Kape vám doma kohoutek, neodtéká vana nebo třeba potřebujete pověsit pár nových obrazů a váš partner to stále odkládá. Pořád nemá čas, a to kolikrát nemá čas například kvůli lustrování zpráv na internetu... No, musíte ho lépe motivovat!

čokoláda

Domácí práce se (i když to dnes není moc moderní) dají celkem snadno rozdělit na mužské a ženské. Zatímco ženy zvládají levou zadní uvařit oběd o pěti chodech, muži zase dovedou ledacos opravit. Ostatně už na základní škole chodí holky do kuchyňky a kluci mají dílny - tedy alespoň za mě to tak bylo.

Jenže zatímco ženy dělají své domácí „povinnosti“ většinou automaticky, muže je potřeba motivovat. Po důvodu se mě neptejte, je to nejspíš tím, že muži jsou z povahy přirozeně línější a bez pověšeného obrazu se dá žít, kdežto bez jídla moc ne (málokdo si může dovolit pravidelné stravování po restauracích, že?).

Jsem klasický chlap

Přiznávám se, že jsem klasický chlap a k činnostem potřebným se nechám rád přemlouvat. Osobně funguji například docela dobře na sladké. Například teď je potřeba vyčistit sifon u vany a připravit staré auto k prodeji. Mám to obojí naplánované na sobotu a musím říct, že s tou velkou čokoládou, kterou jsem včera dostal, se mi obojí bude dělat daleko veseleji a nebudu mít nutkání celou práci odsunout na neurčito.

Ale jsou i další způsoby, kterými mě lze donutit k domácí práci. Mě ovšem zajímá, na co funguje váš partner. Ačkoli jsem se snažil téma definovat dvěma slovy, nepodařilo se mi to, tak tedy...

Téma dne 22. října 2012: Co musíte udělat, aby něco udělal on?

  • Jaké máte donucovací prostředky, které používáte na svého partnera, když chcete, aby něco udělal v domácnosti nebo pro domácnost?
  • Je si jich partner vědom?
  • Máte v tomto ohledu nějakou zajímavou historku či zkušenost?

Své příspěvky mi posílejte nejpozději 22. 10. 2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i případné získání pěkného dárku, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Dárkem je tentokrát léčivá kosmetika AVON planet spa obsahující blahodárné prostředky z tureckých lázní Hammam, a to konkrétně pleťová maska a koupelový olej.

avon

Reklama