Úplatky, vydírání-to je dobré téma k zamyšlení.

Já, člověk spravedlivý, neúplatný a přece jsem se zvrhla ... Je to už několik let. Kluci byli ještě malí, za to pěkní divoši. Samozřejmě, že aktérem byl opět Tomášek. Nevím, jak je to možné, ale kluk vyndal klíč z ložnice a on pasoval do dětského pokoje. A to byla zrada. Sotva tříletý a podařilo se mu zamknout se v pokojíku. Napřed to bral jako hru, ale po chvíli začal panikařit...bodejť by ne, když ho Péťa, starší syn, strašil různými zvuky a boucháním do dveří. Jednoho jsem okřikla, druhého uklidňovala .Pak začala instruktáž, jak otočit klíčem.

Co šlo předtím ráz naráz, byl najednou velký problém. Tomáš vzlykal, ale najednou zpozorněl. Já se totiž uchýlila ke změně taktiky...,,Tomášku, ty jsi přece šikula ty to zvládneš a dostaneš to velikánské auto, jak bliká, troubí a jezdí samo." Slyšela jsem, jak funí a usilovně se snaží. " A jestli se ti to povedede, bude ještě jiné překvapení." Malej nejenže se snažil,ale i přemýšlel nahlas:,,Tak ano, auto a ještě garáž, ano, maminko?" Vydíral mne, mrňous jeden.,,Ale to víš, že i garáž, jen už pořádně zaber a otoč tím klíčem".

Cvak, cvak a bylo otevřeno. Kluk s rozzářenýma očima vyběhl z pokoje. Nevím, jestli měl větší radost, jak odemkl,nebo z toho, co si vydobyl, ale s úplatkem jsem přišla já. Prostě jsme se sebrali, jeli do hraček a bylo auto i garáž. Jen jsem potom rychle schovala všechny klíče od pokojů. Co kdyby to chtěl náhodou zopakovat???

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Evi, tak to by se fakt prodražilo. Ale blahopřeji k šikovnému synkovi. Simona

A co vy, milé čtenářky, už máte inspiraci k dnešnímu tématu? Úplatek nemusí být vždy trestným činem, někdy se tak dá říct i kytičce, kterou přinese zlobivý manžel své ženě na usmířenou, nebo nedělní husičce upečené místo omluvenky za (samozřejmě bezvýznamné) zaškobrtnutí paní domu. Odměňujete dobré známky svých dětí penězi? I tomu někdo říká úplatek.

Úplatek je vlastně velká část diplomacie - já udělám něco pro tebe, ty zase pro mě. Přemýšlejte.

Moc se těším na vaše nápady, které bývají velice podnětné. Adresa je:

redakce@zena-in.cz

Reklama