Během života trávíme mnoho času v práci. I proto je důležité, jaká atmosféra tam panuje. Někdo chodí do práce rád proto, že tam má kamarády a může si popovídat, jiný se naopak do práce netěší. Jak to máte vy?

Já osobně jsem zatím moc zaměstnání nepoznala. Byla jsem osm let doma s dětmi, což je sice náročnější než práce (pánové prominou), ale je to něco úplně jiného. Pak jsem pracovala pár let pro jedny regionální noviny - opět z domova.

práce

Tehdy mi to vyhovovalo, mohla jsem si práci naplánovat tak, abych se stíhala věnovat i dětem, ale po čase mi to doma začalo lézt na nervy. Chyběl mi kolektiv, vadil mi pocit, že jsem pořád v práci, nedařilo se mi tak úplně oddělovat práci od toho, co je doma. Když se pak přidaly i další problémy, skončila jsem. A přemýšlela, co budu dělat dál.

Čtěte také:

Jediné, co jsem věděla, že už nechci pracovat z domova, že potřebuju někam jezdit a tam se soustředit jen na práci, prostě vypadnout. A poznat nové lidi.

To všechno se mi podařilo najít v redakci Žena-in. Je tady pohoda. Ráno přijdu, usednu k počítači a píšu, stejně jako ostatní holky, sem tam prohodíme pár slov, někdy si dáme kafe nebo oběd (škoda, že už je na dvorku zima, musíme zase počkat do jara), jindy se míjíme, když chodíme na schůzky, rozhovory a tiskovky. Celkově myslím, že si vycházíme vstříc a je tu přátelská atmosféra.

Zkrátka - chodím do práce ráda. A co vy?

Téma dnešního dne: Vztahy na pracovišti

  • Jaké máte vztahy v práci?
  • Jste spíš kamarádky/i, nebo soupeřky/i?
  • Chodíte rády do práce, abyste si tam „pokecaly“?
  • Jaký máte vztah se šéfem (šéfovou)?
  • Jaká panuje ve vaší práci atmosféra?
  • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou příhodu z práce?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, a to kniha Marci Shimoffové Tajemství lásky z nakladatelství IKAR. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je VZTAHY V PRÁCI. Předem děkuju!

tajemstvi

Další články v magazínu:

Reklama