Vztahy

Jaké pocity ve mně vyvolává vysvědčení


Já už nejsem školou povinná, zapojila jsem se již do pracovního procesu, ale na vysvědčení nevzpomínám ve zlém, ale naopak v dobrém.

 

Poslední červnový den pro mě byl vždy velký svátek. Ráno jsme se se sestrou nasnídaly, oblékly „fešácké“ šaty, které byly připraveny pro tuto sváteční příležitost. Vzaly jsme si průhledné desky, vyfasovaly kytky pro paní učitelky a šlo se.

 

A to se šlo zvesela do školy, protože jsme věděly, že hned půjdeme zase domů, většinou svítilo sluníčko (ne jako dnes), aktovka nás netížila a dokonce i ty notoričtí opozdilci přišli včas.

 

Paní učitelka nám s úsměvem rozdávala vysvědčení, podle pořadí v abecedě jsme si pro ně chodili k tabuli, kde jsme jí předali s poděkováním kytičku, a už jsme zkoumali, jaké to vysvědčení máme.

 

Poté jsme se rozutekli domů, abychom se s vysvědčením pochlubili.

 

Doma jsme se se sestrou sešly, mamka připravila vždy nějaké to překvapení – většinou to překvapení nebylo – byl jahodový dort na oslavu vysvědčení. Po zkonzumování dortu jsme sedly i s mamkou na autobus a jelo se pochlubit babičce i dědovi, cestou jsme se stavily za taťkou do práce. Všude nám naše vysvědčení pochválili, a když se něco na vysvědčení nepovedlo, nikdo si z toho těžkou hlavu nedělal, protože příště už to bude určitě lepší.

 

Takže celý den pro nás byl moc hezký a příjemně prožitý. Měly jsme dort, navštívily jsme prarodiče a hlavně ZAČÍNALY NÁM PRÁZDNINY PLNÉ SLUNCE A KOUPÁNÍ.

 

Pro tenhle dnešní den bych se chtěla do školy vrátit, protože dva měsíce volna v létě a se sluníčkem nyní už nemám.

 

 

   
30.06.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [3] kemy [*]

  Tobbi: přesně tak. třeba na středních většinou žákovský atd. nejsou, ale můžeš si do školy zajít dycky a na ZŠ je to uplnej vrchol, když pak děti dostanou vejprask za výzo. neni se čemu divit. to, co si rodiče čtou v žákovský, se pak zprůměruje na vysvědční.

  superkarma: 0 30.06.2005, 19:09:00
 2. [2] Tobbi [*]

  Naši se o můj i ségřin prospěch zajímali jaksi průběžně, chodili na všechny třídní schůzky, takže věděli, co tam bude.
  p.s. Nechápu rodiče, kteří u vysvědčení nadávají. Copak se nezajímali dřív? A pokud ano. To si myslí, že se za poslední měsíc to jejich dítka vytáhnou na samé jedničky?

  superkarma: 0 30.06.2005, 12:57:25
 3. avatar
  [1] kemy [*]

  tvoji rodiče zastávali správný přístup.
  napsala si to hezky. uplně sem vás viděla...

  superkarma: 0 30.06.2005, 11:33:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme