Pro čtenářku Verču27 existuje více kandidátů na tajemné místo, ale jeden přeci jen v žebříčku tajemnosti vítězí. Který kandidát to je, zjistíte v jejím dnešním příspěvku...

Tajemná místa - to´t téma, o které dnes běží. Další zajímavé zamyšlení nad tajemnými místy zaslala čtenářka Verča27...


Marně si lámu hlavu, jestli vůbec znám nějaké místo, které by na mě působilo tajemně. Že by Alberobello v Jižní Itálii s kamennými trulli a podivnými znaky na střechách? Ne, ne, tohle místo na mě uprostřed horkého léta působilo osvěžujícím a malebným dojmem. Hrad Buchlov s tajemnou komnatou s mumii a obrázkem pyramidy na stěně? Kdepak, oboje mi připadalo v tomto prostředí spíše překvapivé a podivné. Buchlov má ještě strom, který roste nahoru kořeny, ale podobných stromů u nás zasadili čerti taky více. Hromádka kamenů v lese? Patník s podivným znakem? To také není ono. Hřbitovy? Tady se už stávám morbidní, ale ty mají zvláštní atmosféru. Nicméně ty velké na mě působí skličujícím dojmem, malé venkovské spíš úpravným domáckým. Katedrála, těsně před západem slunce s posledními paprsky procházejícími barevnými okny? Ne, tam jsem měla spíše povznášející pocit a klid na duši. A co muzea? Ano! Takové muzeum se starými kronikami vázanými v kůži, psanými písmem, které já už nepřečtu, se starými předměty ve vitrinkách. Tam je tajemství spousta. Komu asi patřily tyhle mince? Kdo vařil v tomhle, už prasklém, hrnci z kameniny. Kdo vyšíval ty nádherné tapisérie? A k čemu vlastně sloužila tahle věc? Musím říci, že muzea pro mě v tajemnosti s přehledem vedou. Jen fotku poslat nemůžu. V muzeích se totiž nefotí.

Verča27

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 10. 10. 2011: Tajemná místa ve vašem okolí

  • Nachází se ve vašem okolí nějaké tajemné místo?

Pokud je vaše odpověď na tuto otázku ano, potom neváhejte, vezměte foťák a pošlete mi jeho obrázek s popisem, co se zde stalo či co zde cítíte, prožíváte. Upozorněte ostatní čtenářky na zvláštní místa, kterým by se měly vyhnout, nebo naopak, které by měly rozhodně vidět! Jsem sám zvědavý, jaká místa se ve vašem okolí nacházejí! Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (níže). Popis místa ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Nejzajímavější příspěvek odměním knižním dárkem, totiž zajímavou publikací Život, jak ho neznáme od Petera Warda (vydalo nakladatelství UNIVERSUM), pojednávající o pátrání NASA po jiném životě a úsilí o jeho vytvoření v laboratořích.

zivot

Reklama