.

Jaké doplňky zvolit na dovolené v Karibiku?

Cestování

Jaké doplňky zvolit na dovolené v Karibiku?

Dámy mi jistě dají za pravdu, že bez doplňků i ten nejdražší oděv ztrácí na zajímavosti. Prsteny, náušnice, pásky, boty a kabelky, to vše je zapotřebí, abychom oděv doplnily, oživily a udělaly ho tak zcela unikátní. A jak zpívá Nicole Kidman ve filmu Mouline Rouge ,,Diamonds are the girl’s best friends" (diamanty jsou nejlepší přátelé dívek), provedu vás teď po zlatnictvích a poradím, jak nakupovat diamanty právě zde, v Karibiku.

Proč právě tady? Především kvůli jejich ceně, která není zas tak vysoká a hlavně - tax free (osvobozena od daně). Můžete nakoupit náušničky, náhrdelníky, prsteny, přívěsky, zkrátka na co si vzpomenete. V zásadě platí, že čím lépe vybroušený diamant, tím je samozřejmě jeho cena vyšší. A tak můžete pořídit jeden větší, pěkný kousek za nemalou sumu, nebo několik malinkých, zasazených třeba do zlata, za cenu výrazně nižší. Vyvarujte se nákupů na trzích či v jiných obchodech než těch zlatnických. Snadno byste mohli naletět podvodníkům.

 

Pokud se ovšem nechcete zdobit diamanty a volíte spíše něco střídmého, levnějšího ale zároveň neobvyklého, pak navštivte právě místní tržiště. Cetky jsou totiž jeden z mála artiklů, které živí domorodé obyvatelstvo. Můžete se ozdobit měsíčními kameny, ručně zapracovanými do drátků, dále si pořídit třaba náhrdelník z mušlí, korálu ale i žraločích zubů.

 

Velmi populární jsou ozdoby z kokosu, především leštěné náušnice či prstýnky a mimo jiné se z tohoto materiálu vyrábí i nádherné nádobí. A tak se doma můžete pochlubit poháry, konvičkami, příbory či naběračkami z kokosové slupky.

 

Pokud budete kupovat obuv, rozhodně nepočítejte s tím, že si přivezete kozačky či jiné teplé boty. Výhodně se tu dají pořídit pantoflíčky či sandále.

 

Za zajímavé pokládám též doplňky z rejnočí kůže. Pány jistě potěší vkusné peněžeky, dámy mohou obdivovat náramky tak trochu na způsob Krokodýla Dundieho.

 

Zkrátka nosit se zde dá kde co. Já jsem si například přivezla krásné náušnice ze šupin nabarvých narůžovo, prstýnek z mušle a také náramek z kousku vyleštěného želvího krunýře.

 

Ovšem za nejzajímavější doplněk místní kultury pokládám natáčky. Ano, klasické natáčky, jak je známe z domova. Narozdíl od našich poměrů, kde si slečny i dámy natáčí vlasy v soukromí, černošky to nijak neřeší. Není dost času na sezení doma s natočenou hlavou? Vyražte s nimi do ulic. Nebudete samy, podobně to tady praktikuje většina žen. 

Foto:Marek Landa

   
21.06.2006 - Zahraničí - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] catcat [*]

  A sakra, zrovna jsem řešila problém, kde koupit vhodné doplňky!

  superkarma: 0 21.06.2006, 15:27:11
 2. avatar
  [7] Simba [*]

  Aja: detailistko

  superkarma: 0 21.06.2006, 13:23:11
 3. avatar
  [6] Aja [*]

  ...nabarvých narůžovo?

  superkarma: 0 21.06.2006, 13:12:17
 4. avatar
  [5] Simba [*]

  neokoukané doplňky si můžete přivézt i z jiných míst, a diamanty si kupte při přestupu na letišti v Amsterdamu, jistější kvalita

  superkarma: 0 21.06.2006, 12:29:05
 5. [4] karkule [*]

  No, myslím, že takové pantofle za 17 euro, jako jsou na obrázku, byste sehnali tady levněji. Byla jsem na Isla Margarita a levně tam prodávali šunty nebo padělky, ostatní věci za ceny jako u nás nebo dráž. Kdo si koupí ozdoby z korálů, mušlí nebo želvích krunýřů, tak ve většině zemí světa riskuje na celnici mastnou pokutu.

  superkarma: 0 21.06.2006, 09:01:01
 6. avatar
  [3] Amálie [*]

  Do Karibiku pošlu babču, to je naše natáčková královna

  superkarma: 0 21.06.2006, 08:19:43
 7. avatar
  [2] Jupíí [*]

  V Karibiku jsem hrozně často, dvakrát do týdne :-)) A diamanty jsem tuhle nakoupila levně v Amsterdamu... asi dneska na nákupy nepojedu

  superkarma: 0 21.06.2006, 07:29:27
 8. avatar
  [1] danca79 [*]

  Do Karibiku bych jela hned, i bez doplnku

  superkarma: 0 21.06.2006, 02:21:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme