Bulvár

Jako Adam a Eva

 

Svoboda a přirozenost - to jsou nejčastější slova, která nudisté používají, když vysvětlují svůj životní styl „textilákům“ (ano, takhle roztomile naháči říkají podivínům, kteří se koupou v plavkách). A něco na tom asi bude, jak zjistil každý, kdo někdy zkusil plavat jen tak a ochutnal příjemný pocit volnosti a dokonalého splynutí s vodním živlem. Je celkem snadné vklouznout do teplého, jen hvězdami osvětleného moře někde v opuštěné zátoce. Postávat bez jediné nitky ve frontě na buřta nebo hrát s jinými holými zadky volejbal, to už je ovšem trochu jiná písnička.

 

Hříšná nahota

Jak můžeme vidět v každém muzeu, starověké národy neměly s neoblečeným lidským tělem vůbec žádný problém. Dokonalou muskulaturu řeckých atletů přikrývala jen vrstvička oleje, bohatí Římané obého pohlaví se zas bez rozpaků scházeli a bavili v lázních. Až křesťanství začalo dávat rovnítko mezi nahotu a sexualitu. A sex = špatnost a hřích.

„Jestli si někdo myslí, že nám jde o nějaké erotické dusno, je na těžkém omylu,“ zlobí se Luboš, mladý muž, který, jak tvrdí, neměl na sobě plavky už osm let. „Jasně, že se rád podívám na krásnou holku. Nahota je pro mě ale tak samozřejmá, že to se mnou nic nedělá. Jo, to když po nudapláži přejde dívka v těsných minišatech, otočí se za ní každý.“

Na místech, vyhrazených pro nudisty, navíc většinou existuje určitá forma přirozené společenské regulace. Vždycky se najde někdo, kdo odkáže očumující drzouny (nebo dokonce drzouny s foťákem) do příslušných mezí.

 

Lidské tělo je krásné... ale co když ne?

Dnešní plavky víc ukazují než skrývají. Přesto je mezi „s“ a „bez“ velký rozdíl: Ten malý kousek barevné látky dokáže zvednout visící prsa a schovat jizvu po slepáku, ale taky upoutat pozornost (a odvrátit ji od špeků v pase). Oblečení staví hráz mezi naše nedokonalosti a okolní svět – a bez téhle hráze (byť by ji tvořily jen tři tkaničky a čtvereční decimetr textilu) se cítíme strašně zranitelní.

Vzrůstající obliba nudistických pláží však svědčí o tom, že tyto pocity rychle pominou, pokud jsou nazí všichni okolo. Skutečně tu nejde o předvádění těla – v oázách naháčů můžeme vidět spoustu návštěvníků střední i starší generace, kteří si užívají vody a sluníčka zcela bez zábran. Do čokoládova opálení štamgasti nenuceně hrají na dece karty, starší dámy s nohama decentně poskládanýma pod sebe čtou tlusté romány, rodiny s dětmi řádí v mělké vodě. Názorně tu okolo sebe vidíme, že skutečně nikdo není dokonalý, což může být – po překonání počátečního šoku z té spousty chlupů a faldů – docela osvobozující zjištění.

 

Proč vyrazit na nudu?
Je tu vždycky víc místa než na obyčejném koupališti. Panují tu přátelské vztahy; jako každá menšina, i nudisté a naturisté drží pospolu a často se navzájem znají aspoň od vidění. Je tedy velmi nepravděpodobné, že vás někdo okrade, zatímco budete ve vodě. Opálíte se po celém těle, bez proužků a bílých míst. Nehrozí vám zánět vaječníků nebo močových cest, které mají často na svědomí studené vlhké plavky.

 

A jaké má nuda nevýhody?
Smiřte se s tím, že někteří kamarádi tam s vámi prostě nikdy nepůjdou. Pravděpodobně přijdete o část iluzí ohledně tělesné schránky svých známých (a bohužel i naopak). Pokud nebudete hodně rozumná nebo hodně pečlivě namazaná, hrozí vám nebezpečí, že se spálíte na citlivých místech, která běžně nepřicházejí do kontaktu se sluncem. A nebudete moct předvést svoje krásné nové plavky!

A co vy, milé ženy-in, jaký je váš vztah k nahotě?

 

Která je vaše oblíbená nudapláž?

Nebo byste veřejně nikdy do naha nešla?

Pokud ne, je to kvůli morálce, nebo kvůli faldům?

Zažila jste na nudapláži obtěžování nějakého „obšourníka“?

Jak vnímáte jiné nahé lidi? Připadají vám trapní nebo oškliví?

A co nazí chlapi, jsou vám k smíchu?

Napište nám na redakce@zena-in.cz o svých zkušenostech z nudapláží i o důvodech, proč na ně nechodíte - jedna z vás získá dárek.

 

 

   
26.06.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [90] Ch.Z. Kochanská [*]

  Kassy: nevím, naposled jsem tam vlezla do vody cca před 15 lety, teď to není nic moc, i když letos ještě zákaz koupání nevyhlásili. Dokonce jsem tam před 14 dny viděla plavat užovku, velkou a byla živá

  superkarma: 0 26.06.2007, 15:41:34
 2. avatar
  [88] Irad [*]

  Proti nudiplážím nic nemám, ač jsem na žádné nebyla a ani bych nešlo. Jsem strašně stydlivá. A také vím, že bych se chovala "proti normám" - tedy všechny očumovala Přijde mi to totiž takové nepřirozené, že někdo ty plavky nemá. Představuji si jak chlap hraje plážový volejbal a směšně mu to tam bimbá

  Každého jeho věc. Je fajn, že tu ta možnost je. Každopádně to není nic pro mě.

  superkarma: 0 26.06.2007, 15:34:54
 3. avatar
  [87] marcellina* [*]

  Kassy: Amálie: letos se tady cca do 10. tyho dalo v priglu koupat, ale uz jsem tam sinice, sice hygiena tvrdi neco jinyho, ale ja uz je tam videla, takze bych tam nevlezla

  superkarma: 0 26.06.2007, 15:16:12
 4. avatar
  [86] Amálie [*]

  Kassy: Neni, v Brně na přehradě se před 4 lety dalo koupat tak do půlky června, teď už prý vůbec ne.

  superkarma: 0 26.06.2007, 14:31:15
 5. avatar
  [85] Kassy [*]

  Ch.Z. Kochanská: No jo, tam jsem se koupala naposledy asi před čtyřmi lety a vylezla jsem celá umaštěná od oleje a dva metry ode mě plavala leklá ryba. Je teda fakt, že jsme nebyli na pláži, ale až dál mezi skalama. Já jsem odmítala jít do plavek a mého tehdejšího přítele bych na oficiální nudapláž nedostala. Tak jsme museli hledat soukromí. Je to na pláži lepší?

  superkarma: 0 26.06.2007, 14:18:49
 6. avatar
  [84] Ch.Z. Kochanská [*]

  Kassy: znám tu jen ten prigl...

  superkarma: 0 26.06.2007, 14:08:50
 7. avatar
  [82] Kassy [*]

  * Lhota u Staré Boleslavi, ale už jsem tam pěkně dlouho nebyla. Jezdila jsem tam jako dítě s rodiči a vždycky jsme se se sestrou vyřádili stavbou pískového hradu.
  * Veřejně? Na pláži nebo v sauně ano, nesnáším mokré plavky a bílé prožky a kde to jde, sundavám aspoň vršek. Po městě bych tak samozřejmě nechodila. Kdysi jsem byla s našima v nudakempu a chodit celý den nahá, hrát tak tenis a minigolf a tak mi úplně příjemné nebylo ani jako dítěti.
  * Faldy neřeším. Hubená nejsem, ale úplně nejhůř na tom taky nejsem. Vlastně jsem normálně dost stydlivá, nenosím ani minisukně, ale na pláži to ze mě spadne.
  * Ne, na nudapláži mě nikdy nikdo neobtěžoval. To spíš v MHD a v zimě v krytém bazéně.
  * Proč? Jsem na nahotu zvyklá odmalinka, rodiče se před námi neschovávali. Pokud nejde o intimní sblížení, je mi putna, jaké má kdo tělo. Trapnější mi připadají holky, kterým lezou špeky z bokovek než ty, které je přirozeně nesou po nudapláži.
  * Úplně nazí ne. Ten můj se mi moc líbí. Rozesměje mě jen, když na sobě nemá nic než ponožky.

  PS: Nemáte někdo tip na dobrou nudapláž poblíž Brna? Kromě přehrady, tam už odmítám smočit palec, ať už v plavkách nebo bez.

  superkarma: 0 26.06.2007, 13:59:20
 8. avatar
  [81] Ch.Z. Kochanská [*]

  Nahá se koupu a usychám ráda, ale jen ve skrytých zátokách moře, přístupných pouze ze člunu. Jinak se pořád převlíkám do suchých plavek - není to problém, naše karavany stojí 5 metrů od moře. Nahoře bez bývám ve člunu, hned jak přestanou být mé kozy rozpoznatelné pouhým okem ze břehu
  V sauně to praktikujeme podobně jako Amálie.

  superkarma: 0 26.06.2007, 13:53:40
 9. [79] Chlop [*]

  marmeláda: On by taky někdo mohl mít za zoufalou tebe, napadlo tě to někdy? Kde jsi vzala, když jsi tam nikdy nešla, že kdo chodí na nuda pláž je zoufalej? povídej, zajímá mě to.

  superkarma: 0 26.06.2007, 13:53:33
 10. avatar
  [77] Irad [*]

  Proti nudiplážím nic nemám, ač jsem na žádné nebyla a ani bych nešlo. Jsem strašně stydlivá. A také vím, že bych se chovala "proti normám" - tedy všechny očumovala Přijde mi to totiž takové nepřirozené, že někdo ty plavky nemá. Představuji si jak chlap hraje plážový volejbal a směšně mu to tam bimbá

  Každého jeho věc. Je fajn, že tu ta možnost je. Každopádně to není nic pro mě.

  superkarma: 0 26.06.2007, 13:51:32
 11. avatar
  [75] opravdový muž [*]

  Meander: ta moje naštěstí polyká, tak žádný cintání nehrozí

  superkarma: 0 26.06.2007, 13:29:40
 12. [74] Chlop [*]

  Teda jak to tu čtu, tak získávám dojem, že velká část přítomných si i potomky pořídila v úplné tmě a i tak byly dotyčné červené až na prdeli!
  Co vadí na opalování v tangách, nahoře bez, nahý? Není to kolikrát spíš známkou nějakého problému ve vás, že máte sebestředný pocit, že právě vás všichni kolem pozorují... To chce nadhled a nebejt takový stýďa. Samozřejmě nikdo nikoho k nudismu nenutí, ale spousta příspěvků mi tu přijde hodně přehnaných.

  superkarma: 0 26.06.2007, 13:29:38
 13. avatar
  [73] Amálie [*]

  Meander: Nehledě na další výhody.

  superkarma: 0 26.06.2007, 13:12:32

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [72] Meander [*]

  Amálie: To samozřejmě taky.

  superkarma: 0 26.06.2007, 13:08:44
 2. avatar
  [71] Amálie [*]

  Meander: Já zas moc dobře vím, proč mívám s sebou někoho, kdo mi ten košík bude tlačit.

  superkarma: 0 26.06.2007, 13:08:06
 3. avatar
  [70] Janecka [*]

  na nuda pláži jsem nebyla a taky mě to neláká.nelíbí se mi to.Doma se ale nahá opaluji(pokud nejsou doma děti nebo tchýně).Zrovna teď o víkendu a bylo to fajn,ale nuda pláž

  superkarma: 0 26.06.2007, 13:07:38
 4. avatar
  [68] Meander [*]

  Amálie: Já moc dobře vím, proč mám pořád v kabelce Desident.

  superkarma: 0 26.06.2007, 13:00:07
 5. avatar
  [67] Amálie [*]

  Meander: Tekutina jako tekutina. V krámu můžeš sahat na madlo vozíku, který před tím drželo prase s neumytejma rukama po wc. Ježiš, to jsou fakt chutný představy.

  superkarma: 0 26.06.2007, 12:56:23
 6. avatar
  [66] wich [*]

  a..., Meander: Kdybyste věděly, kde všude kdo šukal...

  superkarma: 0 26.06.2007, 12:55:21
 7. [65] a.... [*]

  SENSITIVESKIN: Hotelové sauny bývají společné.
  opravdový muž: skoro jsi mě přesvědčil, že už do žádné společné sauny nemám nikdy jít

  superkarma: 0 26.06.2007, 12:42:26
 8. avatar
  [64] Meander [*]

  Pavla_b: Další důvod, proč nechodit do sauny. Představa, že stojím na místě, kam nějaké prase před tím cintalo, je krajně odporná.

  superkarma: 0 26.06.2007, 12:41:33
 9. [63] Pavla_b [*]

  opravdový muž: sex v sauně. tak toho bych se malinko bála..to bych asi neudýchala..

  superkarma: 0 26.06.2007, 12:34:13
 10. avatar
  [62] opravdový muž [*]

  Jsem naturista 21 let a pobyt u vody si nedokážu jinak než na nudi představit. Plavky nesnáším a vyjma asi tak jedné návštěvy bazénu za zimu ani nenosím.
  V roce 1985 otevřeli jedinou oficiální nudipláž v ČSSR ve Lhotě nad Labem, byl to tehdy ostrůvek absolutní volnosti a svobody v jinak zákony sešněrovaném a donašeči prošpikovaném státě. Bohužel, dnes už chodí na nudi kde kdo a nejen lidé se vztahem ke kultuře těla či přírodě. Tím nemám na mysli otylé lidi, ale prasata a šmíráky. Jinak ale souhlasím s tím co napsala Yta35.
  Co se týče saunování, zkusil jsem párkrát sex s partnerkou v rezervované sauně a bylo to

  superkarma: 0 26.06.2007, 12:16:37
 11. avatar
  [61] april [*]

  Na nuda - na Lhotu u Starý Boleslavi. Zatím moje zkušenost je taková, že se tam staral každý sám o sebe, nikdo nikoh neočumoval, nikdo nikoho neobtěžoval. Větišnou nejrušivěji tam působí "plavkáči" :-/ A je jedno, jestli je někdo jak vyžle, jestli má jizvu, pupek, nebo cokoliv ... přišlo mi, že se lidi sledovali o dost míň, než se sledujou plavkáči.
  Ohledně vršku dolů - tak ve střední Itálii předloni jsme si to ani netroufli, protože jsme byli upozorněni, že to sice zakázáno není, ale jestli nějaká italská matka uzná za možné, že narušujeme psychický vývoj jejího dítěte, zavolá na nás carabiniery. A o problémy jsme fakt nestáli. Navíc nikdo nebyl na pláži nahoře bez a vůbec nikdo tam neměl tanga.

  superkarma: 0 26.06.2007, 12:13:21
 12. avatar
  [60] Amálie [*]

  chuanita: V naší sauně je společné saunování stále. Jen jeden den v týdnu je na pár hodin vstup pouze pro ženy, ale to zeje sauna prázdnotou. A společně chodíme i do vířivky.

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:55:01
 13. avatar
  [59] SENSITIVESKIN [*]

  chuanita: já jich moc nemám, mě se ze sauny dělá blbě

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:46:40
 14. avatar
  [57] SENSITIVESKIN [*]

  chuanita: to je pěkná blbost, u většiny saun jsou vyhrazený dny na společné "saunování" ale tady je řeč o nudaplážích

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:40:48
 15. avatar
  [56] tyrkys [*]

  chuanita: já to znám zase opačně .
  Amálie: tak nějak

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:39:52
 16. avatar
  [55] sanvean [*]

  chuanita: My to takhle několikrát zažili v maďarských lázních. Za týden tam jedu zas

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:39:28
 17. avatar
  [53] Deafina [*]

  kareta: Proč v sauně bez ručníku? Používat v sauně ručník na sezení je přímo zákon.

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:32:57
 18. avatar
  [52] Amálie [*]

  kareta: My jsme ve společné sauně nazí (sedíme na svých ručnících), líp se člověk potí a kartáčuje. V přilehlých prostorách se pohybujem v prostěradlech. Mezi saunou a sprchou též nazí.

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:32:30
 19. avatar
  [51] sanvean [*]

  SENSITIVESKIN: Nohy v sauně neroztahuju a ani tam nikdo nikoho neočumuje. Lidí se tam vyskytuje málo, je tam čisto, nikdo tam nesvačí a podobně. A do podobných saun chodím párkrát v roce, u nás chodíme do sauny sami dva.
  kareta: Ručník v sauně samozřejmě mám, nejsem čuně. Ale mám ho třeba okolo pasu. Do bazénu s ledovou vodou nebo do sprchy lezu nahá.

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:24:42
 20. avatar
  [49] SENSITIVESKIN [*]

  kareta: jak kde, pánové většinou bez , protože musí ukázat ty svoje "poklady" a v sauně je to přece jen lepší, než v ledový vodě

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:18:49
 21. avatar
  [48] kareta [*]

  sanvean: SENSITIVESKIN: to chcete říct, že ve společné sauně jsou lidé NAZI bez ručníku?????

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:14:44
 22. avatar
  [47] SENSITIVESKIN [*]

  sanvean: tak to nechápu, v sauně ti mezi hnáty chlapi čumět můžou a na pláži ti to vadí

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:10:15
 23. avatar
  [46] sanvean [*]

  Jediné místo, kde mi nahota nevadí, je sauna a přilehlý relaxační prostor. Nudapláž už je na mě moc hardcore.

  superkarma: 0 26.06.2007, 11:04:58
 24. avatar
  [43] SENSITIVESKIN [*]

  Manx: to mi bylo jasný hned

  superkarma: 0 26.06.2007, 10:34:40
 25. avatar
  [42] wich [*]

  Nevím, proč prvoplánově všichni pokládají nudapláž jako místo k okukování... Tady jde o pohodlí a hezké opálení. Víc čumilů a opruzantů se najde na klasických plážích

  superkarma: 0 26.06.2007, 10:33:56
 26. avatar
  [40] SENSITIVESKIN [*]

  Manx: péro může stát i blbečkovi, kterej se o mne otře v busu (nesčetněkrát)...je fakt, že ležet na břiše a čumět někomu do ..... je docela pitomý, to taky nemusím, proto se snažím "ustlat si" tak, aby mne nikdo nelez na nervy....
  m.j. ještě jsem neviděla žádnýho dědka, kterýmu by sám od sebe stál...pokud nemyslíš tak 40-50ti letýho chlapa...

  superkarma: 0 26.06.2007, 10:26:53
 27. avatar
  [38] Juana [*]

  Jako děti jsem jezdívali s rodiči do NDR na nuda pláž a i do nuda kempu. Chodit v kempu nahá mi připadalo divné, ale na pláži je to praktické. Pořád tam fouká studený vítr a koupat se bez plavek je velice příjemné a hlavně praktické, člověk aspoň nenastydne od mokrých kalhotek.
  Teď se cachtáme nazí akorát v našem bazénku na zahradě a taky se tam nahá opaluju, sousedi tam nečumí.

  superkarma: 0 26.06.2007, 10:13:53
 28. avatar
  [37] SENSITIVESKIN [*]

  Yta: jak může někdo na nahotě vidět něco odporného
  NO PRÁVĚ, V DNEŠNÍ DOBĚ....KDY JE DIKTOVÁNA VYCHRTLOST, TVÁŘ BEZ VRÁSEK,SILIKONOVÝ KOZY, PLASTIKA STYDKÝCH PYSKŮ, DNES UŽ I PLASTIKA PENISŮ, NABUŠENÝ SVALY...atd., pak se nedivme, že máme komplexy...každej má nějakej, jen se s nima vyrovnat

  superkarma: 0 26.06.2007, 10:10:05
 29. [36] a.... [*]

  Yta: Leckdo nestojí o to, aby ho cizí lidé lidé zdravili a už vůbec ne o to se s nimi družit. Někdo to prostě rád..mít distanc.

  superkarma: 0 26.06.2007, 10:04:24
 30. avatar
  [35] Yta [*]

  Opálené celé tělo je krásné at má 50 nebo 100 kg. Chodila jsem s s bývalým manželem na nuda přes 20 let. I těhotná. S nejstarší paní jsme tam slavili její osmdesátiny, nejmladší byl kojenec, krmený maminkou přímo na pláži. Líbil se mi vztah naturistů mezi sebou. Nechápu, jak může někdo na nahotě vidět něco odporného - v dnešní době! Je to podle mne jen falešná morálka. Na textilácké pláži vás nikdo nepozdraví i kdyby vedle vás ležel už popáté .....

  superkarma: 0 26.06.2007, 09:58:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme