Pojďme se zamyslet nad převtělováním. Kdo ví, co bude, až tu jednou nebudeme? Jestli existuje po životě nějaká volba, je dobré být připraveni. Už víte, až se Osud zeptá, v jaké zvířecí podobě byste chtěla žít příští život?

Přiznám se bez mučení, že dnešní téma jsem si nevymyslel sám. Vymyslely mi ho kolegyně na poradě a mě okamžitě napadlo několik odpovědí.

Jaké bych chtěl být zvíře?

Krom toho, že bych chtěl být velké zvíře, bych se asi shodl i se Zdeňkem Rytířem a Michalem Tučným, protože jejich idea v živoucí formě splňuje budoucí příslib velkého zvířete a jako bonus odzbrojující (leč klamavou) roztomilost...

No, pilinová hlava by už byla, teď ještě ty další ingredience... Sametově hebkou srst bych mohl mít i v psí a koňské kůži, což jsou dvě zvířata, která doposud byla a jsou mými životními souputníky. Ale zda bych chtěl být psem či koněm, to si nejsem jistý. A mohou za to rčení – kdo by chtěl žít psí život? A komu by se chtělo sbírat starosti s velkou hlavou?

Kamarádi mi říkají draku. Jenže drak je spíš bytost, za zvíře ho moc nepovažuji. To je, jako byste řekli, že jsou zvířata marťani nebo olympští bohové. Kdepak, drak určitě není zvíře.

Začínám být v koncích. Tak které zvíře bych si z celé plejády vybral? Určitě raději predátora, nechtěl bych být totiž kořistí. A z predátorů (kromě toho medvídka) jsou mi nejbližší šelmy kočkovité. Ta elegance... Navíc to mají dobře zařízené – třeba u lvů, samec pěkně odpočívá, zatímco samice loví. To je pohodička!

Takže nakonec to u mě vyhrál král zvířat. Ostatně jako správný Čech jsem na svou volbu i řádně hrdý. A jaké zvíře byste chtěla být vy?

Téma dne 30. 10. 2013: Zvíře, co vám sedí

  • Jaké byste chtěla být zvíře?
  • Říkají vám partner či kamarádi nějakou zvířecí přezdívkou?

Zamyslete se nad tím, jakým byste chtěla být zvířetem. A zamyslete se i nad tím, proč právě jím? Pokud máte nějakou zvířecí přezdívku, popřemýšlejte, jak moc k vám sedí? Můžete mi také napsat, jak jste k ní přišla? Své příspěvky na toto téma mi posílejte nejpozději ve středu 30. 10. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na pěkný dárek: stylový termohrnek KAKA (báječně se hodí třeba na ranní procházku se psem) a knížku 80 dní: Barvy smyslnosti. Ten dostane jedna z přispěvatelek, jejíž příspěvek uveřejním.

obal

Trilogie 80 DNÍ je barvitý provokativní příběh erotické touhy, smyslnosti a naplnění. Rozešla by se mladá žena s přitažlivým, slušně situovaným mužem, který už možná pomýšlí na založení rodiny? Patrně ne. Summer se však nedá vtěsnat do navyklých přihrádek, chce najít sama sebe a touží po partnerovi, jenž ji přijme celou i s její submisivní smyslností. Hudba totiž této houslistce k erotickému naplnění nestačí. Když jí výtržníci v metru zničí housle, překvapivě ji osloví neznámý muž, kterého fascinuje její rudovlasý zjev. Nabídne jí nové, drahé housle pod podmínkou, že mu zahraje nahá.
Chemie mezi Summer a Dominikem všechno zařídí po svém a rozvine divoký příběh žádostivosti plný úskalí a prudkých zvratů, v němž žena postupně odhazuje zábrany, aby prozkoumala nejvzdálenější končiny svého já. Honba za slastí si ale žádá svou daň z bolesti a vztah vyrostlý z vášně a netradičního sexu přináší problémy. Má budoucnost, anebo potrvá jen pár týdnů?

Reklama