Bulvár

Jaké pudy ve vás dřímají? Udělejte si test a zjistíte to!

 

 

Před sebou vidíte osm portrétů více či méně sympatických lidí. Dobře si je prohlédněte a vyberte mezi nimi člověka, kterého byste opravdu neradi potkali v noci v podzemním parkovišti a kterého byste podezřívali z nejhoršího. Pak si podle čísla vyhledejte odpovídající charakteristiku a objevíte svou skrytou tvář.

 

Obr. č. 1


 

 Obr. č. 2


 

 Obr. č. 3


 

 

 Obr. č. 4


 

 

 Obr. č. 5 


  

 Obr. č. 6


 

 

 Obr. č. 7


 

 

 Obr. č. 8


 

 

 

 

 

Tento test je inspirován (převzali jsme fotografie a terminologii) podobným testem od Lipóta Szondiho, maďarského psychiatra z 19. století, který chtěl odhalovat skryté sklony osobnosti podle sympatií a antipatií, jež v lidech vyvolávaly fotografie psychopatů. Vycházel z principu "svůj k svému" a z poznatku, že na druhých většinou nejvíc nesnášíme to, co se nám nelíbí na nás samých a co potlačujeme.

 

 

Existují dva způsoby potlačení:

 

Popření: Úplně odmítneme své skryté sklony a kompenzujeme je tím, že se začneme chovat zcela opačně.

Sublimace: Skryté sklony nahradíme sociálně přijatelnějšími, nebo dokonce užitečnými postoji, uměleckými aktivitami, koníčky...

 


1. fotografie

 

Vybrali jste si sadistu

 

Potlačené sklony: autoritářství, potřeba ovládat, zlomyslnost.

 

Jestli jste si vybrali tento portrét inkvizitorského profesora, zřejmě před druhými i před sebou pečlivě skrýváte "silné sklony ke krutému, agresivnímu nebo ponižujícímu chování k ostatním".

 

Popření: Jste zcela neškodná bytost. Podřizujete se, jste schopni se obětovat, vždy připraveni pomáhat svým bližním. Jste usměvavý zaměstnanec, ochotný kolega. Zároveň však není snadné být vaším nadřízeným. Když se vám nechce do nějaké práce, děláte obstrukce hašteříte se, trucujete, jste neochotní...). Vaším stylem je pasivní rezistence, naléhání, které časem "otráví".

 

Sublimace: Své sklony uplatníte v určitých profesích - řezník, chirurg, policista, zubař, vyšetřující soudce... Nebo je můžete rozumově  zdůvodňovat, vést dlouhé rozpravy o řádu a autoritě (syndrom "ředitele zeměkoule").

 


2. fotografie

 

Vybrali jste si zuřivce

 

Potlačené sklony: impulzivita a násilí.

Jestli jste dostali strach z tohoto chlapíka s hlavou pitbulla, znamená to, že jste v sobě potlačili, udusili silnou agresivitu.

 

Popření: Jste mírumilovní, často až extrémně laskaví.

 

Jste přívětiví, přející, hotové dobrotisko, vzbuzujete dojem, že jste solidní a ovládáte své emoce. Vaše náklonnost bývá stabilní, máte silná pouta k lidem, věcem, idejím. Na konci dne však býváte často vyčerpaní. Vysiluje vás neustálé skrývání násilných sklonů, k němuž vás nutí touha  být všem sympatičtí.

 

Sublimace: Svou impulzivitu někdy pozitivně využijete při sportu. Vedete dozajista hyperaktivní život. Váš čas zaplňují stovky projektů, organizujete spousty různých věcí nebo prostě jen vybíjíte svou energii na diskotéce.

 


 

3. fotografie

 

Vybrali jste si katatonika

 

Potlačené sklony: blouznění, hyperaktivita v oblasti fantazie a intelektu.

 

Pokud vás znepokojil ten usměvavý, špatně oholený typ, vřou a kypí ve vás síly, které vás mohou zcela odtrhnout od reality, jestliže s nimi něco neuděláte.

 

Popření: Upínáte se k jistotám, spoutávají vás stereotypní postoje nekladete si otázky, neinovujete, nehledáte změnu...).

 

Jste prototyp stydlivky, který se překonává. Největší strach máte z toho,    že ztratíte kontrolu. Díky tomu jste trochu rigidní, pořád v defenzivě, někdy zablokovaní, vždy podle pravidel. Zadržujete své pocity (málo je dáváte najevo, nedělá vám dobře podělit se o své city, přestat se ovládat...).

 

Sublimace: Vaše schopnost imaginace se často uplatní v různých tvůrčích činnostech, které však vždycky mají svůj řád. Stává se z vás tedy "zaměstnaný kreativec" - grafik, novinář, fotograf, stylista...

 


4. fotografie

 

Vybrali jste si schizofreničku

 

Potlačené sklony: izolovanost, špatné vnímání tělesných hranic, nedostatečné ovládání těla. Zježily se vám vlasy při pohledu na ty mrtvé oči a obličej bez výrazu? Poznáváte v nich totiž své vlastní démony -  nezájem o sociální vztahy a omezený rejstřík citů".

 

Popření: Věříte na setkávání s lidmi, výměnu názorů, společnost. Chodíte hodně mezi lidi. Vaše zapojení mezi lidi však často neprobíhá k vaší spokojenosti, kontrastuje s vaším bídným intimním životem. V hloubi duše  se cítíte pořád osamělí. Vaše vztahy zůstávají na povrchu, jsou odosobněné, nemají "šťávu", chybí v nich skutečné city. Ve skutečnosti vlastně druhé nepotřebujete, nepotřebujete s nimi žít.

 

Sublimace: Ve všem, co souvisí s intelektem, nebo v individualistických činnostech, jako je hudba, čtení, meditace. Své sklony můžete rovněž nasměrovat do nějaké mysticko-sportovní vášně (trekking, horolezectví...) nebo do zážitků, které vás oprostí od společnosti lidí (plavba osamělého mořeplavce kolem světa, odchod do kláštera...).

 


5. fotografie

 

Vybrali jste si hysteričku

 

Potlačené sklony: nestabilita, narcismus, exhibicionismus.

 

Zdálo se vám, že se od této podivné dámy s těžkými víčky můžete dočkat lecjakých hanebností? To znamená, že ona ztělesňuje všechno, co na sobě nenávidíte - frenetickou chuť svádět, zálibu v okázalosti, touhu po uznání, sexuální přitažlivost...

 

Popření: Působíte dojmem rezervovaného, velmi do sebe uzavřeného člověka. Ve skutečnosti se ve vašem nitru stále hlásí o slovo a proti vaší vůli se neustále projevuje maskovaná faleš. Vaši touhu svádět často překrývají obsedantní projevy. Jste velmi pečliví, spořádaní ve svém chování, s puntičkářskými způsoby. Býváte "šik", máte klasický styl, jste zkrátka jako ze škatulky, ale vždycky s nějakým drobným doplňkem, který přitahuje pohledy.

 

Sublimace: Někdy si volíte neobvyklou specializaci (třeba latinskou filologii) nebo originální životní styl (rozhodnete se pro zaryté  vegetariánství). Můžete mít po svém boku nápadnou osobu, aby s vámi kontrastovala. Nebo si osvojíte nějaký zvláštní zvyk - například olíznutí rtů, pokaždé než začnete mluvit.

 


6. fotografie

 

Vybrali jste si ženu v depresi

 

Potlačené sklony: pochybnosti o vlastní hodnotě, pocity méněcennosti a viny.

Je-li pro vás tato neškodná bytost ztělesněním toho nejhoršího, znamená to, že jste v podstatě hluboce smutní a pesimističtí, ale nedáváte to najevo.

 

Popření: Uvolněný a bezstarostný typ extravertní osobnosti.

Někdy opravdu veselá kopa. V každém okamžiku z vás čiší dynamičnost, sebedůvěra a optimismus. Občas se projeví podráždění, špatná nálada a podivné návaly smutku (syndrom smutného klauna). Někdy také můžete působit podezřívavě a nevraživě.

 

Sublimace: Svého duševního utrpení se zbavujete tím, že se staráte o utrpení druhých (ošetřovatel, psycholog...). Anebo se uplatníte v náboženství či v boji za dobrou věc.

 


7. fotografie

 

Vybrali jste si maniaka

 

Potlačené sklony: extraverze, vzrušení, sebepřeceňování, marnotratnost. Vzbuzuje ve vás ten žoviální dobrák nenávist a odpor? Asi v sobě skrýváte nadšení, které by z vás snadno mohlo udělat blouznivce a fanatika, v každém případě někoho, s kým se nedá žít.

 

Popření: Nesnášíte hluk, výstřelky, nevázanost, máte strach ze skandálu.

Jste vzorem diskrétnosti, rezervovanosti a zdrženlivosti. Jste rozumní, šetrní, své chování dobře ovládáte, nic vám neuteče, žádný prohřešek nepronikne na povrch. Někdy se však vaše potlačovaná mánie projeví na druhých - máte na ně přehnané požadavky, potřebujete všechno kontrolovat, prověřovat, dohlížet...

 

Sublimace: Veselí společníci, duše party, jste schopni zorganizovat obrovské večírky, vymýšlet všemožné zábavy. Mohou z vás být odborníci na vztahy s veřejností, reklamu.

 


8. fotografie

 

Vybrali jste si zvrhlíka

 

Potlačené sklony: homosexualita, transvestitismus.

 

Zdá se vám, že by ten mladíček mohl být nebezpečným pederastem? Není pochyb o tom, že máte potíže s vlastní identitou, a to především sexuálního rázu.

 

Popření: Přehnaně, přespříliš projevujete své biologické pohlaví. Vaše postoje, vzhled, chování, zkrátka všechno na vás přímo křičí, že jste "opravdový" muž nebo "opravdová" žena. Jste skutečný chlapák nebo velmi sexy žena a v obou případech ďábelští svůdci (lovíte, shromažďujete "zářezy na pažbě"...). Vaším dalším zvláštním rysem je, že mezi vámi a jinými muži, resp. ženami panuje silná rivalita. Snažíte se jim přebrat jejich ženu,  případně muže.

 

Sublimace: Angažujete se v boji za základní hodnoty - rovnost pohlaví, stejné platy, stejné zastoupení mužů a žen... Nebo máte talent (i úspěchy) v činnosti tradičně vyhrazené druhému pohlaví - v případě mužů např. móda, péče o vlasy, líčení, u žen zase moto

 


Mimochodem, fakt to sedlo přesně :)
Přeji krásný den. Jusnina

   
23.07.2005 - Společnost - autor: Radek Kříž

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [72] Suzanne [*]

  Ťapina:

  superkarma: 0 24.07.2005, 23:46:33
 2. avatar
  [71] Ťapina [*]

  Ono to vlastně asi taky dost lidem sedí díky tomu, že je to takové vše a nic neříkající. Vybrali jste sadistu? Hm, tak jste sadista a projevuje se to buďto tím, že to popřete a jste děsně hodný, nebo to sublimujete a jste děsně zlý - no nenajděte se v tom

  superkarma: 0 24.07.2005, 23:03:01
 3. avatar
  [70] Suzanne [*]

  Vivian: možná to leckdy sedí - spíš rámcově, ale je to zjednodušený. Já třeba vím, že mám v sobě agresivitu a jsem takovej ten bojovník proti násilí. Jenže mně je ten šmrksa na obr.č.2 spíš sympatickej, ňouma jeden

  superkarma: 0 24.07.2005, 22:50:36
 4. [69] bejby [*]

  Na moje když mrkneš také bych jsi řvalá smichy a to ani nemusíš čekat 80 let.

  superkarma: 0 24.07.2005, 22:40:38
 5. avatar
  [66] Ťapina [*]

  Eva_Fl: Pravda je taková, že nesnáším pesimisty, tak možná proto mi ta ženská přišla nesympatická. Ale já sama? Četla jsem teď nedávno takový citát - optimista je člověk, který si v pondělí řekne: "Hurá, pozítří už je středa." No ale bez prdele, já to tak říkám V pondělí mám dobrou náladu, že už ten tejden rychle uteče a ve středu si připadám, že už skoro jedu domů
  Ošetřovatelství je to poslední, co by mě na mojí práci bavilo Leda možná to popření, to by šlo.

  superkarma: 0 24.07.2005, 18:37:32
 6. avatar
  [64] Vivian [*]

  Fiona: však já to chápu. Někdy to člověk neví ani sám... nebo nechce vědět

  superkarma: 0 24.07.2005, 17:09:38
 7. avatar
  [63] Eva_CZ [*]

  Fiona: nevi, ze jsi ?

  superkarma: 0 24.07.2005, 16:14:30
 8. avatar
  [61] Vivian [*]

  kemy:

  Helenab: možná sedí... nejde o to, jak se dcera jeví tobě, ale o to, jaká je ve skutečnosti, uvnitř... o to, co skrývá její nevědomí.

  superkarma: 0 24.07.2005, 16:05:39
 9. avatar
  [60] kemy [*]

  Helenab: a co je normálního na tom potkat sportovce z první republiky?

  superkarma: 0 24.07.2005, 15:49:03
 10. avatar
  [57] Eva_CZ [*]

  Vivian: ja to o sobe taky vim. A co se tyka toho obklopovani se lidmi - ja uz si na to ani nehraju. Me uz to nebavilo predstirat, ze jsem spolecenska a tak. Ja jsem fakt nejradeji sama a kdyz jsem byla sama s klukama, desne jsem si to uzivala a s timhle muzskym jsem stastna i proto, ze VON absolutne respektuje moji potrebu soukromi. Vcera jsem s nim o tom mluvila a vim, ze ho asi zarazil ten nedostatek citu - no ja ho mam rada nejvic, jak umim, vic mi to proste nejde...

  superkarma: 0 24.07.2005, 14:21:09
 11. avatar
  [56] Vivian [*]

  Eva_Fl: no jo, sedí to, ale člověk si to uvědomí až když se nad sebou pořádně zamyslí... I když já to ani nepotřebovala, já už to o sobě vím. Nějakej dojem vzbuzujeme všichni, ale uvnitř je to někdy úplně jiný

  superkarma: 0 24.07.2005, 13:15:30
 12. avatar
  [55] Eva_CZ [*]

  Ťapina: Sublimace: Svého duševního utrpení se zbavujete tím, že se staráte o utrpení druhých (ošetřovatel

  superkarma: 0 24.07.2005, 12:19:07

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [54] Eva_CZ [*]

  Vivian: vzbuzujete dojem, že jste solidní a ovládáte své emoce.

  Ťapina: aaaaaaaaaaaaaaaaaaale sedi to....

  superkarma: 0 24.07.2005, 12:18:14
 2. avatar
  [53] Channah [*]

  Já jsem tayk skrytý zuřivec. Ale docela to odpovídá. Někdy mám pocit, že kdybych nebyla pořád "ta hodná", udělala bych líp

  superkarma: 0 24.07.2005, 11:54:18
 3. avatar
  [52] Vivian [*]

  Těžko vybrat, ty ksichty jsou strašný všechny Ale vybrala jsem si dvojku, zuřivce...
  Až na tu "sublimaci" to na mě docela přesně sedí

  superkarma: 0 24.07.2005, 11:48:48
 4. avatar
  [51] Ťapina [*]

  Nesedí to vůbec. Vybrala jsem tu ženskou v depresi, protože jestli ta je v depresi, tak proto, že jí právě došlo, že rozporcovala svého manžela sekáčkem na maso a schovala ho ve sklepě. Tak prej jsem pesimistka. Hmmmmm

  superkarma: 0 24.07.2005, 10:55:09
 5. avatar
  [48] krákorka [*]

  Ahojky, u mě je to 3. Bojím , bojím

  superkarma: 0 23.07.2005, 22:19:12
 6. avatar
  [47] Apika [*]

  Já bych teda nechtěla potkat ani jednoho!!

  superkarma: 0 23.07.2005, 21:44:45
 7. avatar
  [43] Suzanne [*]

  Tak já jsem váhala mezi 4 a 8 - zvrhlík a schizofrenička NO, když to vezmu upřímně, tak ze 4 mám ráda hudbu a z 8 vyznávám rovnost pohlaví a platů (ale příliš se neangažuju). Ale jako zábavný test dobrý.

  superkarma: 0 23.07.2005, 20:52:20
 8. avatar
  [42] Andula [*]

  Tak u mě jednička

  superkarma: 0 23.07.2005, 19:59:24
 9. avatar
  [35] Meander [*]

  kemy: No právě! Úplně se mi udělalo mdlo.

  superkarma: 0 23.07.2005, 15:15:54
 10. avatar
  [34] kemy [*]

  Meander: těžká podoba

  superkarma: 0 23.07.2005, 15:01:01
 11. avatar
  [33] Meander [*]

  http://www.holocaust-history.org/short-essays/himmler-480.jpg

  superkarma: 0 23.07.2005, 14:53:44
 12. avatar
  [32] fructia [*]

  Nechtěla bych potkat snad nikoho, ale trojka mi nebyla sympatická vůbec....

  superkarma: 0 23.07.2005, 14:36:56
 13. avatar
  [31] kemy [*]

  Nyotaimori: trefa!!!

  superkarma: 0 23.07.2005, 14:34:49
 14. avatar
  [30] Kekka [*]

  Taky 1. Že by ve mně dřímala skrytá agrese? No teď když slyším o tom Egyptě, tak asi jo.

  superkarma: 0 23.07.2005, 14:34:19
 15. [28] vrba [*]

  3 a taky to sedí, ale týpci to jsou všichni.

  superkarma: 0 23.07.2005, 13:38:03
 16. avatar
  [25] kemy [*]

  a eště něco: vybrala sem si ho, páč to, co se mi nejvíc hnusí, z čeho mam největěí podvědomní depky, je holocaust (nevim, jesi to píšu správně). a ten chlap vypadá jako někdo z ss

  superkarma: 0 23.07.2005, 12:30:58
 17. avatar
  [24] kemy [*]

  tak sorry, ale to, že sem si vybrala jedničku, podle mě určitě neznamená, že mam skrytý sklony k sadismu a násilí. uvědomili ste si, že všechny ty lidi by bylo VELMI znepokojující potkat v noci. o všech bych si myslela, že sou šalený!!! dykty obrázky sou z odby za krále klacka. to nemůžete takle posuzovat. já bych se teda bála všech!

  superkarma: 0 23.07.2005, 12:28:26
 18. avatar
  [21] Meander [*]

  Jednoznačně dvojka. Jsem šílenej vztekloun

  superkarma: 0 23.07.2005, 11:51:12
 19. avatar
  [17] m.k. [*]

  Něco na tom bude

  superkarma: 0 23.07.2005, 10:55:27
 20. avatar
  [16] Tanzi [*]

  nejméně příjemná mě byla fotografie č.1..no nevím jestli ta charakteristika na mně sedí..snad jen, že jsem schopna se obětovat a jsem připravena pomáhat jiným.

  superkarma: 0 23.07.2005, 10:15:10
 21. avatar
  [15] Eva_CZ [*]

  Mne na tom prijde uzasny to, ze to sedi. Fakt jo.

  superkarma: 0 23.07.2005, 10:14:14
 22. avatar
  [12] Landriel [*]

  Eva_Fl: Nyotaimori: já taky 4...to je zajímavý...

  superkarma: 0 23.07.2005, 09:57:01
 23. avatar
  [10] zeva [*]

  Nyotaimori:

  superkarma: 0 23.07.2005, 06:00:38
 24. avatar
  [9] svetluszka [*]

  Vybrala jsem obr.č.6 s tím že je to slizkej chlap a ona je to prý žena v depresi...

  superkarma: 0 23.07.2005, 04:48:18
 25. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  V hloubi duše se cítíte pořád osamělí. Vaše vztahy zůstávají na povrchu, jsou odosobněné, nemají "šťávu", chybí v nich skutečné city. Ve skutečnosti vlastně druhé nepotřebujete, nepotřebujete s nimi žít.

  superkarma: 0 23.07.2005, 01:28:32
 26. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  Nechtela bych potkat nikoho, ale uplne nejmene tu c.4. A neco tam dost sedi, az na to, ze prej hodne chodim mezi lidi. Tak to teda fakt ne.

  superkarma: 0 23.07.2005, 01:26:10
 27. avatar
  [5] femme [*]

  Nyotaimori: jj, taky jsem si myslela, že je to Himmler

  superkarma: 0 23.07.2005, 01:02:59
 28. avatar
  [4] MALINOVÁ [*]

  tu 3 bych fakt potkat nechtěla.

  superkarma: 0 23.07.2005, 00:45:38
 29. avatar
  [2] femme [*]

  vybrala jsem si jedničku něco fakt sedlo , ale s tím, že skrývám "silné sklony ke krutému, agresivnímu nebo ponižujícímu chování k ostatním", teda rozhodně, ale rozhodně nesouhlasím

  superkarma: 0 23.07.2005, 00:04:43
 30. avatar
  [1] pajda [*]

  Fotka č.5 je lehce zkreslená tím, že není k rozeznání límeček pod tváří - hlava vypadá oddělená od těla...bezhlavou dámu bych potkat nechtěla vůbec nikde

  superkarma: 0 23.07.2005, 00:00:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme