Nejnovější šperkařské kolekce hlásí jasné poselství: „Noste masivní prsteny s barevnými kameny, mohutné náhrdelníky a brože.“ Jemnějším povahám pak budiž povoleny i drobnější šperky ve zlato-černém provedení.

Pro nadcházející chladné období si pořiďte nepřehlédnutelný náhrdelník či výrazný prsten. Pakliže jste něžnějšího vzhledu i nátury a hledáte alespoň malinko jemnější variantu, vsaďte na propletenou, zlato-černou kombinaci.

ii

Náhrdelník F&F pořídíte za 229 Kč.

Nebojte se třpytu

Minerály, polodrahokamy, ale i broušené sklo mají v této sezoně své jisté místo na slunci. Objevují se jak na dlouhých náhrdelnících, kde jsou ve tvaru kamenů nepravidelných tvarů zasazené do kovu, tak i ve visacích náušnicích - ty letos zažívají velký comeback. Jedním z nejpopulárnějších šperků budou ovšem v nadcházející mrazivé sezoně prsteny. Největším trendem se stanou ty masivnější, navíc hustě posázené kameny a kamínky. Nosí se i barevné, poseté krystaly různých tvarů a velikostí.

prsten

Prsten Buble seženete za 350 Kč na www.sperky.cz.

Jaký šperk ke grunge stylu?

Přehlídková mola letos ovládl i takzvaný grunge styl (vyznačuje se koženými motorkářskými bundami, síťovými punčochami a vysokými botami). Co k němu nosit? Doplňte ho perlovým náhrdelníkem, vrstveným řetízkem či několika náramky. Mezi nimi jsou hitem číslo jedna ty s jedním či mnoha přívěsky.

kkk

 

 

Náramek s kamínky prodává Parfois za 329 Kč.

Návrat k přírodě

Potrpíte-li si na klasické střihy a tlumené barvy, patrně vás osloví spíše nekomplikované náhrdelníky, prsteny a náramky očištěné od zbytečných detailů, které svou inspiraci načerpaly především v přírodě. Takové šperky skvěle zapůsobí k jednoduchým vlněným šatům, oversize kabátům bez límce či k hedvábným halenkám.

uuu

Masivní prsten s kamenem nabízí Ann Christine za 129 Kč.

Sázka na brože

Za pravou ozdobu podzimního či zimního kabátu platí brože. Mezi nimi vedou ty v imitaci zlata či stříbra, dále velké brože s kameny a také ty ve tvaru zvířete - neustále populární jsou především jelínci a sobíci. Nějakého zástupce zvířecí říše si určitě pořiďte. Kdo rozumí trendům, pochopí, že nejste infantilní, ale zkrátka jen dobře víte, co je právě in.

jjj

Brož Deers (www.deers.cz) posázená kameny Swarovski stojí 762 Kč.

 

Prohlédněte si dalších 25 šperků v naší fotogalerii. Jak se vám líbí?

Reklama