Domácnost

Jako klícka..

Můžeme se od zvířat nakazit množstvím nebezpečných nemocí?
Jak často desinfikovat některá místa v bytě? Na co všechno desinfekce učinkuje?

Na hygienu a dezinfekci existuje mnoho názorů a vede se množství polemik. S hygienou, nákazami a desinfekcí je spojeno také mnoho mýtů, které nás mohou uvádět v omyl.
Zde jsou odpovědi na nejčastější dotazy týkající se hygieny a dezinfekce v domácnosti, které by vás mohly zajímat.

Od zvířátek se můžeme nakazit množstvím nebezpečných nemocí.
Občas se může stát, že si váš mazlíček domů přinese nějakou nemoc. V tomto případě je potřeba neztrácet hlavu, vyhledat veterinárního lékaře, prokonzultovat s ním možnost přenosu na člověka a především dbát na hygienu prostor, kde se zvíře vyskytuje. Dezinfekce ke zvířátkům nepatří. Některá zvířátka mohou trpět alergickými reakcemi na dezinfekční prostředky. Je proto velmi důležité myslet při výběru dezinfekčního prostředku na jeho zdravotní nezávadnost. V dnešní době jsou již na trhu prostředky, které vás důkladně zbaví všech nečistot, vydezinfikují a žádným způsobem nepoškodí zdraví vás ani vašich mazlíčků.

Na co všechno můžeme dezinfekci použít?

Dezinfekci můžeme použít na všechna místa, která chceme mít hygienicky čistá. Na plísně a také na bělení oděvů a zašlých povrchů. Některé přípravky navíc můžeme bez obav použít i na čištění a dezinfekci suchých záchodů nebo klecí či omyvatelných pelíšků domácích mazlíčků.
Účinkuje dezinfekce i na plísně a houby? Ano, většina prostředků s obsahem chloru vás dokáže zbavit problémů s plísněmi na dlaždičkách koupelen, ale i na dalších místech, která jsou pro vznik plísní náchylná jako například vlhká prostředí chat a chalup. Důležité je správné a pravidelné používání, ale také odstranění stavební závady.

Jak často se má dezinfikovat?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Obecně platí, že místa „nejvíce ohrožená bakteriemi“ jako například toaleta, výlevka, místo okolo odpadkového koše, vstupní hala apod. by se měla dezinfikovat častěji.
Náš tip: Vhodným způsobem ochrany vaší domácnosti je prostředek Domestos. Účinně zbaví vaši domácnost nejen všech nečistot ale i všech bakterií. Jeho čistící schopnosti odstraňují všechny povrchové nečistoty a skvrny a dezinfekční síla účinně bojuje proti všem nežádoucím mikroorganismům, houbám a plísním.

Domov představuje pro většinu lidí místo, kam se rádi vrací, kde se setkávají se svými blízkými, kde je jim hezky a příjemně. A hlavně - kde tráví většinu  času. Domov je symbolem rodiny a proto byl právě dnešní den - 15. květen vyhlášen Mezinárodním dnem rodiny. Slaví se již od roku 1994.

Na své blízké však nemyslíme určitě jen tento den! (-:

   
15.05.2003 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [16] Jindra Novák [*]

  Dik za typ, hned jsem se kouknul na ty stranky a opravdu mam tvrdou vodu :(

  superkarma: 0 04.07.2008, 12:20:37
 2. [15] kary [*]

  POuzivej domestos a asi mas tvrdou vodu, podivej se na www.zadnyvodnikamen.cz

  superkarma: 0 27.06.2008, 14:54:50
 3. [14] Jindra Novák [*]

  Curbes v toalete(asi z trubek), jak na to?

  superkarma: 0 05.06.2008, 17:41:54
 4. avatar
  [13] Ťapina [*]

  Krize: A BSA je jako co? Jestli myslíš BSE, tak tam je mnohem pravděpodobnější spontánní vznik, než to, co se teď obecně tvrdí.

  superkarma: 0 29.11.2003, 19:12:43
 5. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Krize: To nejsou zrovna nemoci, se kterými se setkáš na každém kroku, že? Kromě toho AIDS ani SARS nejsou podle všeho klasicky přenosné nemoci. Jsou to nemoci, které nějak zmutovaly, čímž se dostaly do jiného organismu, ale už je nepřeneseš zpátky.
  Bohužel ani humánní lékaři neví, které nemoci jsou od koho přenosné (jestli se to neučí? - nevím..), takže ukázkový případ z reálu je, že doktor mamince s vážnou tváří oznámil, že její potomek chytl roupy asi od psa. No tak to asi ne.

  superkarma: 0 15.05.2003, 10:50:24
 6. avatar
  [5] Ťapina [*]

  To je zase pěkná reklama, jenom jsem nějak nepochopila, co mají společného domácí mazlíčci a dezinfekce toalety - naši mazlíčci s námi na společnou toaletu nechodí
  Ale vážně - všimla jsem si, že hodně lidí má tendenci dávat do souvislosti nemoci a zvířata, ale těch nemocí, které skutečně může dostat člověk od zvířete není moc. Existuje něco jako mezidruhová bariéra, která sice nefunguje vždy, ale většinou ano. Docela slušně se mi vyvalily oči třeba když jsem zaslechla jednu paní v tramvaji, jak říká: "Já jsem dala malou očkovat proti té hepatitidě, ono to sice stojí dva a půl tisíce, ale když máme doma tohno psa.." Nepochybuji o prospěšnosti očkování proti hepatitidě, ovšem tou se může zrovna dítě nakazit výhradně v lidském kolektivu. Jestli se paní bojí nemocí ze psů, tak by se měla radši pořádně podívat, jestli nemá prošlé očkování ten pes - existuje totiž leptospiróza, což je taky druh hepatitidy, a ten je přenosný ze zvířat na lidi, očkují se ovšem psi a je to součást kombinované psí vakcíny. Překvapuje mě, že má někdo doma zvíře a ani si nepřečte, co od něho může dostat a co ne.

  superkarma: 0 15.05.2003, 09:39:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme