Čtenářka Věrulinka nám poslal svůj názor na zimu. Čím je starší, tím více ji nemá ráda. Ale když byla malá jezdila v zimě na bruslích „polonahá“

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Fuj, zima, mě vadí a čím jsem starší, tím více. Miluji teplíčko, ať už domácí u krbových kamen, nebo letní, kdy můžu vyběhnout ven, bez množství oblečení, nesnáším oblékání.

Ovšem bývaly doby, když byly děti malý, zimu jsem milovala. Bydlela jsem na Novodvorské, kde byl kousek od sídliště malý lesík, pěkný kopec na sáňkování, kde jsem si s nimi užívala paní zimy, plnými doušky.

Domů děti přišly jako sněhuláci, ale nejen oni, i já jsem se ráda s nimi válela v čerstvě napadaném sněhu.  Vrátila jsem s nimi do dětských let, kdy bývaly daleko větší mrazy, než jsou poslední dobou.Dá se říci, že mimo loňského množství napadaného sněhu, vlastně zima není a letos, to platí dvojnásob.

Když si vzpomenu na moje dětství, na rybník na Kladně-Rozdělov, kde byl úžasný rybník, denně jsem bruslila, v mini sukni a zima mi nebyla. Žádný punčocháče- silonky jsme s kamarádkami neznaly, jedině klasický punčocháče, který jsem zásadně odmítala.Měly jsme jenom punčochy na podvazkový pas.Stehna rudý, ale bylo nám holkám krásný teplo.

Léta přibývají a já jsem odpůrkyně paní zimy, pokud nemusím ven nejdu.Raději sedím u počítače a nechám si bolavá záda nahřívat krbovými kamny a něco teplého do hrnku musím mít po ruce.

V mládí, když někdo z mých předků odsuzoval zimu, nemohla jsem pochopit proč.Ano, jak vždy řekli, dnes jim dávám za pravdu.Počkej holka, jednou si na nás vzpomeneš, no, ano, už vzpomínám a vím proč to všichni říkávali.

Ale vám mladým přeji krásný užití zimních radovánek a hodně sněhu.

Zdraví Věrulinka a případné výhry se vzdávám, ač je cena krásná, ale víte již téměř všichni, že pletu, tudíž si upletu, co potřebuji.
Text nebyl redakčně upraven


Díky Věrulinko. U mě je to naopak, tedy zatím. Čím jsem starší, tím mi zima vadí méně. Dokonce běhání mne nejvíc začíná bavit vždy, když napadne sníh a je zima. Neznám moc krásnějších věcí, než běžet večer zasněženou krajinou a slyšet pod nohama křupat čerstvě napadaný sníh. Už aby to bylo…

Dnešním tématem dne je:

  • Máte ráda zimu?
  • Máte ráda zimní sporty?
  • Jezdíte, běháte, skáčete na lyžích?
  • Umíte postavit iglú?
  • Máte nějakou veselou historku spojenou se zimou?

Své příběhy, úvahy, reportáže, pozvánky, videa i fotografie k tomuto tématu posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jako odměnu za příspěvek pošlu jedné z vás krásnou, teplou šálu a čepičku, kterou pro vás na sebe oblékla naše Klárka!

sala

Reklama