proběhla výměna bytu u čtenářky s nickem Krupova. Jestlipak také došlo k takovým komickým situacím jako ve zmíněném filmu? To už se dočtete z tomto příspěvku

Přeji krásný den, měnila jsem bydlení před zhruba 5 lety. Proběhla u nás výměna jako ve filmu Kulový blesk. Naše rodina se rozrostla a byt 1+1 už byl pro nás malý. Hledali jsme v okolí větší a po pár měsících i našli. Náš starý byt jsme prodávali přes realitku a přes tu stejnou realitku našli i ten budoucí. Bydlel v něm starší manželský pár, pro kterého zas ten byt byl příliš velký a taky se chtěli přestěhovat, aby byli blíž ke svým vnoučatům.

Naše stěhování bylo dost náročné. Na nás tlačil nový majitel bytu, ať se vystěhujem, že se chce nastěhovat a my jsme zase čekali, až se odstěhují ti důchodci. Když nastal den D, tak jsme pytlovali od rána a neustále volali do realitky, kdy přijedou stěhováci. Stěhování nám měla totiž realitka zprostředkovat zdarma. Nakonec až kolem šesté večer přijela malá dodávka a z ní vystoupil strhaný stařík ( měl tak 50 kg) a jeho 15 letý vnuk jako výpomoc. Manžel šel do kolen. Začalo se šeřit a pomalu byl čas dát malou spát do postýlky. Takže to dopadlo tak, že pytle s oblečením, nádobím, knížkama.... vozil manžel naším autem a nábytek ti „stěhováci“. Protože stěhovali i ty důchodce do paneláku v sedmém patře, dojeli pozdě a dost unavení. Takže jsme pak na druhý den počítali škody na nábytku i na naší posteli. Něco mělo naštíplou dýku, něco uražený roh a postel měla v polstrování parádní skobu. Malou jsme uložili snad až kolem osmé. Postýlka byla taky to jediné, co jsme ten den složili a dali na místo.

Náš nový byt 4+1 byl v původním stavu a bylo třeba vyměnit elektřínu, seškrabat tapety a nahodit omítky. Když jsme to konečně alespoň trochu opravili, tak zas bylo třeba vybourat jádro a vybudovat celou koupelnu a následně i kuchyň. Mezitím se u nás zastavil i podlahář a položil nám super lino do kuchyně a vyrovnal podlahy. Všechny vychytávky a opravy jsme dělali za pochodu a s malým mimčem. Obývaný byl vždy jen jeden pokoj, další byl spíš sklad a ve třetím se pracovalo. Když práce skončila, nastal velký úklid a stěhování obyvatelného pokoje :-) a začalo se od začátku v dalším pokoji. Krize nastala, až se bourala koupelna. Bydlet v prachu, mezi ytongy a nemoct se pořádně umít a jít na záchod je krize. Naštěstí to trvalo jen pár dní. Natálka z toho naštěstí neměla tolik rozumu a když to šlo, trávily jsme čas venku.

Dneska máme byt pěkně opravený a občas je třeba jen vyměnit žárovku. Ale co nás ještě čeká je vybudovat dětský pokoj pro dvě děti. Zatím je spíše jen Natálky, Tomíkovi se stačí prďolit po koberci. Hraček mu ale taky přibývá a nemá je kam pomalu dát. Stěhování do většího už ale neplánujem :-) Jedině snad do domečku, ale to snad možná na stará kolena.

Mějte se krásně a ať se vám bydlí dle vašich představ.

Krupová

Milá Krupová, musela to být fuška, ale zvládli jste to bez újmy na zdraví, takže už si můžete užívat bytu podle svých představ. Držím vám palce při pudování dětského pokoje.

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in?

  • Měnila jste byt někdy i vy? Proč, z jakého důvodu?Byl vám původní byt malý, nebo moc velký? Změnila jste bydliště kvůli práci?
  • Jakým způsobem jste se k výměně dostala? Přes inzerát, známé, nebo náhodou?
  • Jak dlouho trvalo, než jste našla ten, ve kterém jste chtěla zakotvit?
  • Musela jste slevit ze svých nároků? Co všechno jste musela předělat, aby byl podle vašich představ?
  • Njade se „pamětnice“ na doby, kdy se měnilo celkem běžně? Zavzpomínejte.
  • Byla jste sama někdy účastnicí výměny? Máte nějaké zážitky? Podělte se s námi o ně.

Téma je dost široké, aby se k němu mohla vyjádřit každá z vás. Na vaše příspěvky, názory, příhody a zkušenosti se dnes moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama