Štědrý večer se blíží mílovými kroky a brzy budeme slavnostně prostírat ke štědrovečerní večeři. Požitek z jídla vždy umocní svátečně prostřený stůl. Přinášíme vám tři inspirativní trendy. 

Výzdoba stolů, výběr prostírání, nádobí a dekorace podléhá trendům stejně jako zdobení vánočního stromečku. Někdo se drží osvědčené tradice a ve zdobení stolu neexperimentuje. Jiný se vyloženě baví změnou a hledá stále nové možnosti a inspirace, jak sváteční tabuli vyzdobit jinak. Pokud patříte k takovým lidem, možná vám přijde vhod pár tipů na změnu, která vás nemusí stát majlant

Někdy stačí málo. Výrazná barva ubrusu kontrastující s porcelánem, barevné svíčky, nebo třeba netradiční naaranžování nádobí.

Jste romanticky založené duše?

romantika

Styl romantický je reprezentován jídelním servisem v bílé barvě s něžným dekorem stříbrných puntíků doplněný jemným sklem na víno a vodu. Jen si představte velký rustikální stůl situovaný v místnosti s hořícím krbem. Hřejivou atmosféru dokreslují skleněné svícny, umístěné na romanticky prostřeném stole. Celkový dojem stolování doplňuje nádherné květinové aranžmá z bílých a zelenkavých orchideí, hortenzií a chryzantém.

Máte rádi kombinaci moderního a retro stylu?

retro

Přesně ho vystihuje skleněný kulatý stůl doplněný čalouněnými křesílky. Jídelní servis je opět bílý. Nápojové sklo v jemné kouřové barvě umocní sváteční náladu. Tabuli zkrášlují úzké vázy z čirého a bílého skla nazdobené růžovými kalami

Styl urban nature

urban

Charakteristický pro tmavé zemité barvy je styl urban nature, který perfektně vystihuje jednoduchý dřevěný stůl, prostřený porcelánovým jídelním servisem v základní bílé barvě s folklorními motivy v béžovém provedení. Útulnost a pocit pohody zajistí zapálené svíčky v modré barvě a krásná dřevěná váza.

Inspirace a foto: Sia Home Fashion

Čtěte také:

Reklama