Domácnost

Jakého si máme pořídit pejska?


Milá redakce a čtenářky Žena-in.cz, 

     Nevím, jestli zrovna tohle patří do SOS, protože to není zas tak akutní, ale dlouho nám to již leží v hlavě. V polovině srpna začneme stavět domeček.

     A jak už to u většiny baráčníků bývá, mají svého psího mazlíčka. My bychom taky rádi pořídili pejska, problém je v tom, že ale nevíme jakého. Chtěli bychom nějakou rasu, která miluje děti a zároveň dokáže ochránit spolehlivě dům i jeho majitele. Předem Vám děkuji za rady.  

Despair

 

Milá Despair, já mám zlatou kokršpanělku. A je opravdu zlatá. Hodná, mazlivá, přítulná... ovšem když cítí nebezpečí, dokáže nasadit tak výhružný bas, že jen zírám. Na druhou stranu ale nějaký zvláštní obranář není. Vždycky se jen takhle předvádí..když začne jít do tuhého, schovává se za páníčka. :o))

Tak jsem zvědavá, co ti ostatní čtenářky poradí. Hodně trpělivosti při stavbě domečku a pak také moře štěstí ve společnosti čtyřnohého kamaráda přeje

   
29.07.2005 - Dům a byt - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [119] Ťapina [*]

  Jestli nevíš jakého, tak žádného, dokud nebudeš vědět, a tady ti nikdo neporadí Rozhodně si nepořizuj nějaké plemeno jen proto, že sis o něm přečetla chválu na internetu, pořiď si jen takové plemeno, které osobně znáš a víš, že budeš milovat jeho dobré vlastnosti a snášet ty špatné. Protože on každý napíše, jak je retrívr milý k dětem a skvělý hlídač, ale už nenapíše, že vysolí ročně několik tisíc za veterináře (neboť to třeba bere jako nutnost, se kterou počítá a která mu nevadí), a podobně. Každé plemeno má své pro a proti a to bys měla poznat víc než z internetu, než se definitivně rozhodneš a přivezeš si domů štěně.

  superkarma: 0 30.07.2005, 18:44:49
 2. avatar
  [117] Exupery [*]

  Nyotaimori: No tak dobrá I když zas tak moc to jako prdel nevypadalo

  superkarma: 0 30.07.2005, 16:16:06
 3. avatar
  [115] Exupery [*]

  Nyotaimori: Ty seš psí rasista, jaký podrasy? Z tvýho seznamu je jasný, že nejseš až tak objektivní, nevypsalas vhodný psi pro Despair, ale ty který se ti líbí. Třeba československýho vlčáka vychová málokdo, bulíci, pitbullové a akita se rvou se psama a basenji neštěká, takže jestli chtějí venkovního hlídače, tak nevím nevím. Doga nemůže bejt celej rok venku, ta je náchylná na všechno možný a dost často sebou ve 3 letech sekne a umře, moc vysokýho věku se nedožije nikdy. Naopak pudlové zdegenerovaný nejsou a jsou hodný a dobře vycvičitelný a někdy, hlavně ti velcí, i dobře vypadají (jinak taky to nejsou mí favoriti).

  superkarma: 0 30.07.2005, 15:50:42
 4. avatar
  [114] labella [*]

  Ahoj, my máme doma černýho kokra. Na hlídání je super, nesnáší cizí lidi a řekla bych, že je i rasista. Cigány a vietnamce by sežral. Zato k dětem nic moc. Dceru miluje. Synovi byli 3 roky, když jsme si pejska pořídili, zlobil ho a neudělal mu nic dobrýho. Pes si to do dneška pamatuje, postupem času si na syna zvykl, ale moc ho nemusí. I když jsem vypozorovala, že má radši děti, který se s ním mazlí a hladí ho, ostatní děti, zvláště moc hlasitý a uječený nesnáší a vrčí na ně.

  superkarma: 0 30.07.2005, 12:14:35
 5. avatar
  [113] Gwendylon [*]

  Nyotaimori: jo, a kocoura mám taky... černého Luciana von Grüneswalde ( narodil se na Šumné, to je část Litvínova, proto ten titul , jako syn kočky Kačeny a neznámého hrdiny )

  superkarma: 0 30.07.2005, 11:08:33
 6. avatar
  [112] Gwendylon [*]

  Nyotaimori: máme černou pudličku bezpapíráka, ale snad proto, že je to míchanice z toye a střeďáka, tak je Linda zdravá

  superkarma: 0 30.07.2005, 11:06:41
 7. avatar
  [111] Fazol [*]

  Nyotaimori: netuším kde jsi vzala tyhle iformace. ¨Mám dva pudly zdravé jak řepa.Na hlídání jsou vhodní jako alarm.Nic jim neuteče a vše hlásí.K dětem se chovají skvěle,když je moc obtěžují odejdou a nejsou k nalezení,až do té doby kdy se děti uklidní.Se srstí nejsou problémy pokud se zvolí kratší střih není náročný na udržbu.Mimo to pudl nelíná.

  superkarma: 0 30.07.2005, 08:52:15
 8. avatar
  [109] femme [*]

  k dětem je super zlatý retrívr , ale rozhodně se od něj nedá čekat, že uhlídá majetek

  superkarma: 0 29.07.2005, 23:52:14
 9. avatar
  [102] Sonne [*]

  A nebo moje stránka o westících http://www.sweb.cz/kreativ/westici.html

  superkarma: 0 29.07.2005, 22:07:54
 10. avatar
  [99] Sonne [*]

  Kupte si westíka (http://www.westik.cz), miluje děti!!! A vůbec všechny lidi, ale běda, když se někdo plíží kolem domu, to je randál na celou ulici

  superkarma: 0 29.07.2005, 22:06:26
 11. avatar
  [98] Gwendylon [*]

  Máme tři čuvače a pudličku. Pudl slouží coby "alarm", a čuvači ohlídají cokoli

  superkarma: 0 29.07.2005, 21:31:06
 12. avatar
  [97] Exupery [*]

  murena: Záleží jestli ho budou pouštět domů. Osobně bych ve dne v noci nenechala venku žádnýho psa a lidi co to tak mají nemám moc ráda, ale když už, tak mi přijde lepší než boxer nebo dobrman nějakej chlupatější. Boxerovi bude v minus patnácti zima i v boudě. Pes je společník a chce bejt s lidma ne trčet v zimě celej den na mrazu a čekat až páníček půjde s košem a řekne mu "ahoj Azore" a zase zaleze.

  superkarma: 0 29.07.2005, 20:01:00
 13. [96] koalena [*]

  Harantka: no nemůžeš čekat že tě pes bude poslouchat, pokud si ho pořídíš v 10 letech. Znáš to: starého psa novým kouskům nenaučíš. Kdoví jak se měl před tím než ho vaši dostali.

  superkarma: 0 29.07.2005, 18:18:29
 14. avatar
  [95] femme [*]

  a popřípadě ještě zajde do trafiky pro noviny, né?

  superkarma: 0 29.07.2005, 15:02:18
 15. avatar
  [88] liman [*]

  omlouvám se za překlepy,

  superkarma: 0 29.07.2005, 12:57:51
 16. avatar
  [87] liman [*]

  Už skoro 13 let máme toho špice - je typický alfy pes, ale těch zase tolik není, takže se dá čerpat z jejich povahových vlkastností:
  - nebojí se ani medvěda (seřval ve Dvoře Králové lva i tygra)
  - nebojí se lidí ale není agresivní
  - při každém pohybu hlídá (musí se jako štěně naučit na povel být tiše, což lze celkem rychle)
  - není náročný na údržbu - stačí jednou za týden vyčesat.
  - je vázaný na rodinu, nemůže být sám (může, ale je potom smutný - potřebuje společnost)
  - špicové jsou v různých velikostních rázech a barvách. I ten nejmenší - trpasličí, který váží tak 1,5 kg je stejně odvážný jako vlčí špic.
  - jsou to mazlíci, mají rádi pohodu, dobrotky a přitom jsou to velcí sportovci.
  - feny jsou klidnější, ale zase žárlivější, psi jsou hodně sebevědomí, ale dovedou pečovat o děti, hlídat je a navíc ze zkušenosti vím, že si uvědomují, co může děcku hrozit a upozorní na to štěkáním nebo dítko jako ovci dotlačí jinam.

  Samozřejmě, že mám špuclíky rád, proto tolik chvály, ale každý kdo chce psa, musí zvážit mnoho pro a proti. To je důvod, proč píši tolik o těchto čertících. Škoda, že tu nejde dát fotka.

  superkarma: 0 29.07.2005, 12:56:26
 17. avatar
  [86] pajda [*]

  Osobně jsem měla velké pochybnosti, když jsem si namísto vytoužené kolie vezla domů malou rezavou kuličku - irského setra. Ale dodatečně jsem mimo jiné zjistila, že tohle plemeno se používá i jako asistenční pes - není problém ho naučit, aby se držel u pána, rozhodne není "zdrhací" a takové detaily, jako "podej" např. klíče přímo do ruky ho nesmírně baví. S hlídáním je to o něco horší - to musel pochytit od svého kamaráda z útulku, ale když mě obtěžoval opilec, tak jsem razantnějšího psa neviděla. Navíc i když je setr mohutný, tak je lehoučký a snadno ovladatelný - a na rozdíl od v současné době strašně moderních labradorů a retrívrů není až tak náchylný ke zdravotním problémům. POkzud jde o děti, tak moji setsřenici a bratrance si prohlídl, olízl a byl spokojený...

  superkarma: 0 29.07.2005, 12:44:51
 18. [81] koalena [*]

  Já jsem pro voříšky.Není pravda, že u voříšku si člověk nemůže být jistý jejich povahou-teda je to pravda,ale hrábnout může i značkovému psovi.Já mám křížence(fenku),a z každé rasy si vybrala jen ty nejlepší vlastnosti.

  superkarma: 0 29.07.2005, 12:16:15
 19. avatar
  [80] vlcice [*]

  Despair Tvé požadavky na psa jsou sice pěkné, ale nejsou rozhodující. Rozhodující je celková povaha psa, náročnost jeho výchovy, zdravotní problémy a požadavky na krmení, péčí....atd.
  Být Tebou prošla bych si různá plemena na internetu (chovné stanice a pod.). Tam dostaneš skutečné informace o tom, jaká jednotlivá plemena jsou, jak snadno se dají vychovat a jaké mají nároky na péči, případně možné choroby.
  Existence psa na zahradě sama o sobě odrazuje zloděje, pokud tento pes zuřivě štěká. Nemusí být vůbec velký. My jsme měli jezevčíka a teď máme krysaříka. Oba za plotem vždy zuřivě štěkají a krysařík často i na ulici. Každý se sice směje, jak si malý pes troufá, ale když má k nám přijít někdo na zahradu, tak se bojí a chce, abychom psa chytili. Přitom on jen štěká. Když se s člověkem seznámí, tak je hned kamarád. Samozřejmě lidé se víc bojí velkých psů. Ale pokud je to hodný mazlivý pejsek, který ani neblafne, nemusí to zloděje odradit (zvlášť pokud se vyzná trochu ve psech). Do rodiny je naopak potřeba psa hodného, neagresivního, který si nechá vše líbit (i třeba nějáké nechtěné kopnutí, zatahání za ocas...apod.). Ideální do rodiny je labrador nebo retrívr. Vybírají se na canisterapii právě proto, že si jsou velmi přátelští a nechají si vše líbit. Musíš si uvědomit, že malé ditě které nemá ještě rozum bude psa tahat za uši, srst, ocas, může mu vrazit prstíčky do očí. Nikdy dítě neuhlídáš, aby to neudělalo. A v takovém případě musí pes odejít, nesmí se bránit kousnutím ani lehkým chňapnutím. My jsme měli křížence jezevčíka. Ona vydržela i to strkání prstů do očí, prostě se sebrala a utekla dítěti.
  Nejsem si však jistá zda je retrívr dobrý na hlídání.
  Ideální je německý ovčak (pozor ne československý vlčák! - na jeho výchovu je potřeba trochu víc zkušeností). Je dobrý hlídač i dobrý k dětem, ale jen když se dobře vychová.
  Právě proto je důležitá vychovatelnost psa. Zvláště u velkých psů je důležitá správná výchova a výcvik. Labradoři a retrívři jsou velmi učenliví a jejich výchovu zvládá i laik. Dobrý je taky neměcký ovčak, ale spíš fena.
  Ostatně to platí celkově. Fena je klidnější a má lepší vztah k dětem.
  Špatná není ani doga, ale to vím jen z doslechu. Miluje rodinu, ale hlídá dům.
  Ale jsou tu ještě další věci. Nekteří psi jsou workholici a potřebují neustále něčím zabavit. Pokud se jím nedostatečně věnuješ, tak mohou začít být i agrestivní. Jiný pes vyžaduje péči o srst, další dlouhé procházky....atd. I to je třeba zvážit. Dokážeš psovi tyto věci zajistit?
  A pak jsou tu zdravotní problémy. Každé plemeno se nějakým problémem vyznačuje. Nemusí se to vůbec týkat vašeho budoucího pejska, ale taky může a i s tím je třeba počítat.
  Každopádně neznám všechna plemena a proto doporučuju projít si různé stránky. Tady na diskusi se tyto obsáhlé informace nedovíš. I když se Ti všichni snaží co nejlépe poradit.
  Opravdu si dobře vše prostuduj, ať neuděláš chybu.
  Držím pěsti, ať je tvá volba správná.

  superkarma: 0 29.07.2005, 12:11:12
 20. avatar
  [79] murena [*]

  K baráku bych pořídila pořádného psa s přirozenou autoritou,který nemusí svou výšku dohánět šňafáním kolem plotu a hlavně krátkosrstého.Nebojte se výšky ani hmotnosti u větších plemen,spousta lidí si myslí,že velké plemeno musí mít denně půlku vola,aby se zasytila,není to pravdou.Takže já bych vybírala z plemen jako je rotvajler,boxer,dobrman a jim podobná plemena.Jsou to úžasní hlídači své smečky (rodiny) a majetku.Jen z důvodu jejich větší konstituce,je zapotřebí s nimi v začátcích vypilovat pár základních cviků poslušnosti...

  superkarma: 0 29.07.2005, 12:08:17
 21. avatar
  [76] Deja [*]

  Mičudka: souhlasím s tebou. Také jsme měli velkou kníračku /k dětem doporučuji psí holku/. Přiměřeně ostrý hlídač a kamarádka k dětem. Když jsme si jí pořídili, tak klukům bylo 7 a 5 let. Co ti se spolu nadováděli. Astička je chodila provokovat ke hrám, když se klukům nechtělo a měli nějakou důležitější hru, tak se mezi ně stejně vnutila. Když byla starší tak tedy "neměla ráda" cizí děti. To je takový ten psí instinkt, kdy neví co to lidské mládě udělá. Nikdy nikomu neublížila - tedy jen mě rafla do nohy, protože jsem se jí připletla do cesty, když si šla "něco vyřídit" s druhým naším psiskem Betynkou. Byla totiž příšerně žárlivá. Když jsem jí hladila a mazlila jí, tak stejně očima sledovala Betynku a jakmile ta se přiblížila, tak vrčela jako čuba baskervilská.

  superkarma: 0 29.07.2005, 11:53:49
 22. avatar
  [75] Jilnika [*]

  Doporučuju Bernského salašnického psa. Viz moje ikona. Nefixuje se na jediného pána a celou rodinu pojme za svou smečku. Hlídat umí celkem ostře, ale spíš zle zavrčí, než že by někoho napadl. Za vrata nikoho nepustí a už podle velikosti budí respekt. Nevyhledává konflikty a aspoň ten náš se porval snad jen jednou, když ho na procházce škaredě napadl jiný pes. Děti zatím nemáme, ale cizí má rád.
  Před tím jsme měli Slovenského čuvače (zdravím Harantku ). Byl to miláček, ale děti moc nemusel. Možná to bylo proto, že na ně nebyl zvyklý.
  Tak přeji šťastnou ruku při výběru

  superkarma: 0 29.07.2005, 11:35:16
 23. avatar
  [74] Odemětobě [*]

  Jahůdka: jenže nevíš,z čeho ta směs vznikla a co bude mít za vlastnosti.Náš měl matku pouliční směs a otce NO,krásný pes,ale tulák,se strachem z vody a příšerně uštěkaný.Respektoval jen mého manžela,syna bral jako hračku.

  superkarma: 0 29.07.2005, 11:33:30
 24. avatar
  [73] Odemětobě [*]

  Totéž jsme řešili v dubnu po úmrtí našeho psa.U dětí je favorit vlkodav,ale mě připadá neupravený,nelíbí se mi.Varovali nás před kokršpanělem,je prý vzteklý a panovačný,jezevčíci neradi poslouchají,labrador nebo retrívr neohlídá.Ještě máte 2 roky čas.Pes je starost na mnoho let a potřebuje lidskou společnost,takže by měl každý zvážit,jestli mu může min.hodinu denně věnovat.Třeba zjistíte,že máte tolik aktivit,že v domečku budete jen nocovat a pes bude skoro pořád sám.Náš měl 6 arů zahrady pro sebe,ale stejně při každé příležitosti utekl,protože do 6 večer byl sám.

  superkarma: 0 29.07.2005, 11:29:38

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [72] Meander [*]

  Atap: Jo, to je fakt, my měli normální kolii. Brácha toho psa pomalu obracel naruby, lezl po něm a kdo ví co ještě, a pes v pohodě.

  superkarma: 0 29.07.2005, 11:28:54
 2. avatar
  [67] bivena [*]

  Každý pes potřebuje v prvé řadě čas, důslednost a trpělivost,každý začínající chovatel by měl zvážit jak moc se novému členu rodiny může věnovat.K domku bych volila NO. V bytě máme dva pudlí důchodce.

  superkarma: 0 29.07.2005, 11:18:27
 3. avatar
  [60] xantypa [*]

  Sanela: my uz meli 2x zanet usi ale kdyz vodu miluje a ja mu to nechci upirat
  jo ty jeho oci kdyz vidi jidlo mam pocit ze je ma skoro vypadli ale je fakt ze umi delat pekne urazeneho kdyz mu neco nedame nebo endovolime ten kukuc fakt jak ariskokrat

  superkarma: 0 29.07.2005, 11:04:56
 4. avatar
  [57] Salazarka Zmijozelová [*]

  Meander: to je tutáč že to dělaj schválně! si myslim, že psi takhle pomstychtivý nejsou, ale kočky jo, potvory!.... krásný potvory

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:57:24
 5. avatar
  [56] Meander [*]

  Sanela: No právě. Jsou nádherně obrovští

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:54:36
 6. avatar
  [55] Meander [*]

  Salazarka Zmijozelová: Moje kočky se jdou vys...t, když předložím návštěvě potravu. Jsem si stopro jistá, že to dělají schválně

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:53:08
 7. avatar
  [52] Salazarka Zmijozelová [*]

  vikina007: jo a ty naše kočky se jdou zase zásadne vys... kdyt vchází návštěva do dveří! A obě najednou! Koukám, že máme stenou jesterku, já bych si to klidne zmenila, jenze jsem totální pako a nevim jak

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:51:53
 8. avatar
  [51] Trinii [*]

  a co bernardýn...krásný hafik, ale asi náročnější na množství jídla

  ale vím, že labradoři a retrívři jsou teď strašně moderní psi takže většina stejně chce je

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:51:41
 9. avatar
  [50] Mulen [*]

  Salazarka Zmijozelová: to aby si to správně načasovala

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:50:37
 10. avatar
  [47] Meander [*]

  Já bych šla do vlkodava Nehlídá, ale je strašidelně velký

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:49:48
 11. avatar
  [44] Meander [*]

  vkatka: Za poslední půlrok dva retrívři v mém okolí napadli lidi. Jednou syna majitelky a jednou majitele. V určitém věku jim prý hrábne a blbnou. Kokrům prý taky

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:48:50
 12. avatar
  [39] Meander [*]

  Mulen: Siamka ho nezažene, tak ho rovnou zakousne

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:47:27
 13. avatar
  [38] Salazarka Zmijozelová [*]

  Mulen: no hele ona ta moje má občas prdíky... a to by zahnalo i masovýho vraha

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:46:52
 14. avatar
  [37] xantypa [*]

  Sanela: muj taky miluje auto ale je fakt ze nechce byt s nikym, jsme doma tri a jakmile se nekdo zdejchne tak desne vyvadi knuci pisti no proste musi nas mit po hromade vsechny a taky miluje vodu

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:45:39
 15. avatar
  [36] Mulen [*]

  Salazarka Zmijozelová: kočka ti zloděje nezažene
  Ale stejně bych sebehodnějšího psa nenechala s malým dítětem o samote .

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:42:48
 16. avatar
  [29] xantypa [*]

  ono je hodne krasnych psu ale predevsim zalezi na vychove psa

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:36:12
 17. avatar
  [28] Kekka [*]

  Co takhle irský setr? Krásnějšího psa jsem neviděla. Jen jsou to trošku tuláci a musí se hlídat.

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:34:43
 18. [25] pirlenka [*]

  ahoj, my máme zlatého retrívra, je milý, hravý, dovádivý...ale když jde někdo kolem, tak zle vrčí a štěká...a jelikož k nám na zahradu není vidět, tak to vypadá, že máme nejméně nějakého dobrmana

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:28:55
 19. avatar
  [24] xantypa [*]

  Sanela: no ted pres leto to je des ty chupy to priznavam ale nevymenila bych ho za nic na svete jeho krouceni zadeckem kdyz me vidi da za vsechnu tu praci s chlupy je to milacek a k detem idelatni videla jsem jak bratrnakova rocni holcicka se na nej vrhla tahala ho za usi nos a on drzel jak beranek a jeste pak spolu bastili piskoty z jeji ruky, Na tohle jsou skvely

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:28:28
 20. avatar
  [23] Salazarka Zmijozelová [*]

  Nejlepší pes je kočka nemusí se venčit! a ta moje umí i aportovat!

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:28:27
 21. avatar
  [22] Luciš [*]

  Fenka kokra je k dětem fajn, je poslušná, ale jak píše Meryl obranář to není. Když má svou chvilku a je zrovna na zahradě, tak štěká na všechno co se mihne, ale když spí vevnitř na pelíšku, tak je jí všechno jedno, je trochu už gaučák. Doporučuju zlatého retrívra nebo kólii, to jsou taky krásní hodní pejsci, i když trochu pro cizí odtažití (dobří hlídači), ale nikdy útoční a pro vlastní rodinu by se rozkrájeli, když mají přístup jen do kuchyně a jsou jinak venku, tak se dají přežít i ty chlupy.

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:27:46
 22. avatar
  [19] grice [*]

  Já bych volila asi retrívra,jsou hodný,chytrý,milujou děti a když budete mít domek se zahradou bude i spokojený. Jinak musím říct že kokra měla kamarádka a byl taky zlatej

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:26:36
 23. avatar
  [18] Trinitty20 [*]

  Oprava: hravý, to je tím horkem

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:26:25
 24. avatar
  [17] isis [*]

  Retřívři co znám rozhodně nejsou hlídací. Spíš pořádní mazlíci.

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:25:20
 25. avatar
  [16] Trinitty20 [*]

  Já radím labradora, sama ho mám a je to zlatíčko, je hodný, přátelský, hraví a vím že mě dokáže ochránit

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:24:27
 26. avatar
  [15] akiasare [*]

  xantypa: naši mají tři jezevčíky...kdokoliv chce vlézt na dvorek a vidí,jak se na něj řítí tahle smečka prťavců,raděj zacouvá a počká za vrátky :-))

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:23:33
 27. avatar
  [14] Kekka [*]

  Já jsem viděla chlapečka, kterého dorvala jejich mírumilovná kolie. Obličej má zhyzděný nadosmrti. Tak šťastnou ruku při výběru.

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:23:04
 28. avatar
  [7] Trinii [*]

  jsem ovlivněná tím co já mám ráda , ale takový buldok vypadá trošku hrozivě a navíc má rád děti, stejně jako boxer

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:16:04
 29. avatar
  [4] Mulen [*]

  Já bych si taky pořídila toho retrívra . To jsou tak kouzelní psi

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:13:48
 30. avatar
  [3] xantypa [*]

  ja ma doma kavalirka jako mazel je skvely a miluje deti nidky by nikomu neublizil sice nafat na cizi lidi umi ale nevim jestli by zrovna tohle plemeno uhlidalo majetek

  superkarma: 0 29.07.2005, 10:12:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme