vanilkové rohlíčky

Co jiného vás naladí na dokonalou vánoční atmosféru, než pečení cukroví? Tradice, která se drží ve většině rodin. Ať už se pečou léty prověřené recepty po maminkách a babičkách nebo zkoušejí moderní novinky. Jak je to u vás doma?

Patříte mezi ty rodiny, které si pečlivě sepíší, jaké cukroví budou letos péct? Většinou si každý člen rodiny najde to své oblíbené cukroví. Tatínek miluje vanilkového rohlíčky, maminka ořechové úly a děti linecké. Zapálené hospodyňky často pátrají po nových a neokoukaných receptech na internetu nebo v časopisech. Občas se tak stane, že se některý pokusný recept nevyvede, jak by měl. Jiné kousky jsou však ohromující a dostanou se tak mezi tradiční a oblíbené cukroví, které se bude péct další roky.

Když se u vás doma peče, tak si uděláte velkou rodinnou brigádu přes jeden víkend (nebo třeba jen celý den) a zfouknete najednou všechna těsta, potom celé pečení a nakonec zdobení? Nebo cukroví vzniká při chvílích, během všedních večerů?

Kdo má malé děti, tak má hned také velké pomocníky. Udělejte dětem těsto, půjčte jim formičky a natáhněte se ke kafíčku :-) Zabijete hned dvě mouchy jednou ranou. Děti mají o zábavu postaráno a navíc vám ušetří práci. Pokud jsou malé, tak asi nebudou tvary cukroví dokonalé. Ale koho to zajímá? Hlavně, že bude cukroví chutné a pečené s láskou. U společného pečení s dětmi si prostě užijete spoustu legrace.

Vánočním cukrovím, které objevíte snad v každé domácnosti, jsou vanilkové rohlíčky. Názory na to, jestli mají být z mandlí, lískových nebo vlašských ořechů, se liší. Chutnají všechny skvěle. Důležité je obalit je ještě za horka ve směsi moučkového cukru s vanilkou. To jim dodá tu správnou vánoční chuť.

linecké cukroví

Těsto na linecké cukroví patří mezi další stálice na talíři s vánočním cukrovím. Hvězdičky, kolečka, srdíčka. To jsou nejčastější tvary. Základ z křehkého těsta, plněný marmeládou, která musí chuťově vyniknout. Výborně se hodí rybízová nebo višňová. Svěží variací na klasiku jsou kolečka plněná pomerančovým džemem, politá hořkou čokoládou. Zaručujeme vám naprosto dokonalou kombinaci chutí.

Navíc je linecké těsto velice variabilní a přidáním špetky jiných surovin vyrobíte těsto kakaové, čokoládové, citronové, pomerančové, oříškové... jaké vás napadne.

Kokosky. Cukroví z pevného bílkového sněhu, do kterého se přimíchá kokos. Někdy se ještě marmeládou přilepují na kolečka z lineckého těsta. Klasika, která se nikdy nepřejí. Výtečné jsou i obyčejné bílkové pusinky, které milují především děti.

cukroví

Chcete letos vyzkoušet něco nového a nebojíte se složitých receptů?

Upečte si miniaturní francouzské makronky.
Bílkový sníh doplňuje cukrový rozvar a najemno namleté loupané mandle. Při správném dodržení postupu vykouzlíte skořápky, které se budou rozplývat na jazyku. Do nich potom plníte krém podle vaší vlastní chuti. Co třeba čokoládový se smetanou? Nebo maliny s mascarpone.

Nepečené cukroví připravujeme až těsně před Štědrým dnem. Nemá příliš dlouhou trvanlivost, ale žádná slavnostní tabule se bez něj neobejde. Na klasické rumové čokoládové kuličky nezapomeňte použít to nejkvalitnější kakao a nešetřete ani na rumu. Velice hezky se vedle těchto tmavých kuliček budou vyjímat smetanově bílé. Ty můžete připravit z kokosu, másla a slazeného kondenzovaného mléka. Uvnitř skrytá loupaná mandlička je chutným překvapením.

Kdo chce trochu zdravější cukroví, může vyzkoušet nejrůznější sušenky. Směs celozrnné mouky, ořechů, ovesných vloček a sušeného ovoce je skvělá kombinace. Z jednoduchého těsta uděláte malá kolečka, která na plechu upečete v troubě. Některá kolečka můžete pokapat trochou kvalitní čokolády.

A ještě jeden super recept na závěr od čtenářky.

Kokosky od kominice, „jež kolemjdoucí tahají za frňák“

  • 100 g kokosu
  • 100 g moučkového cukru
  • 1 vejce
  • 1 lžičku másla

Všechno smícháme dohromady, pomocí dvou lžiček děláme bochánky a klademe na plech s pečicím papírem. Pečeme při 180 °C dozlatova.

Já tvaruju tak, že nabírám masu do odpeckovače - to je taková mininaběračka, jako když se kdysi nabíraly kopečky zmrzliny. Odpeckovač namočím do vody (těsto se pak na ně nelepí a dobře se vyklopí), naberu těsto, otřu o bok mísy a vyklopím na pečící papír. Dávka je na 1 plech, dělávám ze dvou, jdou velice na odbyt. Prověřený snadný recept, doporučuju, stačí pouze smíchat dohromady a pak klást na plech.

Jaké cukroví pečete vy? Máte rádi klasiku, nebo každý rok zkoušíte nové recepty?
Máte nějaké přání, který recept byste si u nás chtěli přečíst? Který za vás máme vyzkoušet?

Potřebujete inspiraci na vánoční cukroví? Hledejte na našem magazínu.

karamelové makronky

čokoládové košíčky

zdravé raw cukroví

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková, Cecílie Jílková

Reklama