a výpěstky jsem tajně krmila králíky...přiznává se naše čtenářka s nickem hannah58. Nesnášela vařenou zeleninu a tak se jí pokoutn zbavovala. Dnes už je to jinak

Milé ženy in! Jsem zralá dospělačka, možná byste tiply, že i počínající stařenečka a tedy už vím, co se patří. Do skleníku sázím afrikány, aby se mu mšice vyhnuly obloukem a nezahubily papriky, sbírám slimáky ze záhonků a jejich následnou likvidaci s důvěrou svěřuji manželovi. Sousedovic kočku uplácím špekáčky a ona, posilněna, naši zahradu zbavuje myšek a hrabošů. Je to kočka nelenošivka snaživá, takže „hurá“. Krtkovi ponechávám svobodu, protože je chráněný a navíc mi příliš připomíná Krtečka od pana Milera.

Nebylo tomu tak vždycky. Jako dítě jsem byla největším škůdcem zeleninové zahrádky já. Taky nejvýkonnějším. Kam se na mé záškodnické akce hrabali myši, krtci a slimáci. Sabotáže měly svůj důvod: trpěla jsem hrůzou z vařené zeleniny v polívce, odmítala dušenou mrkev, prskala nad květákovým mozečkem. Chroupala jsem zeleninku výhradně syrovou. Snažila jsem se výnosy záhonů minimalizovat tak, aby zbylo pokud možno jen na chroupání.

Zeleninou jsem krmila králíky. Ti mě zato milovali. Dupali nejen, když viděli, jak se k nim ilegálně plížím, ale patrně mně poznali i po hlase. Však jsem je patřičně oslovovala. Králičí dámy bývaly „lejdy“ a „madam“. Pojmenování mělo příchuť západu a tudíž zakázaného, taky populárního, neboť Karel Gott v té době pěl svoji fungl novou Lady Carneval. Králičí muži pro mě byli výhradně „pány“. Přišlo mi to nóbl. Cpala jsem je zeleninou, a když se mi zdálo, že nebaští rychle, zasyčela jsem „ssssežer to, potvoro“. Důlek po mrkvi a kedlubně jsem šupito presto zahrabala, natě letěly přes plot k sousedovi, kde by je nikdo nehledal ani nenašel, neboť jeho zahrada působila dojmem pralesa. K mé velké radosti mi dospělí nevědomky pořídili do králíkárny posilu v podobě Monči a Pepči. Tedy dvou morčat.

I přes tuto pomoc, milé dámy, na zahrádce zeleniny ještě spoustu zbylo, protože moje selekce, máloplatné, byla nedostačující. A to jsem se činila nejen já, ale destruktivní byla i ostatní mláďata našeho domova. Štěně rozpustile metalo zatáčky v mrkvi a cibuli. Slečna kočka, když přišel čas kočičích námluv a zatoužila stát se paní, rozválela celé záhonky.

Už nejsem mládě a tak si zahrádka oddechla, protože neškodím. Jsem dospělačka a všechno je jinak. Dokonce opačně. Dokonce tak, že jsem dopadla jako farmáři u Chlumce. Už si nezachroupu, protože mám potvrzenou alergii na syrovou zeleninu. Vzala jsem na milost smažený květák a cibulku, zapečenou v pizze. Jen nad dušenou mrkví pořád frkám to svoje blééé.

Vaše hannah58

Milá hannah58. Jó časy a chutě se mění.

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in? ještě bych uvítala alespoň jeden příspěvek na dnešní téma. Můžete psát na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama