jsou ve fázi prvotního nadšení. Tuhle fázi jsme doma prodělali u jogurtovače a skončila v době, kdy jogurty zlevnily a sušené mléko tak podražilo, že se výroba domácích jogurtů přestala vyplácet. Takže prosím o zkušenosti těch, které mají přístroj doma už delší dobu. Koupit, či nekoupit? A když koupit, podle čeho vybírat?

Verča27


Zdravím všechny ženy-in!
Já bych si pořídila spoustu perfektních spotřebičů, kdyby uměly to, co auto na tomhle videu:

Například vysavač, který by se vlezl do šuplíku, supermoderní elektrická trouba, taky do šuplíku, sada nerezového nádobí, která by se vlezla do mojí prťavé linky, šicí stroj do kabelky, sušička prádla, která by stála na poličce v koupelně a podobné...
Zatím si o tom musím v mém miniaturním 2+1 jen nechat zdát, protože mám pocit, že za chvíli praskne.
Ovšem neodpustila jsem si zakoupení myčky nádobí, sice té menší velikosti, ale bez ní bych si už život nedovedla představit, i když není skládací.

Bonda


Co mi doma v mé kuchyni ještě chybí? Myčku tu jsem si přála, když jsme pořizovala novou kuchyň a je to pomocník číslo 1 Mixér jsem si nedávno koupila a též mi ulehčí spoustu práce. Robotický vysavač používám zřídka. Rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, no tak to jsou taky pomocníci. Fritovací hrnec jsem kdysi pořizovala v Německu. Ten se ale doma moc neohřál. I přesto, že byl s filtrem, tak mi stejně vadil zápach při fritování. Elektrický nůž, tak to byl hodně velký omyl a zbytečně vyhozené peníze.
Po čem už ale delší dobu pokukuji je kávovar. Dnes je široký výběr a já nemám potuchy, čeho se mám při výběru držet. Jsem milovnice kávy, ať už espressa, latté, cappuccina nebo ledové kávy frappé. A tak bych chtěla poprosit ž-in o radu a třeba i tip.
A protože i ten můj Ježíšek občas bývá připojen na ž-in ,tak bych mu chtěla dát touto cestou tip na letošní Vánoce.

Hezký den přeje,
Jitulinka

Pozn. red.: Texty neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne 17. října 2011: Co vám doma chybí?

Toužíte po nějakém spotřebiči, kusu nábytku či třeba kuchyňském vybavení? Šetříte na něj, ale vlastně si ani nejste jistá, že o něj stojíte? Svěřte se ostatním čtenářkám magazínu a nechte si poradit od lidí, kteří tento kousek již mají!

Své přání a důvody proč po tomto kousku toužíte, napište jako příspěvek k tématu dne 17. 10. 2011. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku (viz níže). Příspěvky posílejte nejpozději 17. 10. 2011 do 15.00 hodin. Čekám je v redakční e-mailové schránce. A jaký že dárek můžete za svůj příspěvek vyhrát? Luxusní termokonvici Tchibo.

A pokud po ničem netoužíte, přijďte alespoň ostatním čtenářkám poradit a předat jim své zkušenosti!

tchibo

konvice

   
17.10.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [12] karolina78 [*]

  Mám kávovar Ascaso Dream Love Vinyl. Je senzační, překvapí vás i ten rádoby retro design s moderními funkcemi. Já jsem z něj unešená.

  superkarma: 0 08.07.2014, 12:42:23
 2. [11] Martulka0408 [*]

  to Verča: 

  Ahoj Veru, já si taky přeju domácí pekárnu. Mrkni na pekárny: Eta Delicca a Eta Duplica Vital. Hodně ženských si je chválí:)

  superkarma: 0 19.10.2011, 14:54:13
 3. avatar
  [10] cherinka [*]

  Mikrovlnku mám a je to můj 2. nejstarší elektrospotřebič, který ještě slouží - mám ji 17 let, byla tehdy nekřesťansky drahá, (Whirlpool)ale nedám na ni za ty roky dopustit. Má i gril a funkci Crisp. Užiji ji hodně, protože mám doma vegetariána, tak třeba francouzské brambory nám peču v normální troubě, jemu zároveň v mikrovlnce. A takových jídel je mnohem víc. (Starší je už jen ruční šlehač ETA Sml52- ten jsem si pořídila hned po svatbě, tj. mám ho víc jak 27 let)

  superkarma: 0 17.10.2011, 21:22:58
 4. avatar
  [9] enka1 [*]

  Verča27 — #8 Už jsem dlouho spokojená s touto:

  http://www.nakupka.cz/vyrobek/domaci-pekarna-gallet-map-207-pro-chleba/

  ale dají se sehnat i levnější

  superkarma: 0 17.10.2011, 17:55:32
 5. [8] Verča27 [*]

  Moc děkuji za rady. Je nás pět, takže se asi po nějaké nějaké dvouhákové podívám.

  1. na komentář reaguje enka1 — #9
  superkarma: 0 17.10.2011, 15:34:29
 6. avatar
  [7] maje [*]

  enka1 — #6 jj. jsou jedny stránky, kde člověk najde úžasné recepty. a fakt vyzkoušené. tam jsem začínala propadat kouzlu domácího pečiva. a pečivo s omládkem,... vydrží max. do druhého dne. a to ho ještě bráním vlastním tělemSml30Sml30

  pak jsou ještě jedny stránky. jsou fajn, a nepřeberné množství receptů podle surovin, diety, ohodnocení,... pro nejen začínající pekařky úžasný pomocníci

  superkarma: 0 17.10.2011, 15:15:18
 7. avatar
  [6] enka1 [*]

  maje — #3 Sml22Na to jsem zapomněla, kupované směsi vůbec neberu->nekřesťansky drahé. Úplně si vystačím s recepty v návodu k troubě a na netu se jich dá najít,vyjdou kolikrát i levněji než kupovaný chléb.

  1. na komentář reaguje maje — #7
  superkarma: 0 17.10.2011, 15:09:02
 8. [5] Avima [*]

  Mikrovlnku jsem si přála k letošním sedmdesátinám. Sestry mi řekly, ať si ji vyberu, že mi ji koupí. Vybírala jsem důkladně, mám ji dle svých představ, je rohová, sice ji v rohu nemám ale protože je úzká a vysoká, není široká, krásně se vejde do vybraného prostoru je to WhirlpoolSml67  

  superkarma: 0 17.10.2011, 15:04:51
 9. avatar
  [4] enka1 [*]

  Verča 27 -pečka je možná trochu velká, ale není těžká. Dokážu si ji představit na přišroubované poličce(neskáče jako pračka) i někde v koutku na zemi...... a pořizovací cena se mi taky nezdá vysokáSml80

  superkarma: 0 17.10.2011, 15:04:32
 10. avatar
  [3] maje [*]

  verčo. je důležité, kolik vás je v rodině. podle toho 1hákovou nebo 2hákovou. taky je důležité, kolik chcete dát do pořizovací ceny. navíc čerstvý chleba je fajn, ale chce to sakra vyzkoušený recept. směsi jsou dobré (některé), ale lepší je kombinovat mouky, občas přidat cibulku, uzené, nebo sušený česnek, bylinku,... kynuté těsto lepší než z pekárny neuděláš. džem umí snad každá pekárna, ale radši dělám džem klasicky. je to podstatně rychlejší a navíc, můžu najednou udělat velkou dávku. ale také je dobrá pekárna na zapékaná jídla.

  kdybych si dneska vybírala, koupila bych si 2hákovou, s jednou velkou vaničkou a jednou půlenou - dvouvaničkou. tam je možné dělat v jedné např. těsto na pečivo a ve druhé těsto na sladké pečení.

  1. na komentář reaguje enka1 — #6
  superkarma: 0 17.10.2011, 14:57:14
 11. avatar
  [2] kobližka [*]

  Jindriska8 — #1 Taky mám mikrovlnku jen na ohřev jídla a používá se denně xkrát,až se divím,že mi tolik let slouží.

  superkarma: 0 17.10.2011, 14:55:08
 12. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  Bez mikrovlnky a vysavače,bych se taky neobešla.Mikrovlnku máme obyčejnou a používá se pouze na ohřev jídla.Vysávání je můj koníček a tak měním vysavače každé dva roky,dýl nevydrí.Sml22

  1. na komentář reaguje kobližka — #2
  superkarma: 0 17.10.2011, 14:47:21

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme