Rodina

Jaké máte vztahy v práci?

Během života trávíme mnoho času v práci. I proto je důležité, jaká atmosféra tam panuje. Někdo chodí do práce rád proto, že tam má kamarády a může si popovídat, jiný se naopak do práce netěší. Jak to máte vy?

Já osobně jsem zatím moc zaměstnání nepoznala. Byla jsem osm let doma s dětmi, což je sice náročnější než práce (pánové prominou), ale je to něco úplně jiného. Pak jsem pracovala pár let pro jedny regionální noviny - opět z domova.

práce

Tehdy mi to vyhovovalo, mohla jsem si práci naplánovat tak, abych se stíhala věnovat i dětem, ale po čase mi to doma začalo lézt na nervy. Chyběl mi kolektiv, vadil mi pocit, že jsem pořád v práci, nedařilo se mi tak úplně oddělovat práci od toho, co je doma. Když se pak přidaly i další problémy, skončila jsem. A přemýšlela, co budu dělat dál.

Čtěte také:

Jediné, co jsem věděla, že už nechci pracovat z domova, že potřebuju někam jezdit a tam se soustředit jen na práci, prostě vypadnout. A poznat nové lidi.

To všechno se mi podařilo najít v redakci Žena-in. Je tady pohoda. Ráno přijdu, usednu k počítači a píšu, stejně jako ostatní holky, sem tam prohodíme pár slov, někdy si dáme kafe nebo oběd (škoda, že už je na dvorku zima, musíme zase počkat do jara), jindy se míjíme, když chodíme na schůzky, rozhovory a tiskovky. Celkově myslím, že si vycházíme vstříc a je tu přátelská atmosféra.

Zkrátka - chodím do práce ráda. A co vy?

Téma dnešního dne: Vztahy na pracovišti

 • Jaké máte vztahy v práci?
 • Jste spíš kamarádky/i, nebo soupeřky/i?
 • Chodíte rády do práce, abyste si tam „pokecaly“?
 • Jaký máte vztah se šéfem (šéfovou)?
 • Jaká panuje ve vaší práci atmosféra?
 • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou příhodu z práce?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, a to kniha Marci Shimoffové Tajemství lásky z nakladatelství IKAR. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je VZTAHY V PRÁCI. Předem děkuju!

tajemstvi

Další články v magazínu:

   
15.10.2013 - Finance a práce - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [9] Marika11 [*]

  my zháňame prenájom novej kancelárie, verimm že ked budeme konecne v novom bude vsetko lepšie. :)

  superkarma: 0 29.01.2014, 15:19:46
 2. [8] karolina78 [*]

  Myslím si, že skvělé, nedávni jsem šla do poskytnutí sídla společnosti a tím se zlepšily i vztahy mezi klienty

  superkarma: 0 08.01.2014, 17:01:16
 3. avatar
  [7] Léthé [*]

  Práce...práce...sakra, musím se podívat do slovníku cizích slov, co to znamenáSml80

  superkarma: 1 15.10.2013, 14:47:20
 4. avatar
  [6] Suzanne [*]

  Já byla v zaměstnání jen třikrát. Ve zdravotnictví a ve školství to bylo v pohodě. Ale napotřetí jsem po třech měsících (ano, byla jsem blbá a mladá) zjistila, že nejsem zaměstnanec, ale budu pracovat externě za mzdu "jak to kdy vyjde". Takže jsem usoudila, že to zvládnu na volné noze, změnila jsem obor a už jsem třináct let svým pánem - takže vlastně pořád makám na panském Sml30 Vyhovuje mi to. A svého nejbližšího spolupracovníka mám skoro osm let a vycházíme moc dobře Sml16

  superkarma: 0 15.10.2013, 10:17:10
 5. [5] funnka [*]

  já se do kolektivu zapojovat neumím.V práci mi trvalo dva roky než se semnou začli kolegyně pořádně bavit.Bojím se lidí a taky bych ráda někdy řekla,že se mi v práci líbí.

  superkarma: 0 15.10.2013, 09:27:05
 6. avatar
  [4] enka1 [*]

  Měla jsem sedm různých kolektivů, v každém semtam něco zaškroukalo, ale všechny byly fajn, tak si myslím, že to bylo mnou, mou okouzlující osobnostíSml54

  superkarma: 1 15.10.2013, 07:49:46
 7. avatar
  [3] Brixik [*]

  Momentálně mám v práci pohodu, ale nebylo tomu tak vždy. V minulém zaměstnání jsem zažila šikanu ze strany šéfa i kolegyně. Ta práce sama o sobě mě velmi bavila, ale prostředí bylo šílené a nakonec jsem byla ráda, že jsem odešla.

  superkarma: 0 15.10.2013, 07:24:38
 8. [2] Rikina [*]

  Jsem to, čemu se dříve říkalo fluktuant. Teď mám 16cté zaměstnání, nepočítaje v to vedlejšáky a brigády. Nepochybuji, že není poslední. A buď jsem měla kliku, nebo si to tak neberu, ale jen v jednom z těchto zaměstnání jsme si dokonale neporozuměli se šéfem, tam jsem setrvala přesně 28 dní, protože na to, aby si člověk likvidoval nervy kvůli práci, je život moc krátkej.

  superkarma: 2 15.10.2013, 06:54:25
 9. [1] lidicka [*]

  Svou práci mám ráda a ráda do ní chodím. Pracuji celý život, letos to je už 37. pracovní rok (s výjimkou 3 leté MD). Je to moje  pátá práce. Ale měla jsem štěstí ve všech na dobrý kolektiv, vycházeli jsme si vstříc, nikdy jsme  se v kolektivu nehádali, nepomlouvali ( a to jsem začínala v kanceláři, kde nás bylo 10 žen). Sml22Sml67

  superkarma: 0 15.10.2013, 06:45:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme